13

ସୁସ୍ଥ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ତକିଆ ପାଖରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

NEWS

ଆମର ସୁନ୍ଦର ଘର ତିଆରି କରିବା ସମୟରେ ଅନେକ ଜିନିଷକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖାଯାଏ। ରଙ୍ଗ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବିଭିନ୍ନ ଜ୍ୟୋତିଷ ଏବଂ ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନେକ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ବିଚାର କରନ୍ତି। ଏକ ସୁସ୍ଥ ମନ, ଶରୀର ଏବଂ ଆତ୍ମାକୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପାଇଁ ଯତ୍ନ ନେବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଜିନିଷ ଅଛି। ଆଜି,

ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଉପଲବ୍ଧ ଶୟନ କକ୍ଷ ପାଇଁ କିଛି ସାଧାରଣ ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସ ଦେଖିବା। ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନେବା ଏବଂ ଏକ କଷ୍ଟୋମାଇଜ୍ ଫଳାଫଳ ପାଇବା ଭଲ। ବହୁଳ ଭାବରେ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ବାସ୍ତୁକୁ ଅନୁସରଣ କରିବାବେଳେ, ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଆମ ଶୋଇବା ଘରେ ତକିଆ ପାଖରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।

SLEEP

ପୁସ୍ତକ କିମ୍ବା ଖବରକାଗଜ କୁହାଯାଏ ଯେ ତକିଆ ତଳେ ତୁମର ଅଧ୍ୟୟନ, ଖବରକାଗଜ କିମ୍ବା ପତ୍ରିକା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପୁସ୍ତକ ସ୍ଥାପତ୍ୟକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରେ। କଦାପି ତୁମର ଜୋତା, ଚପଲ କିମ୍ବା ଫ୍ଲିପ୍ ଫ୍ଲପ୍ ତୁମ ମୁଣ୍ଡ କିମ୍ବା ଶଯ୍ୟା ତଳେ ରଖ ନାହିଁ। ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ।

sleep

ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଆପଣଙ୍କ ଶଯ୍ୟାର ହେଡବୋର୍ଡ ମାଷ୍ଟର ବେଡରୁମରେ ଦକ୍ଷିଣ କିମ୍ବା ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ରହିବା ଉଚିତ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ,

ଶୋଇବା ଘରର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଖାଲି ରହିବା ଉଚିତ। ବିଛଣା ସାମ୍ନାରେ କୌଣସି ଦର୍ପଣ ନାହିଁ କୁହାଯାଏ ଶୟନ କକ୍ଷରେ ଥିବା ଦର୍ପଣ ସିଧାସଳଖ ଶଯ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଉତ୍ତର କିମ୍ବା ପୂର୍ବ କାନ୍ଥ ଦର୍ପଣ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ସ୍ଥାନ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *