2

ଗାଧୁଆ ଘର ପାଇଁ ଜାଣନ୍ତୁ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ନିୟମ ।

NEWS

ମଧ୍ୟବିତ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଘର କିଣିବା ସହଜ ନୁହେଁ। ଲୋକମାନେ ଅନେକ ବର୍ଷ ଧରି ସେମାନଙ୍କର ସ୍ୱପ୍ନ ଛାଡି ଘର କିଣନ୍ତି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଘରଟି ଭଲ ହେବ ନାହିଁ ଏବଂ ଏଥିରେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୁଏ, ତେବେ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ଅନୁଭୂତି ହେବ। ତେଣୁ, ଘର କିଣିବା କିମ୍ବା ନିର୍ମାଣ କରିବା ସମୟରେ ବାସ୍ତୁ ଦ୍ୱାରା ନେବା ଉଚିତ। କେବଳ ଘରର କୋଠରୀ ନୁହେଁ ଘରର ବାଲକୋନି ଏବଂ ବାଥରୁମଗୁଡ଼ିକର ମଧ୍ୟ ଯତ୍ନ ନେବା ଉଚିତ।

କାରଣ ବାଥରୁମ ହେଉଛି ଏକ ସ୍ଥାନ ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସଫା ହେବାକୁ ଯାଆନ୍ତି। ବାଥରୁମରେ, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜର ଅପରିଷ୍କାର ଏବଂ ମଇଳା ସଫା କରେ, ତେଣୁ ବାଥରୁମରେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସଂଗ୍ରହ ହେବାର ଅଧିକ ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏକ ପରିଷ୍କାର ବାଥରୁମ କେତେ ମହତ୍ୱ ତାହା ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ଏହା କେତେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ତାହା ଖୁବ୍ କମ୍ ଲୋକ ଜାଣନ୍ତି। ବାଥରୁମ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଘରେ ନିୟମ ପାଳନ କରାଯାଉଛି କି ନାହିଁ ସେଥିପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ପ୍ରବାହ ବନ୍ଦ ହୋଇପାରିବ।

bath 2

କୁହାଯାଏ ଯେ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ନିୟମ ପାଳନ କରି ଘରର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସ୍ଥାନରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଉଡ଼ାଯାଇପାରିବ। ବାଥରୁମରେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ଉପସ୍ଥିତି ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବାଥରୁମ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସ ଯାହା ଘରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବିସ୍ତାର କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ। ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ ଯେ ବାଥରୁମ୍ ଘରର ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ରହିବା ଉଚିତ। ଯଦି ତୁମର ବାଥରୁମ ଦକ୍ଷିଣ ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ଅବସ୍ଥିତ, ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ କାନ୍ଥର ବାହ୍ୟରେ ପିରାମିଡ୍ ରଖ।

bath 1

ବାଥରୁମ କବାଟ ସବୁବେଳେ କାଠର ହେବା ଉଚିତ। ବାଥରୁମରେ ଲୁହା କିମ୍ବା ଇସ୍ପାତ କବାଟ ନକାରାତ୍ମକତାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରେ।ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ବୋଲି କୁହାଯାଏ।ବାଥରୁମ ପାଇଁ କଳା ଏବଂ ନୀଳ ରଙ୍ଗ ଅନୁକୂଳ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ବାଥରୁମରେ ଭେଣ୍ଟିଲେସନ୍ ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ। ନିଷ୍କାସିତ ପ୍ରଶଂସକକୁ ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ। ଧୋଇବା ବେସକୁ ପୂର୍ବ, ଉତ୍ତର କିମ୍ବା ଉତ୍ତର ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବାଥରୁମରେ

ଜଳ ନିଷ୍କାସନର ଦିଗ ସମାନ ରଖିବା ଉଚିତ୍। କୋଠରୀରେ ଲାଗିଥିବା ବାଥରୁମ୍ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ଶୋଇବା ଘରର ପଶ୍ଚିମ କିମ୍ବା ଉତ୍ତରରେ ତିଆରି ହେବା ଉଚିତ। ଏହା ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ଯେ ଶଯ୍ୟା ସିଧାସଳଖ ବାଥରୁମ ଆଡକୁ ନଯିବା ଉଚିତ। ଘର ଭିତରେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବିସ୍ତାରକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ବାଥରୁମ କବାଟ ସବୁବେଳେ ବନ୍ଦ ରଖିବା ଉଚିତ। ଲୁଣରେ ଭର୍ତ୍ତି ଏକ ପାତ୍ରକୁ ବାଥରୁମରେ କିଛି କୋଣରେ ରଖିବା ଉଚିତ। ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଶୋଷିବାରେ ଏହା ଯଥେଷ୍ଟ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *