7

ହୋଲିକା ଦହନ ଆପଣଙ୍କୁ କରିବ କୋଟିପତି ବାସ୍ କରନ୍ତୁ ଏହି ଗୋଟିଏ ଖାସ କାମ |

NEWS

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ହୋଲିକା ଦହନ ଦିନ ଏହିବିଶେଷ ପଦକ୍ଷେପଗୁଡିକ କର,ଚାକିରି-ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଗ୍ରଗତି ହେବ, ଘରେ ସମୃଦ୍ଧି ହେବା ସୁଖ ଶାନ୍ତି , ହୋଲିର ପର୍ବ ଫାଲଗୁନ୍ ମାସର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦିନ ପାଳନ କରାଯାଏ | ପାଞ୍ଜି ଅନୁଯାୟୀ, ଏଥର ଫାଲଗୁନ୍ ମାସର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୮ ରେ ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ହୋଲିକା ଦାହାନ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୭ ରେ କରାଯିବ।

ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ଦିନ ଉପାସନା ଏବଂ ଉପବାସ ଇତ୍ୟାଦି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିଥାଏ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ହୋଲିର ଗୋଟିଏ ଦିନ ଅର୍ଥାତ୍ ହୋଲିକା ଦାହାନଙ୍କ ଉପରେ କିଛି ବିଶେଷ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କଲେ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିପାରିବ। ଏହା ସହିତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସମସ୍ୟାରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ | ହୋଲିକା ଦହନ ଦିନରେ ନିଆଯିବାକୁ ଥିବା ବିଶେଷ ପଦକ୍ଷେପ ବିଷୟରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା |

holi

୧. ଚାକିରି ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ :-
ଚାକିରି ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ହୋଲିକା ଦହନ ଦିନ ସ୍ନାନ ପରେ ପରିଷ୍କାର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ, ପାଣି ଧାରଣ କରିଥିବା ଏକ ନଡ଼ିଆକୁ ନେଇ ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ୭ ଟି ଆଘାତ ଦିଅନ୍ତୁ | ଏହା କରିବା ପରେ, ସେହି ନଡ଼ିଆକୁ ରଖି ହୋଲିକା ଦହନର ନିଆଁରେ ଉତ୍ସର୍ଗ କରନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ, ହୋଲିକାଙ୍କ ନିଆଁକୁ ୭ ଥର ଘେରି ରଖନ୍ତୁ | ତା’ପରେ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଫଳ, ମିଠା ଇତ୍ୟାଦି ଅର୍ପଣ କର | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଚାକିରି ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ ସହିତ ଜଡିତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ |

holii

୨. ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ |
ହୋଲିକା ଦହନ ଦିନ, ଗଙ୍ଗାଜାଲ ସହିତ ଏକ ମୋତି ଶଙ୍ଖ ସେଲକୁ ପୂଜା କରିବା ଏବଂ ଏହାକୁ ପୂଜା କରିବା ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିଥାଏ | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଏହି ଦିନ ହୋଲିକା ନିଆଁରେ ଗହମ, ଗ୍ରାମ, ମଟର, ବାସ୍ତବ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଦୂର ହୋଇଥାଏ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ପରିବାରର ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ପାଇଁ, ହୋଲିକା ଦାହାନ ଦିନ ପ୍ରସାଦ ଭାବରେ ମିଠା ଅର୍ପଣ କରନ୍ତି |

୩.ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ପାଇଁ |
ଯଦି ଅନେକ ଚେଷ୍ଟା ପରେ ମଧ୍ୟ ସଫଳତା ହାସଲ ହୋଇନଥାଏ, ତେବେ ହୋଲିକା ଦହନ ଅର୍ଥାତ୍ ଛୋଟ ହୋଲି ପୂଜା ସମୟରେ ନଡ଼ିଆ ସହିତ ପାନ ଏବଂ ବିଟ ବାଦାମ ଦିଅନ୍ତୁ | ଵାଦାମ ପତ୍ର ଶୁଦ୍ଧ ଏବଂ କଟା ହେବା ଉଚିତ୍ | ତେବେ ଏହି ନିୟମ କରିବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣ ମିଳିଥାଏ ଶୁଭ ଫଳ ଜାଣନ୍ତୁ ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ | ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *