2

ଏହି ସବୁ ରାଶି ସାତ ବୁଧବାର ଗଣେଶଙ୍କର କରନ୍ତୁ ଆରାଧନା ସମସ୍ତ ସଂକଟରୁ ମିଳିବ ମୁକ୍ତି |

RASIPHALA

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ସପ୍ତାହର ଏହି ଦିନ ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କୁ ଉପାସନା କର, ଘରେ କେବେ ଟଙ୍କା ଶେଷ ହେବ ନାହିଁ ଜାଣନ୍ତୁ , ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି କାରଣରୁ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳ ହେଉନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣ କ୍ରମାଗତ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ସପ୍ତାହର ଗୋଟିଏ ଦିନରେ କିଛି ବିଶେଷ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ପଡିବ | ସପ୍ତାହର ଏହି ଦିନ ବୁଧବାର | ବୁଧବାର ହେଉଛି ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କ ଦିନ | ବୁଧବାର ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବାର ଏକ ନିୟମ ଅଛି। କାରଣ ଗଣେଶଙ୍କୁ କଷ୍ଟ ବିନାଶକାରୀ କୁହାଯାଏ |

କୁହାଯାଏ ଯେ ଭଗବାନ ଗଣେଶ ହେଉଛନ୍ତି ରିଦ୍ଧି-ସିଦ୍ଧର ଦାତା ଏବଂ ଶୁଭକାମନା ପ୍ରଦାନକାରୀ। ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳ ହେଉନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଦିନ କିଛି ବିଶେଷ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ପଡିବ | ଭଗବାନ ଗଣେଶ ସମସ୍ତ ବାଧାବିଘ୍ନ ଦୂର କରନ୍ତି ଏବଂ ରୋଗ, ତ୍ରୁଟି ଏବଂ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଦୂର କରନ୍ତି |
ଆପଣ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରି ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ |

ganesh

ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରି, ଆପଣ ନିଜ ଘରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିକୁ ମଧ୍ୟ ଦୂର କରିପାରିବେ | ଗାଧୋଇବା ଏବଂ ଧ୍ୟାନ କରିବା ପରେ, ତୁମେ ବୁଧବାର ଦିନ ଗଣେଶଙ୍କୁ ଦୁଵ ଅର୍ପଣ କରିବା ଉଚିତ୍ | ଏହା ପରେ, ସେଠାରେ ଭଗବାନଙ୍କୁ ୧୧ କିମ୍ବା ୨୧ ଗଣ୍ଠିର ଦୁବ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ | ଏହା କରିବା ଦ୍ଵାରା, ତୁମେ ତୁମର କ୍ୟାରିଅରରେ ଆସୁଥିବା ବାଧାଗୁଡ଼ିକରେ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ପାଇବ |

ବୁଧବାର ଦିନ, ଆପଣ ଭଗବାନ ଗଣପତିଙ୍କୁ ସିନ୍ଦୂର ଦେବା ଉଚିତ୍ | କୁହାଯାଏ ଯେ ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଗଣେଶ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧା ଦୂର କରନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ସମସ୍ୟାର ଗୋଟିଏ ବା ଅନ୍ୟ ସମାଧାନ ଦିଅନ୍ତି | ସାତ ବୁଧବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗଣେଶ ମନ୍ଦିରରେ ଗୁଡର ଭୋଗ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ ଏହାକୁ ପ୍ରସାଦ ଆକାରରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବଣ୍ଟନ କରନ୍ତୁ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ତୁମର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହୁଏ |

ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ବୁଧବାର ଦିନ ଗାଈ କୁ ସବୁଜ ଘାସ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ | ଯଦି ତୁମକୁ ସବୁଜ ଘାସ ଖାଇବାକୁ ଦେବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ, ତେବେ ତୁମେ ସବୁଜ ପନିପରିବା ଖାଇବାକୁ ଦେଇ ପାରିବ | ଏହା କରିବା ଦ୍ଵାରା, ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧା ଦୂର ହେବା ସହିତ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଘରେ ରହିଥାଏ | ଏହିପରି ଭାବେ ସାତ ବୁଧବାର ଗଣେଶଙ୍କ ମନ୍ଦିରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏହି ଭୋଗ ହୋଇଯିବେ ମାଲାମାଲ ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ | ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *