କେଶ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ସମସ୍ୟାରୁ ପାଆନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ମୁକ୍ତି ।

NEWS

ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁରେ ଶରୀରରେ ଝାଳ ବାହାରିବା ଏକ ସାଧାରଣ ସମସ୍ୟା। ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଝାଳ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ଗନ୍ଧଯୁକ୍ତ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ବସିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଦ୍ୱିଧା କରନ୍ତି। ଅନେକ ଲୋକ ନିଜ କେଶରେ ଅଧିକ ଝାଳନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ବିଶେଷତ ମହିଳାମାନଙ୍କ ସହିତ ହୋଇଥାଏ କାରଣ ମହିଳାମାନଙ୍କର ଲମ୍ବା କେଶ ଥାଏ ଏବଂ ଅନେକଙ୍କର ଘନ କେଶ ଥାଏ।

ଯଦି ତୁମର କେଶରେ ଝାଳ ମଧ୍ୟ ଥାଏ, ତେବେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ପ୍ରତିକାର ବିଷୟରେ କହୁଛୁ ଯାହ ଦ୍ୱାରା ଆପଣ କେଶ ଝାଳରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ। ତ୍ୱଚାରେ ଝାଳ ଏବଂ ତେଲ ହେୟାର ମାସ୍କ ବ୍ୟବହାର କରି ବନ୍ଦ କରାଯାଇପାରିବ। କେଶକୁ ନରମ,

long hair 1

ତେଲମୁକ୍ତ ଏବଂ ପୁଷ୍ଟିକର କେଶ ରଖିବା ପାଇଁ ଘରେ ତିଆରି ମାସ୍କଗୁଡ଼ିକ ବହୁତ ଭଲ। ଯଦି ତୁମେ ଝାଳ, ଏବଂ ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା କେଶ ପରି ସମସ୍ୟାରେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିଛ, ତେବେ ତୁମେ ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ସାମ୍ପୁ ସହିତ କେଶ ଧୋଇବା ଉଚିତ। ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ତ୍ୱଚାରେ ଜମା ହୋଇଥିବା ମଇଳା ଦୂର ହୋଇଯାଏ।

long hair

ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ତେଲ ବ୍ୟବହାର କରି ଆପଣ ତ୍ୱଚାକୁ ତେଲ ଏବଂ ଝାଳରୁ ମୁକ୍ତ ରଖିପାରିବେ। ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ତେଲ ପୋଷଣକୁ ସୁସ୍ଥ ଏବଂ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରିଥାଏ। କେଶରେ ଅଧିକ ଉତ୍ତାପ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ କାରଣ ଏହା ତ୍ୱଚାରେ ତେଲ ଜମା ହୋଇପାରେ।

ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚାକୁ ସୁସ୍ଥ ଏବଂ ତେଲମୁକ୍ତ ରଖିବା ପାଇଁ ସପ୍ତାହରେ 2-3 ଥର ଶୁଦ୍ଧ ଗୋଲାପ ପାଣିରେ କେଶ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ମୁଣ୍ଡର ଝାଳ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ଗୋଲାପ ଜଳ ଏକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପ୍ରତିକାର ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟ ଦୁର୍ଗନ୍ଧକୁ ମୁଣ୍ଡରୁ ଦୂରେଇ ରଖିଥାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *