11

ଘର ଆଗରେ ତୁଳସୀ ଗଛ ଥିଲେ ଦେଇଥାଏ ଏହି ସଙ୍କେତ।

NEWS

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦର ବିଶେଷ ମହତ୍ତ୍ୱ ରହିଛି। ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦକୁ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଏ। ତୁଳସୀ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କେବଳ ଗୋଟିଏ ରୂପ ବୋଲି କୁହାଯାଏ।ଦେବୋଥୀ ଏକାଦାଶି ଦିନ ତୁଲସୀ ଗଛକୁ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ରୂପରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଯଦି ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦକୁ ନିୟମିତ ପୂଜା କରାଯାଏ, ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ମଧ୍ୟ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହୋଇପାରେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ।

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଯଦି ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦ ପୂଜାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ନହୁଏ ତେବେ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ପୂଜା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଘରେ ରଖାଯାଇଥିବା ତୁଳସୀ ଆପଣଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତର ଅସୁବିଧାକୁ ମାପ କରିସାରିଛି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ କାହାକୁ କିଛି ସୂଚାଇ ସୂଚିତ କରେ ।ବେଳେବେଳେ ଆମେ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଅଣଦେଖା କରୁ। ଶାସ୍ତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ

tulsii

ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଚିହ୍ନଗୁଡ଼ିକୁ ଚିହ୍ନିଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ସେଗୁଡିକୁ ଏଡ଼ାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଉଚିତ୍। ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦର ହଠାତ୍ ଶୁଷ୍କତା ଯଦି ଘରେ ଥିବା ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦ ହଠାତ୍ ଶୁଖିଯାଏ, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଅସୁବିଧାର ସଙ୍କେତ ଅଟେ। ଏହା ଏକ ସଙ୍କେତ ନୁହେଁ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ କୃପା ନାହିଁ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଏହିପରି କିଛି ଘଟୁଛି, ତେବେ ଜଣେ ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ପରାମର୍ଶକୁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ।

tulsiii

ପିତୃ ଦଶାର ଲକ୍ଷଣ ଯଦି ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦ ଲଗାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ଦିନେ କିମ୍ବା ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଶୁଖିଯାଏ, ତେବେ ବୁଝନ୍ତୁ ଯେ ଘରେ ପିତୃ ଦୋଷ ଅଛି। ପିତାମାତାଙ୍କ ଦୋଷ ହେତୁ ଘରେ ବାରମ୍ବାର ଝଗଡା। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଅନୁଯାୟୀ ପିତାମାତାଙ୍କ ଦୋଷକୁ ସମାଧାନ କରାଯିବା ଉଚିତ୍। ସମୃଦ୍ଧିର ସଙ୍କେତ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ

ଲଗାଯାଇଥିବା ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦ ହଠାତ୍ ସବୁଜ ଦେଖାଯିବା ଆରମ୍ଭ କରେ, ତେବେ ଏହାକୁ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯିବା ଉଚିତ। ଯଦି ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦ ସବୁଜ ଦେଖାଯାଏ କିମ୍ବା ଏକ ବିଲେଇ ଏହା ଉପରେ ଆସିବା ଆରମ୍ଭ କରେ, ତେବେ ବୁଝନ୍ତୁ ଯେ ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆସିବ। ତୁଳସୀଙ୍କର ଏହି ସଙ୍କେତ ଘରର ସୁସ୍ଥତା ଏବଂ ସୁଖକୁ ସୂଚିତ କରେ। ଯଦି ତୁମେ ଏପରି ଏକ ସଂକେତ ପାଇବ ତେବେ ପ୍ରଭୁ ବିଷ୍ଣୁ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଦୟାଳୁ ଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ଜାରି ରଖିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *