2

ଯଦି ପ୍ରେମରେ ଭଲପାଇବା ଅଛି, ତେବେ ଶ୍ରୀ ରାଧାଙ୍କ ପାଠ କରନ୍ତୁ ।

NEWS

ଯଦି ଏହା ପ୍ରେମକୁ ଆସେ, ତେବେ ଆସୁଥିବା ପ୍ରଥମ ନାମ ହେଉଛି ରାଧା କୃଷ୍ଣ। ଅନ୍ୟ ପଟେ, ଯଦି ଆପଣ ପ୍ରେମରେ ସଫଳ ହେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ନିୟମିତ ଭାବରେ ‘ଶ୍ରୀ ରାଧା ପାଠ ପଢ଼ନ୍ତୁ। ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଏହା ଦ୍ୱାରା ଉଭୟଙ୍କ କୃପା ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ। ବାସ୍ତବରେ ଏହା କୁହାଯାଏ ଯେ ଶ୍ରୀରଦା ଲେଖକ ନିଜେ ମହାଦେବ ଅଟନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ପୌରାଣିକ ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି ଯେ ଶ୍ରଦ୍ଧା କୃପା ପାଠକୁ ନିୟମିତ ପଢ଼ିବା ଦ୍ୱାରା ରାଧା ରାଣୀ ଏବଂ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କର ଅସୀମ ଅନୁଗ୍ରହ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ।

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହା ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟକ୍ତିର ସମସ୍ତ ପାପ ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଯାଏ। ହଁ ଏବଂ ଏହି ଶିକ୍ଷାଟି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ବାସ୍ତବରେ, ରାଧା ରାନୀଙ୍କୁ ପ୍ରସନ୍ନ କରିବା ପାଇଁ, ମହାଦେବ ଏହି ସ୍ତମ୍ଭକୁ ମାତା ପାର୍ବତୀଙ୍କୁ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିଲେ ଏବଂ ମହାଦେବ ଏହି ମାଧ୍ୟମରେ ରାଧା ରାଣିଙ୍କ ମେକ୍ଅପ୍, ଧର୍ମ ଏବଂ ଦୟା ବିଷୟରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି। ଆଜି ଏହି ପାଠ ଅଷ୍ଟମି, ଦଶମୀ, ଏକାଦାଶି, ତ୍ରୟୋଦସି ଏବଂ ତିଥୀ ଉପରେ କରାଯାଇପାରିବ କାରଣ

krishna

ଏହା ଅଧିକ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ। ଶ୍ରୀରଦା ଅନୁଗ୍ରହ ଷ୍ଟୋଟ୍ରା ରାଧା ସାଧାମ ସାଧନାମ୍ ୟାସିଆ ରାଧା, ମନ୍ତ୍ର ରାଧା ମନ୍ତ୍ର ଡାଟ୍ରି ଚା ରାଧା, ସୌରଭ ରାଧା ଜୀବନମ୍ ୟାସିଆ ରାଧା, ରାଧା ରାଧା ଭାଚିକମ୍ ତସ୍ୟା ଶେଶମ୍। ମୁନିନ୍ଦଭ୍ରିନ୍ଦଭଣ୍ଡାଇଟ୍ ତ୍ରିଲୋକାସୋଖରିନୀ, ପ୍ରସନ୍ନଭାକ୍ଟ୍ରାପଙ୍କାଜେ ନିକଜବହୁଲାସିନି, ଅଶୋକା ଭ୍ରିକ୍ସ ଭାଲାରି ଭିଟାନନ୍ଦପାଷ୍ଟେଟ, ପ୍ରଭାଲଜୱାଲପାଲ୍ଲାଭ ପ୍ରଭାରନଲଗ କୋମାଲେ ଅନଙ୍ଗ ରଙ୍ଗମଗଲ୍ ପ୍ରସମ୍ବାହଙ୍ଗବ୍ରୁଭାନ୍ ଲଗାତାର ପ୍ରତୀକାନନ୍ଦଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା,

krishna12

ବେଳେବେଳେ କରୀଶିଶିହ ମାତା ଅନୁଗ୍ରହ-ସାରକମ୍ ଭଜନମ୍। ଭିଚିଚ୍ରାଚ୍ରା ସାନଚାରାଚକୋର ସାଭାଲୋଚେନ୍, ବେଳେବେଳେ କରୀଶିଶିହ ମାତା ଅନୁଗ୍ରହ-ସାରକମ୍ ଭଜନମ୍। ମ୍ୟାଡୋନାମାଟିୟୋଭାନେ ପ୍ରମୋଦ ମନମାନାଇଟ୍, ପ୍ରିୟାନୁରଗରାନଜାଇଟ୍ କାଲାଭିଲାସାପାନିଡେଟ୍। ନିର୍ଦ୍ଦୋଷତା, ଧୈଯ୍ୟ, ହାର୍ ଭୁଶାଇଟ୍, ପ୍ରଭାସତ କୁମ୍ବ କୁମ୍ବ କୁମ୍ବକମ୍ବସୁସ୍ତାନୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ, ହାସ୍ୟାସ୍ପଦ,

ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୃଦୟ, ବେଳେବେଳେ କରୀଶିଶିହ ମାତାଙ୍କ କୃପା-ସାରକମ୍ ଭଜନମ। ଲାଲାଲୁମିଲ୍ଲାମୋଗିଆ ମୋହନଶ୍ରୟଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରମୁଗ୍ଧ କଲା, ବେଳେବେଳେ କରୀଶିଶିହ ମାତା ଅନୁଗ୍ରହ-ସାରକମ୍ ଭଜନମ୍। ସୁଭର୍ନମାଲିକାନଚାଇଟ୍ ଟ୍ରାଇରେକାମ୍ବୁକାନ୍ତେଜ୍, ଟ୍ରାଇସୁଟ୍ରାମଙ୍ଗଲିଗୁନା ଟ୍ରାଇରାଟନାଡେପ୍ଟିଡିହିଟି, ସାଲୋନିଲ କଣ୍ଟଲେ ପ୍ରସୋଙ୍ଗୁଚଚାଗମ୍ଫାଇଟ୍, ବେଳେବେଳେ କରୀଶିଶିହ ମାତା ଅନୁଗ୍ରହ-ସାର୍କାସ୍ ଭଜନମ। ନିତମ୍ବାବିମ୍ବାମ୍ବନ୍ ପୁଷ୍ପମେଖାଲାଗୁନା, ପ୍ରସାଦରତନାକିନକାନି କାଲାପାମଧିଆ ମଞ୍ଜୁଲେ କରୀନ୍ଦ୍ରଶୂଣ୍ଡିକାଣ୍ଡିକା ଭାରୋହସୋବାଗୋରୁକେ, ବେଳେବେଳେ କରୀଶାସୀ ମାଆ ଅନୁଗ୍ରହ-ସାର୍କାସମ୍ ଭଜନମ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *