3

ମ୍ୟୁଚୁଆଲ୍ ଫଣ୍ଡର ଏହି 5 ଟି ଯୋଜନା 2 ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କରିବ ଦୁଇଗୁଣରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ।

NEWS

ବଜାରର ଦିଗ ବିଷୟରେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଧାରଣା ଅଛି, ମ୍ୟୁଚୁଆଲ୍ ଫଣ୍ଡର ସଠିକ୍ ସ୍କିମ୍ ଚୟନ ଆପଣଙ୍କୁ ଧନୀ କରିପାରେ। କିଛି ସେକ୍ଟର ଏବଂ ଥିମେଟିକ୍ ପାଣ୍ଠି ନିବେଶକମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଦେଇଛି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକ ମାତ୍ର ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସେମାନଙ୍କର ଅର୍ଥ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ କରିଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ପାଣ୍ଠିଗୁଡ଼ିକ କେଉଁଗୁଡିକଏହି ପାଣ୍ଠି କେଉଁ ଷ୍ଟକ୍ରେ ବିନିଯୋଗ ହୋଇଛି ତାହା ମଧ୍ୟ ଆମେ ଜାଣିବା।

SBI ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସୁଯୋଗ ପାଣ୍ଠି। ଏହି ପାଣ୍ଠି ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି। ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ, ଏହା ପ୍ରାୟ 188% ରିଟର୍ନ ଦେଇଛି। ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଏହି ପାଣ୍ଠିରେ 1 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ ମାତ୍ର ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ 2.88 ପ୍ରତିଶତକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାନ୍ତା। ଏହି ପାଣ୍ଠି ଏହାର ପ୍ରାୟ 20 ପ୍ରତିଶତ ଅର୍ଥ ବିଦେଶୀ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି କମ୍ପାନୀଗୁଡିକରେ ବିନିଯୋଗ କରିଛି। ଏସବିଆଇ କମା ପାଣ୍ଠି। ଏହି ପାଣ୍ଠି ନିବେଶକମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଖୁସି କରିଛି। ମାର୍ଚ୍ଚ 2020 ରୁ ଫେବୃଆରୀ 2022 ମଧ୍ୟରେ ଏହାର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ 172 ପ୍ରତିଶତ ହୋଇଛି।

money

ଧାତୁ ଚକ୍ରକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନରୁ ଏହି ପାଣ୍ଠି ବହୁ ଉପକୃତ ହୋଇଛି। ଧାତୁ ଏବଂ ସିମେଣ୍ଟ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକର ସେୟାରରେ ଏହା ଭଲ ବିନିଯୋଗ କରିଛି। DSP ପ୍ରାକୃତିକ ସମ୍ପଦ ଏବଂ ନୂତନ ଶକ୍ତି ପାଣ୍ଠି। ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ପାଣ୍ଠିର ଫେରସ୍ତ 171 ପ୍ରତିଶତ ହୋଇଛି। ଏହି ପାଣ୍ଠି ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଶକ୍ତି ETF ରେ ପ୍ରାୟ 25 ପ୍ରତିଶତ ବିନିଯୋଗ କରିଛି। ଭାରତୀୟ କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ତେଲ ଇଣ୍ଡିଆ, ହିନ୍ଦଲକୋ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍, ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ, ସନ୍ ଫାର୍ମା ଏବଂ ONGC ରେ ବିନିଯୋଗ କରିଛି।

bank

ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ହିନ୍ଦଲକୋ ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ 158 ପ୍ରତିଶତ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଦେଇଛି। HSBC ଭିତ୍ତିଭୂମି ଇକ୍ୱିଟି ପାଣ୍ଠି। ଏହି ପାଣ୍ଠି ଏହାର ଦୁଇ-ତୃତୀୟାଂଶ ଅର୍ଥକୁ ଦ୍ରବ୍ୟ-ସଂଯୁକ୍ତ ଛୋଟ ଛୋଟ କମ୍ପାନୀରେ ବିନିଯୋଗ କରି ବହୁ ଲାଭବାନ ହୋଇଛି। ମାର୍ଚ୍ଚ 2020 ରୁ ଫେବୃଆରୀ 23, 2022 ମଧ୍ୟରେ ଏହାର ଫେରସ୍ତ 165 ପ୍ରତିଶତ ହୋଇଛି। ଏହାର ପୋର୍ଟଫୋଲିଓରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ହେଉଛି ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଏନର୍ଜି ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ୍, ଏପିଏଲ୍ ଆପୋଲୋ ଟ୍ୟୁବ୍, କାର୍ବୋରୁଣ୍ଡମ୍ ୟୁନିଭର୍ସାଲ୍, ଗୁଜୁରାଟ ଗ୍ୟାସ୍,

KIE ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍ ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ଏପିଏଲ୍ ଆପୋଲୋ ଟ୍ୟୁବ୍ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ 339 ପ୍ରତିଶତ ରିଟର୍ନ ଦେଇଛି। ଆଇସିଆଇସିଆଇ ପ୍ରୁ ଇଣ୍ଡିଆ ସୁଯୋଗ ପାଣ୍ଠି ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଏହାର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ 166 ପ୍ରତିଶତ ହୋଇଛି। ଏହା ଫାର୍ମା ଏବଂ କମୋଡିଟି କମ୍ପାନୀଗୁଡିକର ଷ୍ଟକ୍ରେ ଭଲ ବିନିଯୋଗ କରିଛି। ଏହାର ପୋର୍ଟଫୋଲିଓରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ପ୍ରମୁଖ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ହେଉଛି ତେଲ ଇଣ୍ଡିଆ, ହିନ୍ଦଲକୋ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍, ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ୍, ସନ୍ ଫାର୍ମା ଏବଂ ONGC। ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ହିନ୍ଦଲକୋ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ 158 ପ୍ରତିଶତ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଦେଇଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *