rasi

୭ ଏପ୍ରିଲ ଗୁରୁବାର ୨୦୨୨ ଆଜିର ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ |

RASIPHALA

ମେଷ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ମିଶ୍ରଫଳ ଦାୟୀ ଅଟେ। ଆପଣଙ୍କୁ ଆଜି ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାର ପ୍ରେରଣା ମିଳିବ ଏବଂ ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିପାରିବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଶୀଘ୍ର ଆସିବ। ଯାହାଫଳରେ ଆପଣଙ୍କ ମନ କିଛି ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱଯୁକ୍ତ ରହିବ। ଆଜି ଚାକିରି ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦିତାତ୍ମକ ବ୍ୟବହାରର ସାମନା କରିବାକୁ ପଡିବ। କୌଣସି ନିଶ୍ଚିତ କାରଣ ହେତୁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପ୍ରେରଣା ମିଳିବ। ଛୋଟ ଯାତ୍ରାର ଯୋଗ ଅଛି। ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଆଜି ବାଣୀ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବାକୁ ଉପଦେଶ। ଜୀବନ ଉତ୍ସାହପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ , ବେପାର ଲାଭପ୍ରଦ ହେବ , ଅନ୍ୟ କେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ , ଅଚାନକ ଧନ ମିଳିବାର ଯୋଗ ରହୁଛି ।

ବୃଷ ରାଶି : ବେପାରରେ କିଛି ଟା ବିଘ୍ନ ଦେଖାଦେଇପାରେ , ସନ୍ତାନଙ୍କ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଜରୁରୀ ଅଟେ , ଆପଣଙ୍କ ଦୂର ଦର୍ଶିତା ଓ ବୁଦ୍ଧିମାନୀ ଯୋଗୁଁ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତି କରିବେ ।ଆଜି ଆପଣ ମାନସିକ ଅସୁସ୍ଥତା ଅନୁଭବ କରିବେ। କୌଣସି ଏକ ନିଶ୍ଚୟ ଉପରେ ଆପଣ ପହଁଞ୍ଚି ପାରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ଅସାମଞ୍ଜସ୍ୟ କାରଣରୁ ମାନସିକ କଷ୍ଟ ହେବ। ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହିତ ମନମାଳିନ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ପାରିବାରିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ପଛରେ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ଝଗଡା, ମାରାମାରୀରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ଉପଦେଶ। ଚିନ୍ତା ତଥା ବାଧା ବିଘ୍ନର ତତ୍କାଳ ନିବାରଣ କରନ୍ତୁ। ଅକସ୍ମାତରୁ ସମ୍ଭାଳିକରି ଚାଲନ୍ତୁ। ଅବିଚାରୀ ବର୍ତ୍ତନରୁ ଦୂରରେ ରହିବା ହିତକର ରହିବ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ଧନ ହାନିର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।

ମିଥୁନ ରାଶି : ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଭଲ ରହିବ। ତଥାପି ମଧ୍ୟ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱତାପୂର୍ଣ୍ଣ ମାନସିକତା କାରଣରୁ ସାମନାରେ ଆସିଥିବା ସୁଯୋଗ ହାତଛଡ଼ା ହୋଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କ ମନ, ବିଚାରରେ ମଗ୍ନ ରହିବ। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକର ଆରମ୍ଭ ଆଜି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ମହିଳା ମିତ୍ରମାନଙ୍କର ଭେଟ ହେବ ତଥା ତାଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ହେବ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ଯାତ୍ରା କିମ୍ବା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ଆୟୋଜନ ହେବ। ଯାହା କି ଲାଭଦାୟୀ ହେବ। ବ୍ୟାପାରରେ ଲାଭ ହେବ। ଧନପ୍ରାପ୍ତିର ଯୋଗ ଅଛି। ଚାକିରିକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶୁଭ ଖବର ରହୁଛି , ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ୍ ସୁଖ ମୟ ହେବ , ଚାକିରି ବି ଭଲରେ କଟିବ , କ୍ରୋଧ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ କିଛି ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭର ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ , ସମାଜରେ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ପ୍ରଶଂସା ମିଳିବ , ଯାତ୍ରା ସୁଗମ ହେବ ।

mithun

କର୍କଟ ରାଶି : ଆଜି କୌଣସି ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରାରମ୍ଭ ନ କରିବା ପାଇଁ ଉପଦେଶ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ବିଚାରରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଶୀଘ୍ର ଆସିବ। ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ନିଜର ବାଣୀ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବା ହିତକର ହେବ। ଯାତ୍ରାକୁ ଯଥା ସମ୍ଭବ ଟାଳିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କର ପ୍ରଶ୍ନର କାରଣରୁ ଚିନ୍ତା ରହିବ। ଲେଖନ କାର୍ଯ୍ୟ କିମ୍ବା ସୃଜନାତ୍ମକ କୃତିର ରଚନା କରିବା ପାଇଁ ଦିନ ଭଲ ଅଟେ। ବୌଦ୍ଧିକ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିପାରେ। ଆକସ୍ମିକ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚର ଯୋଗ ଅଛି। ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ବ୍ୟାଧିରୁ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। କାରୋବାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲାଭ ମିଳିବ , ପରିବାର ,ସମାଜରେ ଆପଣଙ୍କ ମହତ୍ତ୍ୱ ବଢିବ , ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ , ବୁଝାମଣା ସହ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେବାକୁ ପଡିବ , ବେପାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପଡନ୍ତୁ ନାହିଁ ,

ସିଂହ ରାଶି : ଆଜିର ଦିନ ଅରୁଚିକର ଘଟଣା କାରଣରୁ ଉତ୍ସାହ ଜନକ ରହିବ ନାହିଁ। ଘରେ ପରିବାର ସହିତ ବାଦବିବାଦ ହେବ। ମାତାଙ୍କର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଗିଡ଼ି ପାରେ, ଏହା ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହେବ। ଆପଣଙ୍କ ମନ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲିତ ରହିବ ନାହିଁ। ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଗିଡ଼ି ପାରେ ଏହି କାରଣରୁ ଅନିଦ୍ରା ରହିବେ। ମହିଳାମାନଙ୍କ ସହିତ ବ୍ୟବହାରରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ଧନ ଏବଂ କୀର୍ତ୍ତିର ହାନି ହୋଇପାରେ। ଚାକିରି କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଚାକିରିରେ ଚିନ୍ତା ରହିବ। ସ୍ଥାୟୀ ସଂପତ୍ତି, ବାହନ ଆଦିର କାଗଜପତ୍ର କରିବାରେ ସାବଧାନ ରହିବେ। କଳା କ୍ଷେତ୍ରରେ ରୁଚି ବଢିବ , ବେପାର-ବ୍ୟବସାୟରେ ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ , ଲାଭ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ହେଉଛି, ନୁଆ ପ୍ରସ୍ତାବ ମିଳିବ , ଯୋଗ୍ୟ ଜାତକଙ୍କ ପାଇଁ ସଠିକ୍ ଶୁଭ ସମୟ ଅଟେ ।

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ବୌଦ୍ଧିକ ତଥା ଲେଖନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସକ୍ରିୟ ରହିବେ। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରାରମ୍ଭ ପାଇଁ ଦିନ ଭଲ ଅଟେ। ଲମ୍ବା ପ୍ରବାସ କିମ୍ବା ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥଳର ଯାତ୍ରା କରିବାର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପସ୍ଥିତ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ବିଦେଶରେ ରହୁଥିବା ମିତ୍ର କିମ୍ବା ସ୍ନେହୀଜନମାନଙ୍କର ଭଲ ସମାଚାର ମିଳିବ। ବ୍ୟବସାୟ କିମ୍ବା ଚାକିରିରେ ସହକର୍ମୀମାନଙ୍କ ତରଫରୁ ସାହାଯ୍ୟ କମ ରହିବ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବେ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କର ବିଷୟରେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ରହିବ। ବିରୋଧୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଗଭୀର ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ପଡ଼ନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆଜିର ଦିନର ଆରମ୍ଭ ବ୍ୟସ୍ତତାପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ , ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ହର୍ଷ ଆସିପାରେ ,ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ରୁଚି ବଢିବ , କିଛି ବ୍ୟସ୍ତତା ପୂର୍ବକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଭାରି କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିପାରେ , ବେପାରରେ ନୁଆ ଯୋଜନା ପ୍ରାରମ୍ଭ ହେବ |

kanya

ତୁଳା ରାଶି : ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭଫଳଦାୟୀ ହେବ। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକର ଆୟୋଜନ ଆଜି ସଫଳ ହେବ। ବ୍ୟାପାରୀ ତଥା ବୈତନିକ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭପ୍ରଦ ଦିନ ଅଟେ। ତାଙ୍କ ପଦୋନ୍ନତିର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ଅଟେ। ଉପର ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ହେବ। ଧନ, ମାନ-ସମ୍ମାନ ମିଳିବ। ପିତାଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ହେବ। ପରିବାରରେ ଆନନ୍ଦର ବାତାବରଣ ରହିବ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପନ୍ନ ହେବ। ସରକାରଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ହେବ। ଅଫିସ୍ ର କାମରେ ବାହରକୁ ଯିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ଗୃହସ୍ଥଜୀବନରେ ସାମଞ୍ଜସ୍ୟ ରହିବ। ବେପାରରେ ରୂଣ ନେବାକୁ ପଡିପାରେ , ଅନୁକୁଳ ପରିଣାମ ପାଇଁ ସକ୍ରିୟତା ଓ ନିଶ୍ଚିୟତା ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ , ବିଶେଷ ଲାଭ କାରଣରୁ ମନ ପ୍ରସନ୍ନତା ରହିବ , ସନ୍ତାନ ସୁଖ ମିଳିପାରିବ ।

ବିଛା ରାଶି : ଆଜିର ଦିନ ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ଉପଦେଶ। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକର ପ୍ରାରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ କ୍ରୋଧଙ୍କ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ। ଅନୈତିକ କାମବୃତ୍ତିରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ। ରାଜକୀୟ ଭୁଲ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ତଥା ସରକାରୀ ପ୍ରବୃତିଗୁଡ଼ିକରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ଉପଦେଶ। ନୂଆ ସମ୍ବନ୍ଧ ସ୍ଥାପିତ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଗମ୍ଭୀରତାରେ ବିଚାର କରନ୍ତୁ। ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବାରୁ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ। ଈଶ୍ଵରଙ୍କର ଆରାଧନା ତଥା ନାମ-ସ୍ମରଣରେ ଲାଭ ହେବ। ଲମ୍ବା ସମୟର ପରେ ବେପାରେ ଉନ୍ନତି ଦେଖାଦେବ , ପରିବାରର ସହଯୋଗ ମିଳିପାରିବ , କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ଯୋଗ ହେଉଛି , କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଥିବା ସମୟରେ କଟୁ କଥା କୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

ଧନୁ ରାଶି : ଆପଣର ବ୍ୟାପାରରେ ଆଜି ବିସ୍ତାର ହୋଇପାରେ। ଏହି ଦିଶାରେ ଆପଣ ପଦକ୍ଷେପ ଆଗକୁ ବଢ଼ାଇବେ। ଧନର ନେଣ ଦେଣରେ ସରଳତା ରହିବ। ଘରେ ଶାନ୍ତି ଏବଂ ଆନନ୍ଦର ବାତାବରଣ ରହିବ। ଆବଶ୍ୟକ କାରଣ ପଛରେ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ଚାକିରିରେ ସହକର୍ମିମାନଙ୍କ ତରଫରୁ ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ବ୍ୟାପାରିମାନଙ୍କୁ ଆଇନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ। ବିଦେଶ ସହିତ ବ୍ୟାପାର ବଢ଼ିବ। ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ଉପରେ ବିଜୟ ମିଳିବ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। କାର୍ଯ୍ୟସ୍ଥଳରେ ନିଜର ଦାୟିତ୍ୱ ଉପରେ ଅଧିକା ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ , ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶରେ ଲାଭଦାୟକ ହେବ , ପରିବାରର ସମସ୍ୟା ରହିବ , ରଚନାତ୍ମକ କାମ ହେବ , କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମାନବୃଦ୍ଧି ହେବ ।

dhanu

ମକର ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ସୁଖ ପୂର୍ବକ ଏବଂ ଆନନ୍ଦରେ କଟିବ। ଆଜି ଆପଣ ମନୋରଞ୍ଜନର ଦୁନିଆରେ ଯାତ୍ରା କରିବେ। ପାର୍ଟି, ପିକନିକ, ପ୍ରବାସ, ସୁନ୍ଦର ଭୋଜନ ତଥା ବସ୍ତ୍ରପରିଧାନ ଆଜିର ଦିନର ବିଶେଷତା ରହିବ। ବିପରୀତ ଲିଙ୍ଗ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଭେଟ ରୋମାଞ୍ଚକ ହେବ। ବିଚାରରେ-ପରିବର୍ତ୍ତନ ଶୀଘ୍ର ହୋଇପାରେ। ଲେଖନ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଦିନ ଭଲ ଅଟେ। ବୌଦ୍ଧିକ ତଥା ତାର୍କିକ ବିଚାର-ବିନିମୟ ହେବ। ଭାଗୀଦାରୀରେ ଲାଭ ହେବ। ସମ୍ମାନ ଏବଂ ଖ୍ୟାତି ମିଳିବ। ଉତ୍ତମ ବୈବାହିକ ସୁଖ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। କମ୍ ସମୟରେ କାର୍ଯ୍ୟ ପୁରା ହେବ , ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସୁୟଶ ଏବଂ ପ୍ରଭାବ ବୃଦ୍ଧି ହେବ , ସ୍ଥାୟୀ ସଂମ୍ପତ୍ତି ପ୍ରାପ୍ତି ହେବାର ଯୋଗ ହେଉଛି , ବେପାରରେ ନୁଆ ଯୋଜନାର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହେବ ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି : ଆଜି ଦିନର ପ୍ରାରମ୍ଭ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲିତ ମନ ଏବଂ ସ୍ଵସ୍ଥ ଚିତ୍ତରେ ହେବ। ଆଜି ମିତ୍ର କିମ୍ବା ପରିବାରର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଭୋଜନର ଆନନ୍ଦ ଉଠାଇ ପାରନ୍ତି। ସୁନ୍ଦର ବସ୍ତ୍ର ଧାରଣ କରିବେ। ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଲାଭଦାୟୀ ଅଟେ। ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ। ଆଜି ମନରେ ନକାରାତ୍ମକ ବିଚାରକୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କ କୌଣସି ପ୍ରିୟଜନ କିମ୍ବା ମିତ୍ରଙ୍କଠାରୁ ଉପହାର ପାଇକରି ମନ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲିତ ରହିବ। ବେପାରରେ ସମୟ ମଧ୍ୟମ ହେବ , ପରିବାରରେ ବୁଝାମଣା ସହ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ , ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶରେ ବ୍ୟସ୍ତତାପୂର୍ଣ୍ଣ କିଛି ବି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ , ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟରେ ରୁଚି କମ୍ ହେବ , ଧନର ଅପବ୍ୟୟ କରିବେ ,

ମୀନ ରାଶି : ହାତକୁ ଆସିଥିବା ସୁଯୋଗ ଅନିର୍ଣ୍ଣୟ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ହାତରୁ ଚାଲିଯାଇପାରେ ଏବଂ ତାହାର ଲାଭ ପାଇବେ ନାହିଁ। ବିଚାରରେ ମଗ୍ନ ରହିବେ ସେଥିପାଇଁ କୌଣସି ନିଶ୍ଚିତ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ। ଆଜି କୌଣସି ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିବା ହିତକାରୀ ନୁହେଁ। ବାଦ-ବିବାଦ କିମ୍ବା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ଵଭାବରେ ଘର୍ଷଣର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆଜି ଆପଣ ବାକ୍ ଚାତୁର୍ଯ୍ୟରେ କାହାକୁ ହରାଇ ପାରନ୍ତି। ଭାଇ-ଭଉଣୀମାନଙ୍କର ପ୍ରେମ ରହିବ। କାରୋବାରରେ ନୁଆ ଅନୁବନ୍ଧ ଲାଭଦାୟକ ରହିବ , ସମୟର ଦୁରପଯୋଗ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଲମ୍ବା ସମୟରୁ ଅଟକି ରହିଥିବା ପଇସା ପ୍ରସନ୍ନ କରିବାର ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ , ଦିନ ପ୍ରଶଂସାପୂର୍ବକ କଟିବ , ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିକଶିତ ହେବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *