2

ଧାନ ଯୋଗ, ଶାନ୍ତି ଓ ସମୃଦ୍ଧି, ରାଶି ଅନୁସାରେ କରନ୍ତୁ ଏହି ମନ୍ତ୍ରର ଜପ |

RASIPHALA

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ରାଶି ଅନୁସାରେ କରନ୍ତୁ ଏହି ମନ୍ତ୍ରର ଜପ ମିଳିଥାଏ ଅପାର ସଫଳତା ,
ଆମେ ସମସ୍ତେ ସକାଳେ ଉଠିବା ଏବଂ ଆମର ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ କିଛି ଭଗବାନଙ୍କୁ ଉପାସନା କରିବା | ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆମର ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଜୀବନର ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଜାରି ରହିବ | ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ଶାସ୍ତ୍ର ଏବଂ ପୁରାଣ ସହିତ ଜଡିତ ଅନେକ ସୂଚନା ଦେଇଥାଉ | ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହୁଛୁ ଯେ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ମନ୍ତ୍ର ଜପ ନକରି ପ୍ରତ୍ୟେକ ପୂଜା ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ।

ମନ୍ତ୍ରର ପାଠ ସହିତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରକାରର ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟର ଶେଷରେ ଭଗବାନଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରାଯାଏ | ଧାର୍ମିକ ଗ୍ରନ୍ଥ ଏବଂ ଶାସ୍ତ୍ର ଇତ୍ୟାଦି ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଏଥିରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଯେ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା କେବଳ ଦେବତା ଏବଂ ଦେବୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦେଇନଥାଏ, ବରଂ ପରିତ୍ରାଣ ମଧ୍ୟ ପାଇଥାଏ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରି ଟଙ୍କା ଏବଂ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦୂର କରାଯାଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ ସମସ୍ୟା ଆସେ ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଜାଣୁ ନାହିଁ କେଉଁ ମନ୍ତ୍ର ଆମେ କେବେ ଏବଂ କିପରି ଜପ କରିବା ଉଚିତ୍ | ରାଶି ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ |

rasi4
ମେଷ: ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ରାଶିର ପ୍ରଭୁ ହେଉଛନ୍ତି ମଙ୍ଗଳ। ତେଣୁ ସେମାନେ ହନୁମାନଙ୍କର ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ଉଚିତ୍ | ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ଲାଭଦାୟକ ମନ୍ତ୍ର ହେଉଛି ଓମ୍ ହନୁମନ୍ତେ ନମ୍ଃ |

ବୃଷ: ଏହି ରାଶିର ପ୍ରଭୁ ଶୁକ୍ର | ସେମାନେ ଏହି ମା ଦୁର୍ଗାଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନର ଅର୍ଥ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଓମ୍ ଦୁର୍ଗାୟଃ ନମ୍ଃ ଜପ କରିବା ଉଚିତ୍ |

ମିଥୁନ: ମିଥୁନ ଚିହ୍ନର ପ୍ରଭୁ ହେଉଛନ୍ତି ବୁଧ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଗଣେଶଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେମାନେ ଓମ୍ ଗଣପତ୍ ନମ୍ଃ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ଉଚିତ୍ |

କର୍କଟ: ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, କର୍କଟ ରାଶିର ପ୍ରଭୁ ହେଉଛନ୍ତି ଚନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ର ଶିବଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ବସିଥିବାରୁ ଏହି ରାଶି ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଏବଂ ଓମ୍ ନାମ ଶିବୟା ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ।

ସିଂହ: ଏହି ରାଶିର ପ୍ରଭୁ ହେଉଛନ୍ତି ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନ, ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ରାଜା | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଜ୍ୟୋତିଷମାନେ ବିଶ୍ଵାସ କରନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ପ୍ରତିଦିନ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ ଏବଂ ଓମ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନମ୍ଃ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ଉଚିତ୍।

କନ୍ୟା : କୁମାରୀ ରାଶିର ମାଲିକ ବୁଧ ଗ୍ରହ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ପ୍ରତିଦିନ ଦୁଇଥର ମନ୍ତ୍ର ଓମ ଗଣପତି ନମ୍ଃ ଜପ କରି ସେମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରି ଧନ ପ୍ରାପ୍ତ କରନ୍ତି |

ତୁଳା : ଏହି ରାଶିର ପ୍ରଭୁ ହେଉଛନ୍ତି ଶୁକ୍ର | ସେମାନେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଉପାସନା କରିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ମନ୍ତ୍ର ଓମ୍ ମହା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନମଃ ଜପ କରିବା ଉଚିତ୍ |

ବିଛା: ଵିଛା ରାଶିର ପ୍ରଭୁ ମଙ୍ଗଳ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | କୁହାଯାଏ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ନିଷ୍ଠୁର ଗ୍ରହ। ତେଣୁ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହକୁ ପ୍ରସନ୍ନ କରିବା ପାଇଁ ସେମାନେ ହନୁମାନ ଜୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ମନ୍ତ୍ର ଓମ ହନୁମତେଃ ନମଃ ଜପ କରିବା ଉଚିତ୍ |

rasi1

ଧନୁ ରାଶି: ବୃହସ୍ପତି ଗ୍ରହକୁ ଧନୁ ରାଶିର ଶାସକ ଗ୍ରହ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ପ୍ରତିଦିନ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ଓମ୍ ଶ୍ରୀ ବିଷ୍ଣୁଃ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ଉଚିତ୍।

ମକର ରାଶି: ମକର ରାଶିର ରାଜା ଶାନୀଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟର ଦେବତା ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ସେମାନେ ଶନି ଏବଂ ହନୁମାନ ଜୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ୍ | ଏକକାଳୀନ, ଓମ୍ ଶ୍ୟାମ ଶାନିଶଚାରା ନମଃ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ |

କୁମ୍ଭ: ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କର ପ୍ରଭୁ ଶନି ଗ୍ରହ ଏବଂ ଭୋଲେନାଥ ହେଉଛି ଶନିଙ୍କ ଗୁରୁ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ସହିତ ମହମୃତ୍ୟୁନଜୟା ପାଠ କରିବା ଉଚିତ୍ |

ମୀନ: ଏହି ରାଶିର ବୃହସ୍ପତି ଅର୍ଥାତ୍ ବୃହସ୍ପତି ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେମାନେ ପ୍ରଭୁ ନାରାୟଣଙ୍କ ବିଷୟରେ ଧ୍ୟାନ କରିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ଓମ ନାରାୟଣ ନମଃ ଏବଂ ଓମ ଗୁରୁଭେ ନାମ ଜପ କରିବା ଉଚିତ୍ | ଜାଣିଲେ ରାଶି ଅନୁସାରେ କରନ୍ତୁ ଏହି ମନ୍ତ୍ରର ଜପ ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ |ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *