9

ଯଦି ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧା ଅଛି ତେବେ ଏହି ପ୍ରତିକାର କରନ୍ତୁ ।

NEWS

ଭୟ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ। ରାମାୟଣରେ ଆସନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଜଣେ ଭୟଭୀତ ବ୍ୟକ୍ତି ଶୋଇବା ସମୟରେ କିମ୍ବା ସକାଳେ କିମ୍ବା ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭରେ ହନୁମାନଙ୍କ ଏହି 12 ନାମ ନେଇଥାଏ, ତା’ହେଲେ ତାଙ୍କର ଭୟ ଦୂର ହୋଇଯାଏ।ହନୁମାନ ଅଞ୍ଜାନିପୁତ୍ର ବାୟୁପୁତ୍ର। ଯଦି ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧାରେ ଅଛନ୍ତି। ଯଦି କାହାର ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଥାଏ,

ତେବେ ହୋଲି ପୁଣାମ ଦିନ, ଗୋଟିଏ ସମୟରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ, ଗୋଟିଏ ଥର ଉପବାସ କରନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଲୁଣ ବିନା ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ। ହୋଲି ରାତ୍ରିରେ ଖୀର ତିଆରି କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ଚନ୍ଦ୍ରକୁ ଅର୍ପଣ କରି ଚନ୍ଦ୍ରକୁ ଦେଖାନ୍ତୁ ଏକ ହାଣ୍ଡିରେ ପାଣି ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଏଥିରେ ଚାଉଳ, ଚିନି ଫୁଲ ଇତ୍ୟାଦି ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ପଢ଼ିବାବେଳେ ଅର୍ଗିଆ ଚନ୍ଦ୍ରକୁ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ।

money

ହେ ଚନ୍ଦ୍ର ଭଗବାନ! ଭଗବାନ ଶିବ ତୁମ କେଶରେ ପିନ୍ଧିଛନ୍ତି, ମୁଁ ତୁମକୁ ନମସ୍କାର କରୁଛି। ଯଦି ସମଗ୍ର ମନ୍ତ୍ରକୁ ମନେ ରଖାଯାଏ ନାହିଁ, ତେବେ “ଓମ୍ ସୋମାୟ ନାମ, ଓମ୍ ସୋମାୟ ନାମ” ଜପ କରାଯାଇପାରେ। ହୋଲି ଉପରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପୂଜା ହୋଲି ଦିନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ପାଇଁ ଏକ ବିଶେଷ ନିୟମ ଅଛି, ଯଦି ସମ୍ଭବ ତେବେ ତାହା କରନ୍ତୁ।

sibba

ଉପାସନା ଅର୍ଥ ହନୁମାନ ସାମ୍ନାରେ ଏକ ଦୀପ ଜାଳିବା ଅର୍ଥ ନୁହେଁ, କେବଳ ସେତେବେଳେ ସେ ଖୁସି ହେବେ। ଶ୍ରୀ ଗୁରୁ ଚରଣ ସରୋଜ ରାଜ, ନିଜ ମନୁ ମୁକୁର ସୁଧୀ ବାରାନୁ ରଘୁଭର୍ ବିମଲ ଜାସୁ, ଜୋ ଡାଏକୁ ଫାଲ୍ ରଥ”, “ମନୋଜଭାମ ମାରୁତୁଲିଆ ଭେଗମ୍ ଜିତେଣ୍ଡ୍ରିୟମ୍ ମୃତ୍ୟ ବିଷ୍ଣୁ” ଭାଟଜାମ ଭାନାରାୟୁଥ

ମୁଖ୍ୟ ଶ୍ରୀ ରାମ ଡୁଟମ୍ ଶରଣମ୍ ପ୍ରପାଡି। ” ଏହିପରି ପ୍ରାର୍ଥନା କଲେ ସେମାନେ ରାଜି ହେବେ। ହୋଲି ଦିନ ଥରେ ଏହା କର, ଏହା ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପୂଜାପାଠର ନିୟମ ମଧ୍ୟ ହୋଲି ଦିନ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କୁହାଯାଏ। ଏକ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ। କେବଳ ଟିକିଏ ଜାଣନ୍ତୁ। ହୋଲିର ପର୍ବ ହେଉଛି ଦାରିଦ୍ର୍ୟର ବିନାଶକର ପର୍ବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *