8

ଦୀର୍ଘ 18 ମାସ ପରେ ରାହୁ-କେତୁ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ’ଣ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବ l

RASIPHALA

ଜ୍ୟୋତିଷ ସୁନୀଲ ଚୋପ୍ରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାହୁ ଏବଂ କେଟୁଙ୍କର ଏହି ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଏକ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ, ଯାହା ସମସ୍ତ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ l ଯେଉଁଥିରେ ରାହୁ ମେଷ ରାଶିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଏବଂ କେତୁ ତୁଳାରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି l ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଏକ ଗ୍ରହର ରାଶିର ପରିବର୍ତ୍ତନ ସମସ୍ତ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଭିନ୍ନ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ |

ରାହୁ-କେଟୁ ଛାୟା ଗ୍ରହ ହୋଇଥିବାବେଳେ ସେମାନେ ପରସ୍ପରକୁ 180 ଡିଗ୍ରୀରେ ବାସ କରନ୍ତି l ରାହୁ-କେତୁଙ୍କ ଜ୍ୟୋତିର୍ବିଜ୍ଞାନ ସ୍ଥିତି: ଜ୍ୟୋତିର୍ବିଜ୍ଞାନ ଅନୁଯାୟୀ, ରାହୁ ଏବଂ କେତୁ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ରର ରାସ୍ତାର ଛକ ବିନ୍ଦୁକୁ ପ୍ରତିପାଦିତ କରନ୍ତି, ଯେହେତୁ ସେମାନେ ସ୍ୱର୍ଗୀୟ କ୍ଷେତ୍ର ମଧ୍ୟରେ ଗତି କରନ୍ତି ଏବଂ ଭୌତିକ ଗ୍ରହ ସହିତ ମେଳ ଖାଉ ନାହାଁନ୍ତି |

rasi4

ତେଣୁ, ରାହୁ ଏବଂ କେତୁଙ୍କୁ ଯଥାକ୍ରମେ ଉତ୍ତର ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଚନ୍ଦ୍ର ନୋଡ କୁହାଯାଏ l ପ୍ରକୃତ କଥା ହେଉଛି ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ର ଏହି ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ଥିବାବେଳେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଘଟିଥାଏ l ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ରକୁ ଗ୍ରାସ କରୁଥିବା ଦ୍ୱାରା ମଣା ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ କେତୁ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର କାରଣ ହୋଇଥାଏ l ରାହୁ-କେତୁଙ୍କ

ପ୍ରଭାବ ଏହା ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି ରାହୁ-କେତୁଙ୍କ ସ୍ଥିତି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ନଥାଏ, ତେବେ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଆସିଥାଏ l ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ଅଛି l ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ହେତୁ ଟେନସନ ଏତେ ବଢ଼ିଯାଏ ଯେ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇଯାଏ l ସେଥିପାଇଁ ଲୋକମାନେ ରାହୁ-କେତୁଙ୍କ

ନାମ ଶୁଣି ଭୟଭୀତ ହେବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି l ଶନି ପରେ, ରାହୁ-କେତୁ ହେଉଛି ଏକମାତ୍ର ଗ୍ରହ ଯାହା ଧୀରେ ଧୀରେ ଗତି କରେ l କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହି ଗ୍ରହମାନେ ସର୍ବଦା ବିପରୀତ ଦିଗକୁ ଗତି କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଅପ୍ରାକୃତିକ ସ୍ଥିତି ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନରେ ଅନେକ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରେ l ସେଥିପାଇଁ ରାହୁ-କେତୁକୁ ପାପୀ ଗ୍ରହ କୁହାଯାଏ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *