10

ଆଶ୍ରିବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ପାଇଁ ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ ।

NEWS

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମର ପ୍ରାୟ ଲୋକ ମନ୍ତ୍ରର ମହତ୍ତ୍ୱ ବିଷୟରେ ଅବଗତ ହେବ। ବରଂ କୁହାଯାଏ ଯେ କୌଣସି ଦେବତାଙ୍କର ପୂଜା ଏହାର ଜପ ବିନା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଏବଂ ଧାର୍ମିକ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦେବତାଙ୍କର ମନ୍ତ୍ର ଦିଆଯାଇଛି। ଯାହା ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମର ପ୍ରାୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜପ କରାଯାଇଥାଏ କିମ୍ବା ଯିଏ ଭଗବାନଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରେ,

ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତାଙ୍କର ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରୁଥିବା ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି ଯେ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ କୁହାଯାଇଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ମନ୍ତ୍ର ପଢ଼ିବାର ଏକ ନିୟମ ଏବଂ ପଦ୍ଧତି ଅଛି। ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁମାନେ ଏହି ନିୟମକୁ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତି, ସେମାନେ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବାର ଲାଭ ପାଆନ୍ତି ନାହିଁ କିମ୍ବା ଭଗବାନଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ମଧ୍ୟ ପାଆନ୍ତି ନାହିଁ,

puja 1

କିନ୍ତୁ ସୁଖ, ଶାନ୍ତି, ଧନ ଇତ୍ୟାଦି ଚାଲିଯାଏ । ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ ଏହିପରି କିଛି ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସେହି ସୂଚନାକୁ ଦେଖନ୍ତୁ ଯାହାକୁ ଆମେ ଆଜି କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ କାରଣ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମର କିଛି ବିଶେଷ ମନ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅବଗତ କରାଇବାକୁ ଯାଉଛୁ। ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ କୁହାଯାଇଛି

ଯେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ସମୟର ନିଜସ୍ୱ ଭିନ୍ନ ମନ୍ତ୍ର ଥାଏ, ଯାହା ସମୟ ଅନୁଯାୟୀ ଜପ କରାଯାଏ, କେବଳ ବ୍ୟକ୍ତିର ଦିନଟି ଭଲ ନଥାଏ, ବରଂ ତାଙ୍କ ଜୀବନର ସମସ୍ୟା ସମାପ୍ତ ହୁଏ ଏବଂ ସୁଖ ଜୀବନରେ ଆସିଥାଏ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ମନ୍ତ୍ରଗୁଡ଼ିକ ଯାହା ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ସକାଳରୁ ରାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଢ଼ିବା ଉଚିତ। ତୁମେ ସକାଳେ ଉଠିବା ମାତ୍ରେ ତୁମର ଦୁଇ ପାପୁଲି ଦେଖିବା ପରେ ଏହି ମନ୍ତ୍ର କୁହ କର ଦର୍ଶନ ମନ୍ତ୍ର କରାଗ୍ରେ ବସତେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ କରମହେ ସରସ୍ୱତୀ କରାମୁଲେ ତୁ ଗୋବିନ୍ଦା ପ୍ରଭାସ ନମଃ। ସମଦ୍ରଭାସନେ ଦେବୀ ପାର୍ବତସ୍ତାନ ମାଣ୍ଡଲେ ବିଷ୍ଣୁପାଟନୀ ନମସ୍ତୁତେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *