9

ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ପାଇଁ କରନ୍ତୁ ଦେବୀ ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ ।

NEWS

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ସପ୍ତାହର ସାତ ଦିନ ଗୋଟିଏ ବା ଅନ୍ୟ ଦେବତାଙ୍କୁ କରାଯାଇଥାଏ। ଶୁକ୍ରବାର ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଦିନ, ମା’ର ଭକ୍ତମାନେ ସକାଳେ ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରୁ ଅବସର ନେଇଥାନ୍ତି, ପରିଷ୍କାର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧନ୍ତି ଏବଂ ଉପବାସ କରି ମା’ଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ଉପବାସ ଜୀବନର ସମସ୍ତ ବାଧାବିଘ୍ନ ଏବଂ ବାଧାକୁ ଶୀଘ୍ର ଦୂର କରିଥାଏ।

ଆପଣ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇଁ ପ୍ରତିଦିନ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିପାରିବେ। ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ, ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରସନ୍ନ ହେଲେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଅର୍ଥର ଅଭାବ ନଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ବିଶେଷ ଅନୁଗ୍ରହ ପାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତାଙ୍କ ପୂଜାରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା ମନ୍ତ୍ରଗୁଡ଼ିକୁ ପଢ଼ନ୍ତୁ। ଏହି ମନ୍ତ୍ର ମାତା ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରିୟ ଅଟେ।

laxmi

ମାଆ ଏହି ମନ୍ତ୍ରଗୁଡ଼ିକୁ ପଢ଼ିବା ଦ୍ୱାରା ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରସନ୍ନ ହୁଅନ୍ତି। ଅର୍ଥ ସହିତ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପୂଜା ମନ୍ତ୍ର ଅଥବା ଦେବୀ ସରବଭୂତସୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ରୁପେନ୍ ସନ୍ଥିତା, ନମସ୍ତାୟ ନମସ୍ତାୟ ନମସ୍ତ୍ୟ ନାମୋ ନାମା। ଅର୍ଥ ହେ ମାତା ଆଦି ଶକ୍ତି, ତୁମେ ସବୁବେଳେ ଲକ୍ଷ୍ମ ରୂପରେ ଆମ ସହିତ ରୁହ। ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ହୃଦୟରୁ ବାରମ୍ବାର ଅଭିବାଦନ ଜଣାଉଛୁ। ଜୟ ଦେବୀ ଜୟ

laxmi1

ଦେବୀ ଜୟ ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ତୁମେ ଅତି ସୂକ୍ଷ୍ମ ଅର୍ଥ ହେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ, ତୁମର ଚାରି ଦିଗରେ ଜପ କରି ଚାଲିଛି ତୁମେ ଦୁନିଆର ରକ୍ଷକ ଏବଂ ତୁମେ ଏହି ଦୁନିଆରେ ଏକ ମୋଟ ରୂପରେ ଅବଶୋଷିତ। ହେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ, ତୁମେ ଆମକୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦିଅ। ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମା, ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ତୁମର ପାଦକୁ ପୂଜା କରେ। ଆମକୁ ରିଦ୍ଧି-ସିଦ୍ଧ ପ୍ରଦାନ କରି ଦୟାକରି ଆମକୁ

ବହୁତ କିଛି କରନ୍ତୁ। ଅର୍ଥ ହେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ, ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ତୁମକୁ ଉପାସନା ଜାରି ରଖେ ଆମେ ମଧ୍ୟ ତୁମକୁ ପୂଜା କରୁ ଏବଂ ତୁମର ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁ ହେ ମାତା, ଦୟାକରି ଆମକୁ ରିଦ୍ଧି-ସିଦ୍ଧ ପ୍ରାପ୍ତ କରିବାକୁ ଆଶୀର୍ବାଦ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *