4

ବୟସ ବଢିଲେ କଣ କରିବେ ଜାଣନ୍ତୁ l

NEWS

ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଆହ୍ୱାନ ହେଉଛି କିପରି ତୁମ ଚର୍ମକୁ ନଷ୍ଟ ହେବାରୁ ରକ୍ଷା କରିବ ଯାହା ଦ୍ୱରା ବୟସର ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲୁକ୍ ଉପରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିବ ନାହିଁ l ଏଥିପାଇଁ, ଯେତେବେଳେ ପ୍ରଥମ ଆବଶ୍ୟକତା ଏକ ସୁସ୍ଥ ଖାଦ୍ୟ, ଜୀବନଶୈଳୀ , ଏବଂ ମେକଅପ୍ ଉତ୍ପାଦର ବ୍ୟବହାର ମଧ୍ୟ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ l ବେଷ୍ଟ ଲାଇଫ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହା ପ୍ରକୃତରେ ଏକ ସମୟ ଯେତେବେଳେ ଆମେ ପିତାମାତା ହୋଇଥାଉ ଏବଂ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ଚାପର ମୁକାବିଲା କରିଥାଉ l

ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ବିଳମ୍ବିତ ରାତିର ନିତ୍ୟକର୍ମ ଯୋଗୁଁ ଶରୀର ଚାପମୁକ୍ତ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ଏବଂ ଚର୍ମକୁ ସୁସ୍ଥ କରିବାରେ ଅସୁବିଧା ହୁଏ l ଯଦି ଆପଣ 40 ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ତାହାଲେ ଜାଣନ୍ତୁ କିଛି ଖାସ କଥା l ଆର୍ଦ୍ରତା ରଖନ୍ତୁ ଚର୍ମକୁ ବୟସ ସହିତ ପୁଷ୍ଟିକର ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ l ଏଥିପାଇଁ ଏକ ଭଲ ମଶ୍ଚରାଇଜର କିଣନ୍ତୁ ଏବଂ ଚେହେରା, ବେକ ଏବଂ ଶରୀରକୁ ମଶ୍ଚରାଇଜ୍ କରନ୍ତୁ l

girl

ସୋଡିୟମ୍ ଗ୍ରହଣକୁ ହ୍ରାସ କରନ୍ତୁ ଅତ୍ୟଧିକ ସୋଡିୟମ୍ ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚାରେ ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟର ଲକ୍ଷଣକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରେ l ତେଣୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଲୁଣ ଖାଆନ୍ତୁ l ଅଧିକ ହସ ତୁମେ ଯେତେ ଅଧିକ ଟେନସନକୁ ଦୂରେଇ ରଖିବ, ତୁମର ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶୀଘ୍ର ବଢ଼ିବ ତେଣୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ହସ ନୂଆ କେଶ କଟା ବୟସ ସହିତ, କେଶର ଗଠନ ବଦଳିବା ଆରମ୍ଭ କରେ ଏବଂ କେଶ ହାଲୁକା ଦେଖାଯାଏ l

girlll

ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ତୁମର ଚେହେରା ଅନୁଯାୟୀ କେଶ କାଟିବାକୁ ବାଛ, ଯେଉଁଥିରେ ତୁମର ଚେହେରା ଭଲ ଦେଖାଯାଏ l ତୁମର ସାମ୍ନା ହେୟାର ଷ୍ଟାଇଲ ରହିପାରିବ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ତୁମର କପାଳରେ ସୂକ୍ଷ୍ମ ରେଖା କମ୍ ଦେଖାଯିବ l ଫିଟିଂ ପୋଷାକ ସର୍ବଦା ଭଲ ଫିଟ୍ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ଯଦି ଆପଣ ଭଲ ବ୍ରାଣ୍ଡ ପୋଷାକ କିଣନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଭଲ ହେବ l

ନେଲପଲିସ୍ ଆବଶ୍ୟକ ଆମେରିକାର ଏକ ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ନେଲପଲିସ୍ ପ୍ରୟୋଗ କରି ମହିଳାମାନେ ଛୋଟ ଦେଖାଯାନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ଅଧିକ ଯୁବକ ଦେଖାଯାନ୍ତି l କେଶ ପାଇଁ ରଙ୍ଗ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ଯଦି ତୁମର କେଶ ଧୂସର ହୋଇଯାଉଛି ଏବଂ ଏହା ଦୂରରୁ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉଛି, ତେବେ ତୁମେ ତୁମର କେଶକୁ ରଙ୍ଗ ଦେବା ଉଚିତ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଦେଖାଯିବ ଏବଂ ଆପଣ ଅଧିକ ସତେଜ ଦେଖାଯିବେ l

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *