1

ଶିବରାତ୍ରିରେ ଏହି ତିନୋଟି ରାଶି ପାଇବେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ଅନୁଗ୍ରହ |

RASIPHALA

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ପ୍ରଥମତଃ ଆପଣମାନଙ୍କୁ ଶିବରାତ୍ରି ଉପଲକ୍ଷେ ଅନେକ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଓ ଶୁଭକାମନା , ୧ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ପଡ଼ିବାକୁ ଯାଉଛି ମହାଶିବରାତ୍ରୀ, ଭଗବାନ ଭୋଲେନାଥଙ୍କ ତିନୋଟି ପ୍ରିୟ ରାଶି ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ଅନୁଗ୍ରହ ,ଫାଲଗୁନ୍ ମାସରେ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମର ଦୁଇଟି ପ୍ରମୁଖ ପର୍ବ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ପାଳନ କରାଯାଏ | ପ୍ରଥମଟି ହେଉଛି ହୋଲିର ପର୍ବ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟଟି ହେଉଛି ମହାଶିବରାତ୍ରୀ | ହିନ୍ଦୁ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରତିବର୍ଷ ଫାଲଗୁନ୍ ମାସର କୃଷ୍ଣ ପକ୍ଷରେ ଚତୁର୍ଦାଶୀ ଦିନ ମହାଶିବରାତ୍ରୀ ପର୍ବ ପାଳନ କରାଯାଏ। ଏହି ପର୍ବ ଦିନ ଶିବ ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର | ଯେଉଁଥିରେ ଶିବ ଭକ୍ତମାନେ ପ୍ରଭୁ ଭୋଲେନାଥଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବାକୁ ଏବଂ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ଆଦରକାରୀ ଭଗବାନ ଭୋଲେ ଭଣ୍ଡାରୀଙ୍କୁ ଉପଯୁକ୍ତ ଭାବରେ ଉପାସନା କରନ୍ତି | ଏଥର ମହାଶିବରାତ୍ରୀର ପର୍ବ ୧ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ପାଳନ କରାଯାଉଛି | ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ମହାଶିବରାତ୍ରୀଙ୍କ ତାରିଖ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ଏବଂ ଫଳପ୍ରଦ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି |

ଏହି ତାରିଖରେ ଚନ୍ଦ୍ର ନିଜର ଦୁର୍ବଳ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଛି ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ର ଭଗବାନ ଭୋଲେନାଥଙ୍କ କେଶରେ ସୁସଜ୍ଜିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମହାଶିବରାତ୍ରୀରେ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରିଥାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ସମସ୍ତ ୧୨ଟି ରାଶି ମଧ୍ୟରୁ ୩ ଟି ରାଶିରେ ପ୍ରଭୁ ଭୋଲେନାଥଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରିୟ ଅଟେ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ମହାଶିବରାତ୍ରୀ ପବିତ୍ର ପର୍ବରେ ଭୋଲେନାଥ ଏହି ତିନୋଟି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ବିଶେଷ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି | ମହାଶିବତ୍ରୀ ଉପରେ ଏହି ତିନୋଟି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ବିଶେଷ ଫଳାଫଳ ଏବଂ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିଥାଏ | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ତିନୋଟି ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ରାଶି ଚିହ୍ନ…

siba

ପ୍ରଥମେ ହେଲା ମେଷ ରାଶି ,
ସମସ୍ତ ୧୨ ଟି ରାଶିର ପ୍ରଥମ ମଧ୍ୟରୁ ମେଷ ରାଶି | ଏହି ରାଶିର ପ୍ରଭୁ ହେଉଛନ୍ତି ମଙ୍ଗଳ। ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ମେଷ ଉପରେ ବିଶେଷ ଆଶୀର୍ବାଦ ଅଛି କାରଣ ଏହା ତାଙ୍କର ଅତି ପ୍ରିୟ ରାଶିର ଅନ୍ୟତମ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଭୋଲେନାଥଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ମହାଶିବରାତ୍ରୀରେ ମେଷ ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ ପଡ଼ିବ | ମେଷ ଭାଗ୍ୟର ତାରାମାନେ ଉଚ୍ଚରେ ରହିବେ | ସେମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବେ | ଚାକିରିରେ ପଦୋନ୍ନତି ଏବଂ ମୁଦ୍ରା ଲାଭର ଲକ୍ଷଣ ଅଛି | ଶିବଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ମେଷ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ମହୋତ୍ସବ ପର୍ବରେ ଶିବଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ଜଳାବିଷେକ କରିବା ଜରୁରୀ |

dipa

ଦ୍ଵିତୀୟ ହେଲା ମକର ରାଶି ,
ଏହି ମହାଶିବରାତ୍ରୀ ଉପରେ, ମକର ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଭୋଲେନାଥଙ୍କ ବିଶେଷ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବେ | ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଏବଂ ଧନ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ଲକ୍ଷଣ ଅଛି | ମକର ରାଶିର ମାଲିକ ହେଉଛନ୍ତି ଶନି ଦେବ | ମକର ରାଶି ମଧ୍ୟ ଶିବଙ୍କର ପ୍ରିୟ ଲକ୍ଷଣ | ଏହି ରାଶି ଉଭୟ ଶନି ଏବଂ ଶିବଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ | ଯେତେବେଳେ ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ କୈାଣସି ପ୍ରକାରର ବିପଦ ଆସେ, ସେତେବେଳେ ଭଗବାନ ଶିବ ସେମାନଙ୍କୁ ସେହି ସମୟରେ ଅପସାରଣ କରନ୍ତି | ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ୍ | ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଶିବ ପୂଜା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଏବଂ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ମକର ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଶିବଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ବେଲ ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିବା ଉଚିତ୍ |

ତୃତୀୟ ହେଲା କୁମ୍ଭ ରାଶି ,
କୁମ୍ଭର ଲୋକମାନେ ଏହି ମହାଶିବରାତ୍ରୀରେ କିଛି ବିଶେଷ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ | ଚାକିରିରେ ଅନେକ ସକାରାତ୍ମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ | ନୂତନ ଚାକିରିର ସୁଯୋଗ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ | ମକର ରାଶି ପରି କୁମ୍ଭର ପ୍ରଭୁ ମଧ୍ୟ ଶନି ଦେବ | ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ଦୁଇଟି ରାଶିର ଚିହ୍ନ ବୋଲି କୁହାଯାଏ | ଶାନୀଙ୍କ ଅନୁଗ୍ରହ ସର୍ବଦା ଶନିଙ୍କ ଏହି ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଉପରେ ବର୍ଷିଥାଏ | କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ୍ | ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଅସୁବିଧା ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଓମ୍ ନାମ ଶିବୟା ଜପ କରିବା ଶୁଭ ଅଟେ | ତେବେ ଏହା ଥିଲା ତିନୋଟି ରାଶି ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଭାଗ୍ୟ ଶିବରାତ୍ରିରେ ଖୋଲିବାକୁ ଯାଉଛି ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ॥
ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *