4

ରାଶି ଅନୁଯାୟୀ ଆପଣଙ୍କର ଅତ୍ୟଧିକ କ୍ଷତିକାରକ ଅଭ୍ୟାସ ଜାଣ ।

RASIPHALA

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର: ରାଶି ଅନୁଯାୟୀ ଆପଣଙ୍କର ସବୁଠାରୁ କ୍ଷତିକାରକ ଅଭ୍ୟାସ ଜାଣନ୍ତୁ, ଏହାକୁ ଶୀଘ୍ର ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ ପ୍ରଥମେ ମେଷ ତୁମର ପ୍ରକୃତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ଏବଂ ତୁମେ ଯେତିକି ଆଚରଣକୁ ତୁମର ରୋମାଣ୍ଟିକ ସମ୍ପର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର। ଏହା ତୁମ ଜୀବନରେ ଏହାର ସନ୍ଧାନ କରେ ଏବଂ ଭିତରକୁ ଚାଲିଯାଏ। ଯଦିଓ ତୁମେ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ, ଯେତେବେଳେ ସମସ୍ୟାର ମୁକାବିଲା କରିବା ଏବଂ ତୁମର ସମ୍ପର୍କର ସମାଧାନ ଖୋଜିବା ବିଷୟରେ ତୁମେ ସବୁବେଳେ ଚେଷ୍ଟା କର ଏବଂ ଏହାକୁ ଏଡାଇବ। ବୃଷ ତୁମେ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ସଙ୍କେତ ମଧ୍ୟରୁ ସବୁଠାରୁ ସନ୍ତୁଳିତ ସଙ୍କେତ ହୋଇପାର କିନ୍ତୁ ତୁମର ନିଜ ସହିତ ଏକ ବଡ଼ ବିଶ୍ୱାସ ସମସ୍ୟା ଅଛି। ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଜୀବନରେ ବହୁତ ବ୍ୟବହାରିକ, ତୁମର ବ୍ୟବହାରିକ ଆଚରଣ ତୁମ ଭିତରେ ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ଅବିଶ୍ୱାସର ବିକାଶ କରେ ଯାହା ବାରମ୍ବାର ବିଫଳତାକୁ ନେଇଥାଏ।

ଏକ ସମ୍ପର୍କ ଅନୁସରଣ କରିବା ପାଇଁ ତୁମର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସର ଅଭାବ କାରଣ ତୁମେ ଅନୁମାନ କର। ମିଥୁନ ମିଥୁନ ତୁମର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ତୁମର ରାଶି ଚିହ୍ନ ଅନୁଯାୟୀ ବିବାଦୀୟ ଅଟେ। ଗୋଟିଏ ପଟେ ତୁମେ ଅସାବଧାନ, ଚିତ୍ତାକର୍ଷକ ଏବଂ ଆନନ୍ଦଦାୟକ। ଅନ୍ୟ ପଟେ ତୁମେ ଅସୁବିଧାଜନକ ଏବଂ ଅଶାନ୍ତ। ତୁମର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ହଠାତ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନ ତୁମ ପାଇଁ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବା ସର୍ବଦା କଷ୍ଟକର କରିଥାଏ। ଆପଣ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି ଏବଂ ବେଳେବେଳେ ଏକ ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି। ତେଣୁ ତୁମର ଅତୀତରୁ ଉଠିବା ଏବଂ ଏକ ଭଲ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବାର ସମୟ ଆସିଛି। କର୍କଟ କର୍କଟ ତୁମର ଗଭୀର ଏବଂ ସଚ୍ଚୋଟ ଅନୁଭବ କରିବାର କ୍ଷମତା ଅଛି। ଯେତେବେଳେ କି ଭାବପ୍ରବଣ ଯତ୍ନ ଏବଂ ସହାନୁଭୂତିରେ ତୁମର ଗଭୀର ମୂଳ ଏକ ଭଲ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଗୁଣ ହୋଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କର ଅସୁରକ୍ଷିତତାର ଏକ ନକାରାତ୍ମକ ଧାରା ମଧ୍ୟ ଅଛି। ସିଂହ ରାଶି ତୁମେ ଲୋକମାନଙ୍କଠାରୁ ପାଇଥିବା ସମସ୍ତ ଧ୍ୟାନକୁ ଭଲ ପାଅ କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଦେବାବେଳେ ତୁମେ ଟିକେ ଅଳସୁଆ ହୋଇଯାଅ। ଯେତେବେଳେ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜେ,

rasi4
ସେଗୁଡିକ ସମାଧାନ କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ଆପଣ ସେଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି ଏବଂ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସନ୍ତି ନାହିଁ। ଏହା ତୁମକୁ ଆତ୍ମ-ଦୟା ଏବଂ ନିରାଶାରେ ଚିନ୍ତିତ କରେ। କନ୍ୟା ତୁମେ ଜୀବନ ବିଷୟରେ ବହୁତ ବ୍ୟବହାରିକ। ତୁମେ ଜୀବନକୁ ଏତେ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହିତ ଗ୍ରହଣ କର ଯେ ତୁମେ ନିଜ ବିଷୟରେ କେବେ ଭଲ ଅନୁଭବ କରୁନାହଁ। ସବୁବେଳେ ଏକ ଦୋଷୀ ବିବେକ ଅଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଅନୁଭବ କରେ ଯେପରି ଜିନିଷ ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତା ଏବଂ ଆପଣ ଅଧିକ ବୁଝିଥାନ୍ତେ। ତୁଳା ତୁଳା ଆପଣଙ୍କର ଅନେକ ଧାରଣା ଥାଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ସେହି ପସନ୍ଦଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ କଦାପି ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ନୁହଁନ୍ତି। ତୁମେ ଏକ ସଂପର୍କରେ ଗଢ଼ିବା ଆବଶ୍ୟକ। ତୁମର ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପ୍ରକୃତି ତୁମର କହିବା ପାଇଁ ତୁମର ଶକ୍ତି ଏବଂ ସୌଭାଗ୍ୟ ଛଡ଼ାଇ ନେଇଥାଏ ଏବଂ ତୁମର ସାଥୀକୁ ତୁମର ମାଲିକ କରିଥାଏ। ବିଛା ବିଛା ତୁମେ ସବୁଠାରୁ ଭୁଲ ବୁଝା ପଡୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ। ଅନେକେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ତୁମେ ଏକ ଚିନ୍ତାଶୀଳ ପ୍ରାଣ। ଆପଣ ପ୍ରକୃତରେ ବହୁତ ଭାବନା ଅନୁଭବ କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ଅସମର୍ଥ।

rasi1
ଧନୁ ରାଶି ତୁମେ ଏକ ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ଆଦର୍ଶବାଦୀ ଏବଂ ଉତ୍ସାହୀ ଚିହ୍ନ, ଧନୁ ରାଶି। ଯେତେବେଳେ ଏହି ଗୁଣଗୁଡ଼ିକ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଆଶାବାଦୀ ଏବଂ ଅତିରିକ୍ତ କରିଥାଏ, ସେଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପାରସ୍ପରିକ ସମ୍ପର୍କରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ। ତୁମେ ଅତି ସହଜରେ ସହ-ନିର୍ଭରଶୀଳ ହୁଅ, ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରି ତୁମକୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ଏବଂ ନିଜ ପାଇଁ ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ଉତ୍ସାହ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ତୁମର ଜୀବନକୁ କାର୍ଯ୍ୟ କଳାପରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ କର। ମକର ରାଶି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ତୁମର ମାନ ଅତ୍ୟଧିକ ଉଚ୍ଚ ଅଟେ ଏବଂ ତୁମେ ତାହା ପାଇବ। ଯେହେତୁ ତୁମେ ଜଣେ ପରଫେକ୍ଟନିଷ୍ଟ। ତୁମର ସାଥୀ ଭଳି ନହେବା ପାଇଁ ତୁମେ ସବୁବେଳେ ବିରକ୍ତ ହୁଅ। ତୁମେ ତୁମର ଶୃଙ୍ଖଳା ଏବଂ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଚାହୁଁଛ। କୁମ୍ଭ କୁମ୍ଭ ତୁମେ ଅଧିକ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଏବଂ ତୁମର ସ୍ୱାଧୀନତାକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଅ। ଆପଣ ଏକାକୀ ରହିବାକୁ ଉପଭୋଗ କରନ୍ତି ଯାହା ବେଳେବେଳେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ।

ଯେତେବେଳେ ଆପଣ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି କିମ୍ବା ବିରକ୍ତ ହୁଅନ୍ତି, ଏହାକୁ ବାହାର କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ଆପଣ ନିଜକୁ ଅଲଗା କରନ୍ତି। ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ସମାଧାନ ଖୋଜିବାରେ ବାରଣ କରିଥାଏ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ସୁସ୍ଥ ଦୃଶ୍ୟରେ ଫଳାଫଳ ଦେଇଥାଏ। ନିଜ ସାଥୀଙ୍କଠାରୁ ନିଜକୁ ଅଲଗା କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ନିଜ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଏହା ସର୍ବଦା ଏକ ଭଲ ବିକଳ୍ପ। ମୀନ ରାଶି ତୁମେ ଜଣେ ବନ୍ଧୁ ବ୍ୟକ୍ତି। ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସର୍ବଦା ପ୍ରସ୍ତୁତ। କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ ସମସ୍ତ ସାହାଯ୍ୟ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭୁଲିଯାଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖର ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ତୁମେ ନିଜକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ମଧ୍ୟ ସମାନ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ଆପଣ ନିଜ ପ୍ରତି ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ ନଚେତ୍ ଆପଣ ସର୍ବଦା ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅନୁଭବ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କଠାରୁ ପ୍ରେମ ପାଇବାରେ ଅସମର୍ଥ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *