9

ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏହି ଜିନିଷ କିଣିବା କରିଥାଏ ସର୍ବନାଶ ଜାଣନ୍ତୁ |

NEWS

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଜି ଆମେ ଜାଣିବା ବାର ଅନୁସାରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏହି ଜିନିଷ କିଣିଵା ଠାରୁ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ ହୋଇପାରେ ଏହି ବିରାଟ କ୍ଷତି , ଗୁରୁବାର ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ, ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ କୈାଣସି ଅସୁବିଧା ଥାଏ, ତେବେ ଆପଣ ଏହି ଦିନ ବିଶେଷ ଉପାସନା କରି ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇପାରିବେ |

୧. ରୀତିନୀତି ସହିତ ଉପାସନା-
ନାରାୟଣ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ବସି ରୁହନ୍ତୁ, ଏଥିପାଇଁ ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଏହି ଦିନ ସକାଳୁ ଉଠିବା ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଆବଶ୍ୟକ | ତାଙ୍କୁ ନାଲି ଫୁଲ ଅର୍ପଣ କର | ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏବଂ ନାରାୟଣଙ୍କୁ ଏକାଠି ପୂଜା କରିବା ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଆଣିଥାଏ | ଘରେ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଖାଦ୍ୟର ଅଭାବ ରହିନଥାଏ |

laxmi

୨.ହଳଦିରେ ସ୍ନାନର ବଡ ଲାଭ-
ଗୁରୁବାର ଗ୍ରହ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗ ସହିତ ଜଡିତ | ଏହି ଦିନ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବା ଶୁଭ ଅଟେ | ହଳଦୀ ର ପ୍ରତିକାର ଏହି ଦିନରେ କରାଯିବା ଆବଶ୍ୟକ, ଏହା ବହୁତ ସହଜ | ତୁମର ସ୍ନାନ ପାଣିରେ ଏକ ଚାମଚ ହଳଦୀ ମିଶାନ୍ତୁ ଏବଂ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କୁ ସ୍ମରଣ କରି ସ୍ନାନ କରନ୍ତୁ | ଗାଧୋଇବା ପରେ ହଳଦୀ କିମ୍ବା କର୍ପୁର ତିଲାକ ଲଗାନ୍ତୁ | ତୁମର ଦିନ ଶୁଭ ହେବ ଏବଂ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିବ ନାହିଁ |

haladiii

୩. ଏହି ଜିନିଷ କିଣିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ-
ପ୍ରଭୁ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ଦିନ ଗୁରୁବାର, ଏହି ଦିନଟି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ଶୁଭକାମନା ଆଣିଥାଏ | ଗୁରୁବାର ଦିନ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ ସାମଗ୍ରୀ କିଣାଯାଇପାରିବ, ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଭ ଅଛି | ପୂଜାପାଠ ସହ ଜଡିତ ଦ୍ରବ୍ୟ ଏହି ଦିନ କିଣିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଆଖି ସହିତ ଜଡିତ କ object ଣସି ବସ୍ତୁ, ଛୁରୀ, କଞ୍ଚା, ବାସନ ଇତ୍ୟାଦି କିଣିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ |

ତେବେ ଜାଣିଲେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଅଶୁଭ ହୋଇଥାଏ , ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ | ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *