5

ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ପାଇବା ପାଇଁ ଏହି ଉପାୟ କରନ୍ତୁ ।

NEWS

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ଗୋଟିଏ ଝୁଣା ଦାନ କରନ୍ତୁ ପାଠ କରନ୍ତୁ। ଏହା କରି ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରସନ୍ନ ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦିଅନ୍ତି। ଗଙ୍ଗାଜଳ ସହିତ ମୂଳକୁ ସାନିଟାଇଜ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ଏହାକୁ ଧନ ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତୁ। ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ଉନ୍ନତି ଆସିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଶୁକ୍ଲ ପକ୍ଷର ଯେକୌଣସି ମଙ୍ଗଳବାର କିମ୍ବା ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏକ ମାଟି ପାତ୍ର ନିଅ। ସେଥିରେ ପୁରା ଶୁଖିଲା ଧନିଆ ଏବଂ 21 ଟଙ୍କା ମୁଦ୍ରା ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଉପରେ ମାଟି ରଖନ୍ତୁ।

ମାଟି ଏବଂ ଧନିଆକୁ ହାଲୁକା ଭାବରେ ମିଶାନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ଟିକେ ପାଣି ମିଶାନ୍ତୁ। ଏହା କରିବା ପରେ ପାତ୍ରକୁ ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ପ୍ରତିଦିନ ଅଳ୍ପ ପାଣି ଦିଅନ୍ତୁ। ଧନିଆ ବାହାରକୁ ଆସିବା ପରେ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ମୁଦ୍ରାଗୁଡ଼ିକୁ ଏକ ନାଲି କପଡ଼ାରେ ବାନ୍ଧି ଘର କିମ୍ବା ଅଫିସରେ ଟାଙ୍ଗନ୍ତୁ। ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ପାଇଁ, ସର୍ବପ୍ରଥମେ ସକାଳେ, ତୁମର ଡାହାଣ ହାତର ପାଦକୁ ପୃଥିବୀରେ ରଖ।

laxmi

ସକାଳେ ଗାଧୋଇବା ଏବଂ ଧ୍ୟାନ କରିବା ପରେ ତୁଳସିର ଉଦ୍ଭିଦକୁ ପାଣିରେ ମିଶାଇ କ୍ଷୀର ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଇଚ୍ଛା କୁହନ୍ତୁ। ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସୋରିଷ ତେଲରେ ଅବିଭକ୍ତ ଲବଙ୍ଗକୁ ପୋଡି ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ଏକ ଜନବହୁଳ ସ୍ଥାନରେ ପୋଡି ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା, ଇଚ୍ଛା ଶୀଘ୍ର ପୂରଣ ହେବ ଏବଂ ଦେବତାମାନଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ।

money

ଅର୍ଥନୈତିକ ସମୃଦ୍ଧତା ପାଇଁ, ଶବଦାହରୁ ପାଣି କିମ୍ବା ହ୍ୟାଣ୍ଡ ପମ୍ପରୁ ପାଣି ଆଣନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ 6 ଶନିବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତୁଳସୀ ଗଛକୁ ଦିଅନ୍ତୁ। ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ପାଣି ଆଣୁଛନ୍ତି, ପଛକୁ ଦେଖନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଋଣ ପରିସ୍ଥିତି ସମାପ୍ତ ହୁଏ ଏବଂ ପାଣ୍ଠି ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କରେ। ଅମାବାସ୍ୟା ଦିନ

ଜଣେ ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ, ଏହା ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଢ଼ କରିବ। କୃଷ୍ଣ ପକ୍ଷର ପ୍ରଥମ ଶନିବାର ଠାରୁ ସପ୍ତମ ଶନିବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାରରେ ଏକ ସୋରିଷ ତେଲ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ ସକାଳେ, ତୁଳସୀ ଗଛରେ ଲିଭାଯାଇଥିବା ଲ୍ୟାମ୍ପର ଅବଶିଷ୍ଟ ତେଲ ଦିଅନ୍ତୁ। ହଳଦିଆ କପଡ଼ାରେ ଗୁଡ଼ାଇ ଏହାକୁ ସୁରକ୍ଷିତ କିମ୍ବା ଟଙ୍କା ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତୁ ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଧନ ବୃଦ୍ଧି ହୁଏ ଏବଂ ଦେବଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *