ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଗଛକୁ ତୁଳସୀ ଚାରିପାଖରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ନହେଲେ ହେବ ଘୋର ବିପଦ l

NEWS

ଘରେ ତୁଳସୀ ଗଛ ଲଗାଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହାର ଧାର୍ମିକ ମହତ୍ତ୍ୱ ଯେତେ, ବିଜ୍ଞାନ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହା ମଧ୍ୟ ସମାନ ଲାଭଦାୟକ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଘରେ ତୁଳସୀ ଗଛ ରହିବା ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଏବଂ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି | ଏହି ସବୁ କାରଣରୁ ଅଧିକାଂଶ ଘରେ ତୁଲସୀ ଗଛ ଅଛି |

ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ପୂଜାରେ ତୁଳସୀ ଦଳ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଅର୍ପଣ କରାଯାଏ ସେ ତୁଳସୀଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଯେଉଁଠାରେ ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦ ଅଛି, ସେଠାରେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ବର୍ଷା ହୁଏ | କିନ୍ତୁ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡିକ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ ତୁଳସୀ ଗଛ ରଖିବାବେଳେ କିଛି ଜିନିଷ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ ନଚେତ୍ ଏହା ଲାଭ ବଦଳରେ କ୍ଷତି ଘଟାଇପାରେ |

TULASI

ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦ ସବୁବେଳେ ଉତ୍ତର କିମ୍ବା ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ଲଗାଯିବା ଉଚିତ୍ | ତୁଲସୀ ଉଦ୍ଭିଦକୁ ଭୁଲ ଦିଗରେ ରଖିବା କୌଣସି ଲାଭ ନୁହେଁ | ଘରେ ତୁଳସୀ ଗଛ ଲଗାଇବା ଯଥେଷ୍ଟ ନୁହେଁ, କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ମଧ୍ୟ ପୂଜାପାଠ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ | ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ସ୍ନାନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ତୁଳସୀକୁ ପାଣି ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏକ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ | ତୁଳସୀକୁ ଜଳ ଅର୍ପଣ କରିବା ସମୟରେ ମହିଳାମାନେ କେବେହେଲେ କେଶ ଖୋଲା ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ |

tulsii

ସୁହାଗିନ୍ ସବୁବେଳେ ତୁଳସୀକୁ ପାଣି ଦେବା ଉଚିତ୍ | ଯଦି ସମ୍ଭବ, କ୍ଷୀରରେ ମିଶ୍ରିତ ପାଣି ଦିଅନ୍ତୁ | ରବିବାର ଏବଂ ଏକାଦଶୀରେ ତୁଲସୀଙ୍କୁ କେବେ ଜଳ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଏହି ଦିନ ତୁଲସୀ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ପାଇଁ ଉପବାସ ରଖନ୍ତି | ଭୁଲରେ ତୁଳସୀ ଗଛରେ ଲିଟର, ମଇଳା ବାସନ, ପାଦୁକା, ଆବର୍ଜନା ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ |

ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଏପରି ବ୍ୟବସ୍ଥା କର ଯେ ମଇଳା ପାଣି ତୁଲସୀ ଗଛ ଉପରେ କେବେବି ପଡିବ ନାହିଁ, ନଚେତ୍ ତୁମକୁ ଟଙ୍କା ନଷ୍ଟ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଆସିପାରେ | ତୁଳସୀ ଚାରିପାଖରେ କଣ୍ଟା ଗଛ ଲଗାନ୍ତୁ ନାହିଁ ଅନ୍ୟଥା, ଘରେ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ହାଣ୍ଡିରେ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଉଦ୍ଭିଦ ଲଗାନ୍ତୁ ନାହିଁ କେବଳ ତୁଲସୀ ଉଦ୍ଭିଦ ଲଗାନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଘରର ପ୍ରାଙ୍ଗଣ କିମ୍ବା ବାଲକୋନୀରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *