5

ଅତି ଚତୁର ହୋଇଥାନ୍ତି ଏହି ରାଶି ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ – ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ।

RASIPHALA

ପ୍ରଥମେ ମେଷ ମେଷ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏବଂ ସାହସୀ, ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରେ ଭଲଭାବେ ପାରଙ୍ଗମ। ତଥାପି, ସେମାନଙ୍କର କ୍ରୋଧିତ ପ୍ରକୃତି ହେତୁ, ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ କଷ୍ଟ ପାଆନ୍ତି। ସେମାନେ ଖୋଲା ମନୋଭାବ ପୋଷଣ କରନ୍ତି, ସେମାନେ କାହାର ଅଧୀନରେ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ବୃଷ ରାଶି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ସର୍ବଦା ଟଙ୍କା ପଛରେ ଯାଆନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ଏଥିରେ ଅନେକ ସଫଳତା ପାଆନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ ଯେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଦାୟିତ୍ୱ ଏବଂ କର୍ତ୍ତବ୍ୟକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ବୁଝନ୍ତି ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସଯୋଗ୍ୟ ଅଟନ୍ତି।

ସେ ପ୍ରକୃତି ଦ୍ୱାରା ଶାନ୍ତ ଏବଂ କେବେ ବି ଟଙ୍କା ନଥାଏ। ସେମାନେ କାହାକୁ ପ୍ରତାରଣା କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତା କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ମିଥୁନ ରାଶି ଏହି ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଯୋଗାଯୋଗ କଳା ମାଧ୍ୟମରେ ଜ୍ଞାନବାନ ଲୋକଙ୍କୁ ଅତିକ୍ରମ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଦ୍ୱଢ଼ତ ଚରିତ୍ର ଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ବୁଝିବା ଏତେ ସହଜ ନୁହେଁ। ଲୋକମାନେ ବହୁତ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଏବଂ ଲୋକମାନେ ସହଜରେ ସେମାନଙ୍କ ଜାଲରେ ପଡ଼ନ୍ତି। କର୍କଟ ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ କୁଶଳୀ କୂଟନୀତିଜ୍ଞ ଏବଂ କର୍କଟ ରାଶିର ପ୍ରିୟ ବ୍ୟକ୍ତି ବୋଲି କୁହାଯାଏ,

କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ଗର୍ବିତ, ଏହି କାରଣରୁ ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ଠିକ୍ ଭାବରେ କାମ କରୁନାହିଁ। ଏହି ଲୋକମାନେ ହୃଦୟରେ ସଚ୍ଚୋଟ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ କାହାର ହୃଦୟକୁ ଆଘାତ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ସିଂହ ରାଶି ସିଂହର ବୃଥା ବହିଷ୍କାର ଏବଂ କ୍ରୋଧର ନିଜର ନକାରାତ୍ମକ ଦିଗ ଅଛି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେମାନେ ଅନେକ ସମୟରେ ଅନେକ କ୍ଷତି କରନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ କ୍ଷତି କରନ୍ତି। ସେମାନେ ଭଲ ନେତା ଏବଂ ଜନ୍ମ ହେବା ଦିନଠାରୁ ସେମାନଙ୍କର ନେତୃତ୍ୱ ଦକ୍ଷତା ଅଛି,

rasi4

ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର କ୍ୟାରିଅର୍ ବହୁତ ମହାନ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ରାଜାମାନଙ୍କ ପରି ବଞ୍ଚିବାକୁ ସେମାନଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ଅଛି। କନ୍ୟା ରାଶି କନ୍ୟା ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଛୋଟ କଥାରେ ପାରଙ୍ଗମ। ବୁଧ ହେଉଛି ଏହି ପ୍ରତୀକର ପ୍ରଭୁ। ଏହି ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗମ୍ଭୀର ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବା ପରେ ହିଁ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି। ତୁଳା ରାଶି ସେମାନଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ଏବଂ ପସନ୍ଦ ବହୁତ ଅଧିକ|

ତେଣୁ ସେମାନେ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତି ଏବଂ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ଉପାର୍ଜନ କରନ୍ତି। ବାର୍ତ୍ତାଳାପଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରେମ ଜୀବନ କେତେ ଭଲ, ସେମାନେ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କଠାରୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା ପାଆନ୍ତି। ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଦେଖାଯାନ୍ତି। ସେ କୂଟନୈତିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞ। ବିଛା ରାଶି ବିଛା ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଛୋଟ ଜିନିଷ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି,

girllll

ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଅନେକ ସମୟରେ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡେ। ବାସ୍ତବରେ, ସେମାନେ ରୋମାଞ୍ଚକର ଏବଂ ଶକ୍ତିଶାଳୀ। ସେମାନଙ୍କର ଆକର୍ଷଣୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଅଛି, ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କର ବନ୍ଧୁ ତାଲିକା ବହୁତ ଲମ୍ବା ଅଟେ। ଯିଏ ତାଙ୍କୁ ଭେଟିବ ସେ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ବନ୍ଧୁ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି। କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ରହସ୍ୟ କାହାକୁ କୁହନ୍ତି ନାହିଁ, ତେଣୁ ବୁଝିବା ଟିକେ କଷ୍ଟକର। ଧନୁ ରାଶି ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ନିଜ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ

କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ସେମାନଙ୍କ ଉଚ୍ଚପଦସ୍ଥମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ବହୁତ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି। ଏହି ରାଶିର ପ୍ରଭୁ ହେଉଛନ୍ତି ଧନୁ ରାଶି। ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜ୍ଞାନୀ, ସଚ୍ଚୋଟ, ବିଶ୍ୱସ୍ତ ଏବଂ ବୁଦ୍ଧିମାନ ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି। ତଥାପି, ସେମାନେ ଅତି ଶୀଘ୍ର କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି। ମକର ରାଶି ଯେତେବେଳେ ଆମେ ମକର ରାଶିର ପ୍ରକୃତି ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁ, ସେମାନେ କୌଣସି ବିଷୟରେ ଗଭୀର ଭାବରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି। ସେମାନେ କିଛି କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଭଲ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି। ଅଧିକନ୍ତୁ, ସେମାନଙ୍କର ପାପପୂର୍ଣ୍ଣ ମନୋଭାବ ହେତୁ ସେମାନେ ପ୍ରାୟତ ବିତର୍କ କରନ୍ତି। ଭଗବାନ ରାଣୀ ଏହି ରାଶିରେ ଅଛନ୍ତି। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଏହି ଘରେ ପରିବାର ସେମାନଙ୍କର ଦାୟିତ୍ୱର ଏକ ଉତ୍ତମ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ଏବଂ ଏହାକୁ ପୂରଣ କରନ୍ତି।

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ସଂକଳ୍ପବଦ୍ଧ ଏବଂ ଉଚ୍ଚାଭିଳାଷୀ ଅଟନ୍ତି। କୁମ୍ଭ କୁମ୍ଭ ରାଶିର ପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ଶନି ଦେବ କୁହାଯାଏ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, କୁମ୍ଭ ରାଶି ଲୋକମାନେ ଯେକୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ବହୁତ ସମୟ ନେଇଥାନ୍ତି। ତଥାପି, ସେମାନେ ଯୁକ୍ତିଯୁକ୍ତ, ବୁଦ୍ଧିମାନ ଏବଂ ସରଳ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ତାଙ୍କର କହିବାର ଶୈଳୀ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଏବଂ ସେ ଧୀରେ ଧୀରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି ଯାହାଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କର ସାଙ୍ଗମାନେ ଅତି ସହଜ ହୁଅନ୍ତି।

ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ସାମାଜିକ ଏବଂ ଧାର୍ମିକ ବିଷୟ ପ୍ରତି ବହୁତ ଆଗ୍ରହୀ। ମୀନ ମୀନ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଆଖପାଖର ଲୋକମାନଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି। କାହାକୁ ଆଘାତ ନ ଦେବା ପାଇଁ ସେମାନେ ସର୍ବଦା ସତର୍କ ରୁହନ୍ତି। ପ୍ରଭୁ ଗ୍ରହ ବୃହସ୍ପତି। ଏପରିକି ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଏହି ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଅଛି ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସଚ୍ଚୋଟ ଏବଂ ଦୟାଳୁ, ସେମାନେ ବହୁମୁଖୀ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ଅଟନ୍ତି। ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଶବ୍ଦରେ ସ୍ପଷ୍ଟ, ଏବଂ ସେମାନେ ଯୁକ୍ତିଯୁକ୍ତ ଭାବରେ କହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *