6

ମାର୍ଚ୍ଚରେ କୁମ୍ଭ କରିବେ ଅର୍ଥନୈତିକ ପରିବର୍ତ୍ତନର ଜାଣନ୍ତୁ – ଆପଣଙ୍କ ରାଶି ଉପରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ କଣ ରହିବ ।

RASIPHALA

ଡକ୍ଟର ନବିନ ଚନ୍ଦ୍ର ଯୋଶୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୁମ୍ଭରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଗୁରୁଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ଏହି କାରଣରୁ, କିଛି ଲୋକ ହଠାତ୍ ଅର୍ଥନୈତିକ ଲାଭ ପରି ଲାଭ ପାଇପାରନ୍ତି। କିଛି ରାଶିର ଲୋକ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବାଧାବିଘ୍ନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି।  26 ରେ ବୁଧ ଗ୍ରହ ସ୍ଥାନ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଯାଉଛି, କୁମ୍ଭ ସହିତ ମିଳିତ ହେବା ଅର୍ଥନୈତିକ ପରିବର୍ତ୍ତନର ସାକ୍ଷୀ ହେବ, ବୁଧବାର ଗମନାଗମନର ପ୍ରଭାବ କ୍ରୟ ଏବଂ ବିକ୍ରୟ, କାରବାର, ବିନିଯୋଗ, ବକ୍ତବ୍ୟ, ଅଭିବ୍ୟକ୍ତି ଇତ୍ୟାଦି ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ।28ରେ ବୁଧ ଗ୍ରହ ମକର ରାଶି ଛାଡି କୁମ୍ଭରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ।

କୁମ୍ଭରେ ବୁଧର ଉପସ୍ଥିତି ମାର୍ଚ୍ଚ 23 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିବ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ମକର ରାଶି ପରି କୁମ୍ଭ ମଧ୍ୟ ଶନିଙ୍କ ରାଶି ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। କୁମ୍ଭରେ ବୁଧର ଆଗମନ ସହିତ ଏହା ଅର୍ଥନୈତିକ ସ୍ତରରେ ଦେଖାଯିବ। ଏହା ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରେ। ଏହି କାରଣରୁ, କିଛି ଲୋକ ହଠାତ୍ ଅର୍ଥନୈତିକ ଲାଭ ପରି ଲାଭ ପାଇପାରନ୍ତି। କିଛି ରାଶିର ଲୋକ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବାଧାବିଘ୍ନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଅର୍ଥନୈତିକ ଉନ୍ନତି ଏବଂ ଅବନତିର ଅବଧି | ବରିଷ୍ଠ ଜ୍ୟୋତିଷ ଡକ୍ଟର ଗୋପାଳ ଦତ୍ତ ତ୍ରିପାଠୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କ୍ରୟ ଏବଂ ବିକ୍ରୟ, କାରବାର,

rasi4

ବିନିଯୋଗ, ବକ୍ତୃତା, ଅଭିବ୍ୟକ୍ତି ଇତ୍ୟାଦି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ବୁଧର ସ୍ଥିତିର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହୋଇପାରେ। ବ୍ୟବସାୟ, ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟ୍, ସାମ୍ବାଦିକ, ଓକିଲ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଲୋକମାନେ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହୁଅନ୍ତି। ବୁଧ ଗ୍ରହ ମିଥୁନ ଏବଂ କନ୍ୟାଙ୍କର ପ୍ରଭୁ ଅଟେ। ଜ୍ୟୋତିଷ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବୁଧକୁ ବୁଦ୍ଧିର କାରଣ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ବୁଧ ଗ୍ରହ ସହିତ ଥିବା ଗ୍ରହ ପରି ଆଚରଣ କରେ। ବୁଧ ଗ୍ରହ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଶୁକ୍ର ସହିତ ବନ୍ଧୁତ୍ୱର ଭାବନା ବଜାୟ ରଖେ। ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଉପରେ ମିଶ୍ରିତ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବ ପ୍ରଥମେ ମେଷ ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କର ଅଟକି ରହିଥିବା

rasi1

କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିସ୍ତାରର ସମ୍ଭାବନା। ବୃଷ ଯୋଜନାରେ ଜଡିତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ଆସିପାରେ ଆପଣ ଭଲ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ। ମିଥୁନ ଆଶାବାଦୀ ହେବ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଯେତେବେଳେ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଏ ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ଉତ୍କର୍ଷତା ଦେଖାଇବ। କର୍କଟ ସମୟ ଭଲ ଅଟେ। ବିନିଯୋଗର ଲାଭ। ବ୍ୟବସାୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ସିଂହ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ। ଅନାବଶ୍ୟକ ବିବାଦକୁ ଏଡ଼ାଇବାରେ ବୁଦ୍ଧିମାନ।

କନ୍ୟା ବିବାହିତ ଜୀବନରେ ଦୂରତା ଲୋପ ପାଇବ। ଭଲ ଫଳପ୍ରଦ ଯାତ୍ରା ହେବ। ସହଭାଗୀତା ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ହେବ। ତୁଳା ସଂପର୍କରେ ମଧୁରତା ରହିବ। ସୃଜନଶୀଳତା ହେବ ଏବଂ ଭଲ ଖବର ଆସିବ। କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବାର ସୁଯୋଗ। ବିଛା ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବ। ଯୋଜନା ହୋଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବ। ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ। ଧନୁ ରାଶି ଆପଣ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଅନୁଭବ କରିବେ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ବୟସ୍କମାନଙ୍କଠାରୁ ସମ୍ମାନ ଏବଂ ପ୍ରଶଂସା ହେବ। ମକର ରାଶି ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ପାଇବା ସମ୍ଭାବନା ରହିବ। ବ୍ୟବସାୟ କିମ୍ବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭଲ କରିବ। କୁମ୍ଭ ସାହସ ଏବଂ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ପରିବାରରେ ଅଗ୍ରଗତି ହେବ, ସୃଜନଶୀଳତା ଏବଂ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ହେବ। ମୀନ ସୁବିଧା ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ରିସ୍କ ନେବାବେଳେ ଏକ ବୁଦ୍ଧିମାନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *