unnamed (51)

ମଦ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା କମିଯାଏ ପୁରୁଷ ମାନଙ୍କ ଏହି ଶକ୍ତି,ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଆପଣ

HEALTH

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ କଣ ଆପଣ ମଦ ପିଅନ୍ତି? ମଦ ପିଇବାର ଅନେକ ଫାଇଦା ରହିଛି। ଏହା ସହିତ ଭୟଙ୍କର ଅସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ରହିଛି।ମଦ୍ୟପାନ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଗବେଷଣା କରାଯାଇଛି।ଅନେକ ଗବେଷଣାରେ, ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପରିମାଣର ମଦ୍ୟପାନ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିବାବେଳେ ଅନେକରେ ମଦ୍ୟପାନ ବହୁତ ଖରାପ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଏକ ନୂତନ ଅନୁସନ୍ଧାନ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି, ଯାହା ଅନୁଯାୟୀ ପାନକାରୀମାନେ ବହୁ ଓଜନ ବଢାନ୍ତି।ମଦ ଅର୍ଥ ଓଜନ ବଢ଼ିବା;ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ରାତିରେ ପିଇବା ପରେ ବହୁତ ହ୍ୟାଙ୍ଗଓଭର ହୁଏ ଏବଂ ଜିମ ରେ ବ୍ୟାୟାମ, ପରିଶ୍ରମ କାମ କିମ୍ବା ଯୋଗ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଓଜନ ବହୁତ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗେ। ଅତିରିକ୍ତ ଭାବରେ, ଅଧ୍ୟୟନଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶାଏ ଯେ ମଦ୍ୟପାନ ଆଥଲେଟିକ୍ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତାକୁ ଯଥେଷ୍ଟ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ କାରଣ ଏହା ମେଟାବୋଲିକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ ଏବଂ ବ୍ୟାୟାମ ସମୟରେ ଶକ୍ତି ଯୋଗାଣକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ।

gnhvgmjbvn

ଖରାପ କ୍ୟାଲୋରୀ ମିଳେ ସୋଡା, କୋକ୍ ଇତ୍ୟାଦି ଗୁଡିକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ମଦ୍ୟପାନ ପାଇଁ ପ୍ରାୟତ ଖରାପ। ମଦ୍ୟପାନ କରିବା ସମୟରେ, ସ୍ୱାଦ ଅନୁସାରେ ଖାଉଥିବା ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ଅଧିକ କ୍ଷତିକାରକ ଏବଂ କ୍ୟାଲୋରୀରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ।ଯଥା କୁରୁକୁରି,ତେଲ ଛଣା ମିକ୍ସଚର ଇତ୍ୟାଦି।ମାତ୍ରା ପରିମାଣ ର ଠିକ ନାହିଁ ;ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଜଣେ ମଦୁଆ କୁ ପଚାରିବ, ଏକମାତ୍ର ଉତ୍ତର ସେ କହିବ ଯେ ସେ ବହୁତ କମ୍ ପିଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ତୁମେ ଯାହା ଗ୍ରହଣ କର ତାହା ଅଧିକ କାରଣ ତୁମେ ଓଜନ ବଢାଏ। ତେଣୁ, ତୁମେ ମଦ ଠାରୁ କିଛି ଦୂରରେ କରିବା ଭଲ। ଏହାଛଡା ମଦ ପୁରୁଷ ମାନଙ୍କ ଯୌ-ନ ଜୀବନ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ଥାଏ।

iyfuydu

ଜୀବନକୁ କିପରି ମଦ କୁ ଦୂର କରିବେ ଏବଂ ସହଜ କରିବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ତୁମେ ଜାଣିବା ଜରୁରୀ ଯେ ତୁମର ଓଜନ କାହିଁକି ବଢୁଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଦୃଢ଼ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ମଦ୍ୟପାନ ସୋଡା କିମ୍ବା ଲେମ୍ବୁ ନେବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ। ଆପଣ ଚାହିଁଲେ ଶର୍ବତ ଇତ୍ୟାଦି ମଧ୍ୟ ପିଇପାରିବେ। ଏହି ଅଭ୍ୟାସ ହରାଇବା ପରେ, ଆପଣ ଜିମ୍ ଯିବା ଆରମ୍ଭ କରି ଓଜନ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରି ପାରିବେ। ଖେଳା ଖେଳି ଦୌଡ଼ କସରତ ଇତ୍ୟାଦି କରିବା ଦ୍ୱାରା ମଦ ନିଶା ର ଆସକ୍ତି କମିଥାଏ। ନଚେତ ଆପଣ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନେଇ ପାରିବେ।ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆପଣ ମାନଂକ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ଭଲ ଭଲ ରୋଚକ ତଥ୍ୟ,ସମାଚାର, ରାଶିଫଳ, ଜରୁରୀ ସୂଚନା,ରାଜନୀତି,କ୍ରୀଡ଼ା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ ଆଣିଥାଉ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ଲେଖା ପସନ୍ଦ ଆସେ ତେବେ ଆପଣ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ।ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାନ୍ତୁ,ଆପଣଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *