3

ଶ୍ରୀରାମ ନବମୀରେ ଶୁଭ ଫଳ ପାଇଁ କରନ୍ତୁ ଏହି ଖାସ କାମ l

NEWS

ଚୈତ୍ର ନବରାତ୍ରୀର ନବମ ଦିନରେ ଅର୍ଥାତ୍ ନବମୀ ତିଥି ରାତିରେ ମର୍ଯ୍ୟାଦା ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ପ୍ରଭୁ ରାମ ଅଯୋଧ୍ୟା ରାଜା ଦଶରଥଙ୍କ ପ୍ରାସାଦରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ l ସେଥିପାଇଁ ଚୈତ୍ର ନବରାତ୍ରୀଙ୍କ ନବମ ଦିନରେ ଲୋକମାନେ ରାମ ନବମୀଙ୍କୁ ପାଳନ କରନ୍ତି। ଏଥର ନବମି ତିଥି 10 ଏପ୍ରିଲରେ ସକାଳ 01.32 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ, ନବମି ତିଥୀ 11 ଏପ୍ରିଲରେ ସକାଳ 03.15 ରେ ଶେଷ ହେବ |

ଶୁଭ ମୁହୁର୍ତ 11:06 ରୁ 01:39 ଅପରାହ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାମ ନବମୀ ଦିନ, ରାହୁକାଲ ସନ୍ଧ୍ୟା 05:09 ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା 06:44 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ l ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ରାମ ନବମୀ ଉପରେ ବିଶେଷ କ’ଣ, ଯାହା ଗ୍ରହଣ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳିଯିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ପ୍ରଗତିର ନୂତନ ପଥ ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବ l ରାମ ନବମୀ ପାଇଁ କିଛି ବିଶେଷ ପ୍ରତିକାର ଶୁଭ ମୁହୂର୍ତ ରାମନବମି ଦିନ, ସକାଳ 11:06 ରୁ 01:39 ମଧ୍ୟରେ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀ ରାମଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ,

puja thali

ଭଗବାନ ରାମଙ୍କ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ କରନ୍ତୁ l ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ତୁମର ଜୀବନର ସମସ୍ତ ଦୁଖ ଓ ଅସୁବିଧା ଦୂର ହୋଇଯାଏ lରାମନବମି ଦିନରେ, ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ତୁମ ଜୀବନରୁ ସଙ୍କଟ ଦୂର ହେବ, ତୁମେ ସବୁବେଳେ ଖୁସି ରହିବ | ଶ୍ରୀ ରାମଙ୍କର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଭକ୍ତ ହନୁମାନଙ୍କର ପ୍ରଶଂସା ହନୁମାନ ଚାଲିସାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ |

puja 1

ଅତଏବ, ଯଦି ତୁମେ ରାମନବମି ଉପରେ ହନୁମାନ ଚାଲିସା ପାଠ କର, ତେବେ ତୁମର ଇଚ୍ଛା ଉଭୟ ପ୍ରଭୁ ରାମ ଏବଂ ଭକ୍ତ ହନୁମାନଙ୍କ ଅନୁଗ୍ରହରେ ପୂରଣ ହୁଏ l ଯଦି ତୁମ ଜୀବନରେ କୌଣସି ସଙ୍କଟ କିମ୍ବା ବିପଦ ଆପଣଙ୍କୁ ଛାଡୁନାହିଁ, ତେବେ ରାମନବମୀ ଦିନ ରାମାୟଣ କିମ୍ବା ରାମଚରିତ ମାନସ ପଢ଼ନ୍ତୁ lଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ତୁମର ଜୀବନର ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧା ଦୂର ହୋଇଯିବ |

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ କୌଣସି ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ଅଛି, ତେବେ ଏହାକୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ, ରାମ ନବମୀ ଦିନ ଗଙ୍ଗାଜଳକୁ ଏକ ପାତ୍ରରେ ନେଇଯାଆନ୍ତୁ, ଏହା ପରେ ପ୍ରଭୁ ରାମଙ୍କ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ କରିବା ପରେ ଶ୍ରୀ ରାମଙ୍କ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ର ‘ଓମ୍ ଶ୍ରୀ ହ୍ୱିନ୍ କ୍ଲିନ୍ ରାମଚନ୍ଦ୍ରାୟା ନମ ଜପ କରନ୍ତୁ l ପ୍ରାୟ 108 ଥର ଏହା ପରେ, ହାଣ୍ଡିରେ ରଖାଯାଇଥିବା ପାଣିକୁ ଘରର ଚାରିପାଖରେ ଛିଞ୍ଚନ୍ତୁ l ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଆଖିଦୃଶିଆ ତ୍ରୁଟି ଦୂର ହୋଇଯାଏ l

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *