mukesh

କୋଟିପତି ହେବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଥିଲେ ମନେରଖନ୍ତୁ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଏହି ଗୋଟିଏ କଥା |

NEWS

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବସାଇଟ କୁ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ ଧନ ଏମିତି ଏକ ଜିନିଷ ଯେତେ କମେଇଲେ ମଧ୍ୟ ଆହୁରି କମେଇବାର ଇଚ୍ଛା ଥାଏ। ଜୀବନ ରେ ଧନ ସବୁକିଛି ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ସବୁକିଛି ଠାରୁ କମ ନୁହେଁ। ଟଙ୍କା ଭଗବାନ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ଭଗବାନଙ୍କ ଠାରୁ କମ ମଧ୍ୟ ନୁହେଁ।
ଭାଗ ଦୌଡର ଏହି ଜୀବନରେ ଅର୍ଥର ସ୍ଥିତି ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଟଙ୍କା ଭଗବାନ ନୁହଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଭଗବାନଙ୍କଠାରୁ କମ୍ କିଛି ନୁହେଁ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସମାଜର ଜୀବନ ଟଙ୍କା ପଛରେ ଚାଲିଥାଏ, କିନ୍ତୁ ସମାଜର କିଛି ପୁଞ୍ଜିପତି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ନିୟମ ଏବଂ ଅଭ୍ୟାସ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପାଇଛନ୍ତି। ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ପ୍ରାଥମିକତା ।ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଏକ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ତାରକା। ତାଙ୍କର ଦକ୍ଷତା ଏବଂ ଦୂରଦୃଷ୍ଟି ସହିତ ସେ ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜକୁ ସଫଳତାର ଶିଖରକୁ ନେଇଛନ୍ତି। ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଟଙ୍କା ସବୁକିଛି କିନ୍ତୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ। ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ପିତା ଧୀରଭାଇ ଅମ୍ବାନୀ ସବୁବେଳେ କହିଥଲେ ଯେ ଟଙ୍କା ଜୀବନରେ ସବୁକିଛି କିନ୍ତୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ। ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଜୀବନରେ ଟଙ୍କାକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଏବଂ ଏହା ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଦୌଡିବା ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ। କିଛି ମହତ୍ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବା ଆବଶ୍ୟକ।ସ୍ୱପ୍ନକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସଠିକ୍ ଯୋଜନା ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟାନ୍ୱୟନ ହେବା ଉଚିତ୍।

mukeshh

ଆମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ଭଲ କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରଖିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ବୋଲି ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ କହିଛନ୍ତି। ତୁମର ସଫଳତା ତୁମକୁ ହିରୋ କରିବ। ଜୀବନରେ ହୃଦୟ ଶୁଣିବା ସମୟରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ଉଚିତ୍, ଯଦିଓ ଏହା ବିବାଦୀୟ ଅଟେ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ସ୍ଥିର ହେବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ହୃଦୟରେ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଥିବା ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ଅନୁସରଣ କରିବା ଉଚିତ୍। ହୃଦୟରେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ଅଛି। ଅମ୍ବାନୀ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭରେ ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ।କଠିନ ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ଜଣଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବାକୁ ପଡିବ। ଆଖପାଖର ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ଉଚିତ୍, କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ଭରଶୀଳ ।

mukeesh

ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଜୀବନର ସମସ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶିଖିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ମଧ୍ୟ ସାବଧାନ।ସମସ୍ତେ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅଖଣ୍ଡତା, ସଚ୍ଚୋଟତା ସହିତ କରିବା ଉଚିତ୍। କାର୍ଯ୍ୟ ମନୋଭାବ ସର୍ବଦା ଜୀବନ୍ତ ରଖିବା ଉଚିତ୍।ସେ ରହୁଥିବା ପରିବେଶରେ ସକାରାତ୍ମକତା ଆଣିବା ଉଚିତ୍ ।ଆଖପାଖର ଲୋକଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କର। ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଭଲ କିମ୍ବା ଖରାପ ଥିବା ପରିବେଶରେ ଉତ୍ଥାନ-ପତନ ପ୍ରତି ସତର୍କ ରହିବା ଉଚିତ୍ ।ସଫଳତା ସ୍ଥାୟୀ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳ ନୁହେଁ ବୋଲି ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି । ଜୀବନରେ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବା ପାଇଁ ନିୟମିତ କିଛି ନା କିଛି ଶିଖନ୍ତୁ। ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆପଣ ମାନଂକ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ଭଲ ଭଲ ରୋଚକ ତଥ୍ୟ,ସମାଚାର, ରାଶିଫଳ, ଜରୁରୀ ସୂଚନା,ରାଜନୀତି,କ୍ରୀଡ଼ା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ ଆଣିଥାଉ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ଲେଖା ପସନ୍ଦ ଆସେ ତେବେ ଆପଣ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ।ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାନ୍ତୁ,ଆପଣଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *