6

ପିତୃ ଦୋଶକୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ସରଳ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର କ’ଣ କହୁଛି ଜାଣନ୍ତୁ ।

NEWS

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ସମସ୍ତଙ୍କ ରାଶିଫଳରେ ନବଗ୍ରହଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା କିଛି ତ୍ରୁଟି ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ। ଏହିପରି କେତେକ ପିତୃ ଦୋଷ କାହା ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଅନୁକୂଳ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ କାରଣ ଏହା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ଅସୁବିଧା ଆଣିଥାଏ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡେ।

ଯେଉଁମାନଙ୍କର କୁଣ୍ଡଲିରେ ପିତୃ ଦୋଷ ଅଛି, ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ବାଧାବିଘ୍ନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ। ପିତୃ ଦୋଷ କ’ଣ ଧାର୍ମିକ ଭାବରେ, ପିତୃ ଦୋଷ ଆମର ପୂର୍ବଜମାନଙ୍କ ସହିତ ଜଡିତ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି କାହାର ପିତୃପୁରୁଷମାନେ ଅନୈତିକ ଭାବରେ ଧନ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି କିମ୍ବା କ୍ଷତିକାରକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି,

puja thali

ତେବେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପିଢ଼ିକୁ ଏହାର ପରିଣାମ ସହିବାକୁ ପଡିବ। ସେହିଭଳି ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ପୂର୍ବପୁରୁଷଙ୍କ ପାଇଁ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ନକରନ୍ତି କିମ୍ବା ତାଙ୍କ ପୂର୍ବପୁରୁଷଙ୍କୁ ଅଭିଶାପ ଦେବାରେ ଲାଗନ୍ତି, ତେବେ ପିତୃପୁରୁଷମାନେ ତାଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହେବେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଦୁଖ, ଦାରିଦ୍ର ଏବଂ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟରେ ଅଭିଶାପ ଦେବେ।

puja 1

ଅନ୍ୟ ପଟେ, ଯେଉଁମାନେ ଶ୍ରଦ୍ଧା, ତରପନ୍ ଇତ୍ୟାଦି ରୀତିନୀତି ପାଳନ କରନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ପୂର୍ବପୁରୁଷମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଖୁସି ଏବଂ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୁଅନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ସୁଖ, ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ଭାଗ୍ୟରେ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦିଅନ୍ତି। ପିତୃ ଦୋଷରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ସରଳ ଏବଂ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଉପାୟ ବିଷୟରେ ଆମକୁ କୁହ। ପିତୃ ଦୋଷ ପାଇଁ ସରଳ ଏବଂ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ

ପ୍ରତିକାର ଶିବ ଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ଏକ ତମ୍ବା ସାପ ଅର୍ପଣ କର। ଶିବଲିଙ୍ଗ ତିଆରି କରି ଘରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ପୂଜା କରନ୍ତୁ। କଳସ ସହିତ ଏକ ଯୋଗ ଜୀବନକୁ ଶୁଦ୍ଧ କରିବା ପରେ ନିୟମିତ ପୂଜା କରନ୍ତୁ। ପିତୃ ଦୋଶକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ, ତୁମ ଘରେ ଏବଂ ଦୋକାନରେ ମୟୂର ପକ୍ଷୀ ରଖ। ପିତୃ ଦୋଷ ସହିତ ଜଡିତ ସମସ୍ୟାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ତାଜା ମୂଳା ଦାନ କରନ୍ତୁ। ଏକ କୋଇଲାକୁ ନଦୀ କିମ୍ବା ପ୍ରବାହିତ ପାଣିରେ ପକାନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *