12

ରବିବାର, ବୁଧବାର ଏବଂ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏହି ପ୍ରତିକାର କରନ୍ତୁ, ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବେ।

NEWS

ରବିବାର, ବୁଧବାର ଏବଂ ଗୁରୁବାର ଭଗବାନ ଭୈରବନାଥଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଏବଂ ସପ୍ତାହର ଏହି ଦିନରେ ଯଦି ଆପଣ ନିମ୍ନଲିଖିତ ପଦକ୍ଷେପ ନିଅନ୍ତି, ତେବେ ଭଗବାନ ଭୈରବନାଥଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଅଛି। ଭଗବାନ ଭୈରବନାଥଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆପଣଙ୍କଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିଥାଏ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆଣିଥାଏ। ଭୈରବନାଥଙ୍କୁ ଅନେକ ଲୋକ କାଲ ଭୈରବ ନାମରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବା ଏବଂ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବା ଅତି ସହଜ ଅଟେ।

କେବଳ କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ସହିତ, ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଭୈରବନାଥଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିପାରନ୍ତି। ରବିବାର, ବୁଧବାର ଏବଂ ଗୁରୁବାର ଦିନ, ଆପଣ ଏକ ରୁଟି ତିଆରି କରି ତେଲରେ ରଖି ତା’ପରେ ତେଲରୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ରୁଟିକୁ ନେଇ ଏକ କଳା କୁକୁର କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ରଙ୍ଗର କୁକୁର ସାମ୍ନାରେ ରଖ। ଯଦି ଗୋଟିଏ କୁକୁର ରୁଟି ଖାଏ, ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଆପଣ ଭୈରବନାଥଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟ ପଟେ, ଯଦି କୁକୁରଟି ରୁଟି ଖାଏ ନାହିଁ, ତେବେ କୁକୁର ଆପଣଙ୍କ ରୁଟି ନ ଖାଇବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣ ଏହି ପ୍ରତିକାର କରିବା ଉଚିତ୍।

DOG2

ତଥାପି, ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି କୌଶଳ କେବଳ ରବିବାର, ବୁଧବାର କିମ୍ବା ଗୁରୁବାର ଦିନ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଶହେ ଗ୍ରାମ କଳା ତେଲ, 11 ଟଙ୍କା କଳା କପଡ଼ାରେ ଗୁଡ଼ାଇ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ଆପଣ ଏହି କପଡାକୁ ଯେକୌଣସି ଭୈରବନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ରଖିପାରିବେ। ବୁଧବାର ଏହି କୌଶଳ କରି ପ୍ରଭୁ ଭୈରବନାଥଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ।

laxmi

ଏହି କୌଶଳ ବ୍ୟତୀତ ଆପଣ ଏହି ଦିନ ଭୈରବନାଥଙ୍କ ମନ୍ଦିରକୁ ଦେଢ଼ କିଲୋଗ୍ରାମ ଜାଲେବି ମଧ୍ୟ ଦେଇପାରିବେ। ଶନିବାର ଦିନ ଗରିବଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖାଦ୍ୟ ବଣ୍ଟନ କରିବା ଭଲ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଆପଣ ଏହି ଦିନ କୌଣସି ଭଜା ଖାଦ୍ୟକୁ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦେବା ଉଚିତ୍। ଭଜା ଖାଦ୍ୟ ବଣ୍ଟନ ବ୍ୟତୀତ, ଆପଣ ଶନିବାର ଦିନ ଗରୀବ ଲୋକଙ୍କୁ କଳା ପୋଷାକ କିମ୍ବା ଜୋତା ଦାନ କରି ଭଗବାନ ଭୈରବନାଥଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିପାରିବେ।

ଭୈରବନାଥଜୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବାବେଳେ ତୁମେ ତାଙ୍କୁ ସିନ୍ଦୁର, ନଡିଆ, ଧୂପକାଠି, ଫୁଲ ଏବଂ ଜଲେବି ଅର୍ପଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଭୈରବନାଥଙ୍କୁ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ଏକାଠି ଅର୍ପଣ କରିବା ତାଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଖୁସି କରିବ ଏବଂ ତୁମକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବ। ଏହି ସମସ୍ତ ଜିନିଷ ସହିତ ରବିବାର ଦିନ ପୂଜା କରିବା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭୈରବନାଥଙ୍କ ପ୍ରତିମା ସାମ୍ନାରେ 33 ଟି ଦୀପ ଜାଳିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଏହି ଦୀପ ଜାଳ ଭୈରବନାଥଙ୍କ ନାମ ଜପ କର। ଗୁରୁବାର ଭଗବାନ ଭୈରବନାଥଙ୍କୁ ଲେମ୍ବୁ ଅର୍ପଣ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭଲ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *