8

ଅନ୍ୟର ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ କେବେବି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

NEWS

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କର ଜିନିଷ ମାଗିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଅଛି, ତେବେ ଏହାକୁ ଛାଡିଦିଅ। ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧା ଏବଂ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ଆଣିପାରେ। ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କର କିଛି ଜିନିଷ ଅଛି, ଯାହାକୁ ଯଦି ଆପଣ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ତେବେ ସେମାନଙ୍କର ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚେ।

ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟବହାରରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି। ପ୍ରଥମେ ଘଣ୍ଟା କୁହାଯାଏ ଯେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଘଣ୍ଟା ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଘଣ୍ଟାଟି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନର ସମୟ ସହିତ ଜଡିତ, ତେଣୁ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଅନ୍ୟ ଦ୍ୱାରା ପିନ୍ଧାଯାଇଥିବା ଘଣ୍ଟା ପିନ୍ଧିବା ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଖରାପ ସମୟ ଆରମ୍ଭ କରିପାରେ।

ପୋଷାକ କାହାର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ଆଣିଦିଏ। ତେଣୁ, କେହି ପିନ୍ଧୁଥିବା ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ। ଏହା ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆଣିଥାଏ। ରିଙ୍ଗ ଏହା କେବଳ ରତ୍ନ ସହିତ ରିଙ୍ଗ ବିଷୟରେ ନୁହେଁ, ଯଦି ଆପଣ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଅଦଳବଦଳ ଭାବରେ କୌଣସି ଧାତୁ ରିଙ୍ଗ ପିନ୍ଧନ୍ତି,

ତେବେ ଆପଣ ନିଜ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛନ୍ତି। ଚପଲ ପ୍ରାୟତ ଆମେ ମଧ୍ୟ ଚପଲ କିମ୍ବା ଜୋତା ପିନ୍ଧୁ, ଏହି ଅଭ୍ୟାସ ଆପଣଙ୍କୁ ଦାରିଦ୍ରର ଶିକାର କରିପାରେ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଯଦି ଆପଣ ଅନ୍ୟର ଚପଲ ପିନ୍ଧନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ତାଙ୍କ ସଂଘର୍ଷକୁ ନିଜ ଉପରେ ନିଅନ୍ତି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହି କଥା କୁହାଯାଏ,

କିନ୍ତୁ ଭାଗ୍ୟର ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ କମ୍ ବ୍ୟବହାର ମଧ୍ୟ ଭୁଲ ଅଟେ। ମୁଣ୍ଡ ସହିତ ଜଡିତ ଯେକୌଣସି ସାମଗ୍ରୀ ଅଂଶୀଦାର ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ପେନ ଯଦି ଆପଣ କାହାର କଲମ କିମ୍ବା ପେନ୍ସିଲ୍ ନିଅନ୍ତି, ତେବେ ଏହାକୁ ଫେରସ୍ତ କରନ୍ତୁ। ଏପରି କରିବାରେ ବିଫଳତା ଆର୍ଥିକ ଏବଂ କ୍ୟାରିୟରର କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *