4

ଦୁବାଇରେ ସୁନାର ମୂଲ୍ୟ ସସ୍ଥା କାହିଁକି ଜାଣନ୍ତୁ l

NEWS

ଅନେକ କାରଣରୁ ଦୁବାଇ ସୁନା ସହର ବୋଲି ଜଣାଶୁଣା l କେବଳ ସୁନା ବିକ୍ରୟ ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଦୁବାଇରେ ସୁନା କିଣିବା ସର୍ବଦା ଏକ୍ସପର୍ଟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଏବଂ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପରିଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟରେ ଲୋକପ୍ରିୟ l କିନ୍ତୁ ଆପଣ କେବେ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି କି ଏହି ମୂଲ୍ୟବାନ ଧାତୁ କିଣିବା ସମୟରେ ଏହି ନିର୍ଗମନକୁ କାହିଁକି ପସନ୍ଦ କରାଯାଏ ଠିକ୍ ଅଛି, ଦୁବାଇରେ ସୁନା କିଣିବାର ଅନେକ କାରଣ ଅଛି l

ଆଜି,ସେହି କାରଣଗୁଡିକ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ସୁନା କିଣିବା କାହିଁକି ଏକ ଲୋକପ୍ରିୟ ପସନ୍ଦ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ କେବେ କିଣିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ କ’ଣ ଆଶା କରିପାରନ୍ତି l ଦୁବାଇରେ ସୁନା କିଣିବାର 5 ଟି କାରଣ ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ପିନ୍ଧିବାକୁ ସରଳ କିଛି ଖୋଜୁଛନ୍ତି କିମ୍ବା ଅଧିକ ଅଯଥା ଜିନିଷ ଖୋଜୁଛନ୍ତି, ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ବିଷୟରେ ଦୁବାଇରେ ଅନେକ କିଛି ଦେବାକୁ ପଡିବ l

gold

ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଦୁବାଇରେ ସୁନା କିଣିବା ଏତେ ଲୋକପ୍ରିୟ ହେବାର 5 ଟି କାରଣ ଅଛି l ପ୍ରଥମେ ଦୁବାଇର ସୁନା ଶୁଦ୍ଧ ଅଟେ l ଅଳଙ୍କାରର ଶୁଦ୍ଧତା ଏବଂ ଗୁଣ ହେଉଛି ଦୁବାଇରେ ସୁନା କିଣିବାବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ l ଅଳଙ୍କାର ଦ୍ୱାରା ବିକ୍ରୟ କରାଯାଉଥିବା ସମସ୍ତ ସାମଗ୍ରୀ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ହୋଇଥାଏ ଯାହା ଦୁବାଇରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା କୌଣସି ସୁନା ଜିନିଷର ସତ୍ୟତାକୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରେ l

gold2

ସହରର ଅଳଙ୍କାର ଦୋକାନଗୁଡିକ ପାଇଁ ସେମାନେ ବିକ୍ରୟ କରୁଥିବା ଜିନିଷ ଉପରେ ଏକ ସୁନା ଶୁଦ୍ଧତା ଚିହ୍ନ ବହନ କରିବା ମଧ୍ୟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅଟେ ଏବଂ ଅନୁରୋଧ ଅନୁଯାୟୀ ଏହାକୁ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ l ସୁନା ଶୁଦ୍ଧତା ହେଉଛି ଏକ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଯାହାକି ଅଳଙ୍କାରରେ ପ୍ରକୃତ ସୁନା ଏବଂ ପଥର ଏବଂ ଓଜନ ଏବଂ ଶ୍ରମର ମୂଲ୍ୟ ପରି ବିବରଣୀ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କରେ l ଏହା ସୁନିଶ୍ଚିତ କରେ ଯେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ରୟ ପ୍ରାମାଣିକ ଅଟେ ଏବଂ ଦୁନିଆର ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ମୂଲ୍ୟବାନ ହୋଇପାରିବ l

ଦୁବାଇରେ ଏହି ସୁନା କିଣିବା ହେତୁ ଏକ୍ସପର୍ଟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟରେ ଏତେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଯେ ଅନେକ ଲୋକ ସୁନାକୁ ନିଜ ଘରକୁ ଫେରାଇ ନେଇଥାନ୍ତି l ଆପଣ ଦୁବାଇରେ ସୁନା ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ମୂଲ୍ୟ ପାଇପାରିବେ l ଟିକସ ଛାଡ ପାଇଁ ଦୁବାଇକୁ ସର୍ବଦା ଅନୁଗ୍ରହ ଦିଆଯାଉଛି l ଲୋକମାନେ ସୁନା କିଣିବା ସହିତ ସହରକୁ ଯିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବାର ଏକ ମୁଖ୍ୟ କାରଣ l ଦୁବାଇରେ ସୁନା ପାଇଁ ନିର୍ଗତ ମୂଲ୍ୟରେ ଟିକସ ବାଦ ଦିଆଯିବା ହେତୁ କ୍ରେତାମାନେ କେବଳ ସୁନା ଅଳଙ୍କାରର ମୂଲ୍ୟ ଦେବେ l

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *