5

ରାହୁଙ୍କର ଏହି ଲକ୍ଷଣ ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ ।

NEWS

ଯେତେବେଳେ ହଠାତ୍ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ସବୁକିଛି ଭୁଲ୍ ହେବାକୁ ଲାଗେ। ତା’ପରେ ଶନି, ରାହୁ ଏବଂ କେତୁଙ୍କ ସ୍ଥିତି ପ୍ରଥମେ ଦେଖାଯାଏ। ରାଶିରେ ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହେତୁ ଜୀବନରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜେ। ରାହୁଙ୍କୁ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ପାପପୂର୍ଣ୍ଣ ଗ୍ରହ ଭାବେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ରାହୁଙ୍କ ଦ୍ୱାଦଶ ଘରେ ବସିବା ଅନୁଚିତ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। କାରଣ ଏହା ଦ୍ୱାଦଶ ଘରେ, ଏହି ଗ୍ରହ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହାକୁ ପାଗଳ ଆଶ୍ରୟ, ଡାକ୍ତରଖାନା ଏବଂ ଜେଲକୁ ପଠାଇଥାଏ।

ଏହି ଲକ୍ଷଣଗୁଡ଼ିକ ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ ଖରାପ ରାହୁଙ୍କ ସ୍ଥିତି ଜାଣିପାରିବେ। ଖରାପ ରାହୁଙ୍କର ଏପରି ଲକ୍ଷଣ ଅଛି। ରାହୁଙ୍କ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ହେତୁ ଘରର ବାହ୍ୟର ଦମନ କିମ୍ବା ଅବନତି ହୁଏ। ଯଦି ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ସିଡ଼ି ତିଆରି କରାଯାଏ ନାହିଁ କିମ୍ବା ଖରାପ ରହେ, ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟ ରାହୁଙ୍କ ପ୍ରଭାବ ହେତୁ ହୋଇଥାଏ। ଘରେ ମଇଳା କିମ୍ବା ଭଙ୍ଗା ସୌଚାଳୟ ରହିବା ରାହୁଙ୍କ କ୍ରୋଧର କାରଣ।ଯେଉଁମାନଙ୍କର ରାହୁ ଖରାପ, ସେମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଛୋଟ ଜିନିଷ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି। ଅତୀତ ବିଷୟରେ କାନ୍ଦିବା ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତକୁ କଳ୍ପନା ନକରିବା। କଳା ଯାଦୁ ଇତ୍ୟାଦିର ବୃତ୍ତରେ ପଡ଼ିବା ମଧ୍ୟ ରାହୁଙ୍କ ଫଳାଫଳ। ଅନାବଶ୍ୟକ କଳ୍ପନା, ଭୟ,ଏବଂ ଅସ୍ଥିରତାର ସ୍ଥିରତା।

rasi4

ରାତିରେ ନିଦ୍ରାହୀନତା, ଭୟାନକ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବା ରାହୁଙ୍କ କାରଣରୁ। ମନରେ ବାରମ୍ବାର ଚିନ୍ତାଧାରା କିମ୍ବା ନିଷ୍ପତ୍ତିର ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୁଏ। ଜଳ, ଅଗ୍ନି ଏବଂ ଉଚ୍ଚତାର ଭୟ କେବଳ ରାହୁର ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ପ୍ରଭାବ ହେତୁ ଘଟେ। ରାଶିରେ ଖରାପ ରାହୁଙ୍କ କାରଣରୁ ରୋଗ, ଅସୁବିଧା ଏବଂ ବିଫଳତା ପଡ଼େ। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରିବା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା। ଭୟଭୀତ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବା କିମ୍ବା ଚକିତ ହେବା। ଶତ୍ରୁ ଭାବରେ ଜନ୍ମ ହେବା ଅସାଧୁ ବା ପ୍ରତାରଣାକାରୀ ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ରାହୁ ଦୁର୍ବଳ,

rasi1

ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଅତ୍ୟଧିକ ମଦ୍ୟପାନ କରନ୍ତି ପରିଷ୍କାର ପରିଚ୍ଛନ୍ନତା ଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ। ନଖଗୁଡ଼ିକ ଅପରିଷ୍କାର ରହିଥାଏ। ରାହୁଙ୍କ ଖରାପ ଅବସ୍ଥାରେ, ଅତ୍ୟଧିକ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା କିମ୍ବା ବିଦେଶୀ ମହିଳାମାନଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବା। ଅର୍ଥର ଅପଚୟ, ଅର୍ଥନୈତିକ କ୍ଷତି ଖରାପ ରାହୁଙ୍କ ସଙ୍କେତ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଘଟଣା ଦୁର୍ଘଟଣାର ବୃଦ୍ଧି ରାହୁଙ୍କ ଖରାପ ସ୍ଥିତି ହେତୁ ହାତର ନଖଗୁଡ଼ିକର ଫାଟିବା। ରାହୁଙ୍କ ପ୍ରଭାବକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଏହି ପ୍ରତିକାର କରନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କ ଘରର

ମନ୍ଦିରରେ ରାହୁ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ରୀତିନୀତି ସହିତ ପୂଜା କରନ୍ତୁ ଆପଣ ଏଥିରୁ ବହୁତ ଲାଭ ପାଇବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ରାହୁ ଖରାପ, ତେବେ ଶନିବାର ଦିନ ଉପବାସ କରନ୍ତୁ। ଏହା ରାହୁ ଗ୍ରହର ପ୍ରଭାବକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ। ଦୁଇଟି ଛୋଟ ରୂପା ସାପ ତିଆରି କରି ପ୍ରବାହିତ ପାଣିରେ ଭସେଇ ଦିଅ। ରାହୁଙ୍କ ଶାନ୍ତି ପାଇଁ, ଏହି ମନ୍ତ୍ରକୁ 18000 ଥର ଜପ କରନ୍ତୁ। ଯଦି ତୁମେ ତୁମ ଜୀବନରେ ରାହୁକୁ ଏଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ଏହି ସରଳ ଉପାୟଗୁଡିକୁ ବ୍ୟବହାର କର, ତେବେ ଆପଣ ରାହୁଙ୍କ କ୍ରୋଧରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *