2

କର୍ପୁର ସହିତ ଜଳାନ୍ତୁ ଏହି ଜିନିଷ ୧୫ ଦିନରେ ମିଳିବ ଲାଭ |

NEWS

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ପୂଜାରେ କପୁର ସବୁଠାରୁ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ବାସ୍ତବରେ, ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଯେକୌଣସି ପୂଜା ହେଉ ନା କାହିଁକି ଏହାର ଶେଷ, ଆରତୀ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କର୍ପୁର ସହିତ କରାଯାଇଥାଏ | ଆପଣ ସମସ୍ତେ ସଚେତନ ହେବା ଉଚିତ ଯେ କର୍ପୁର ଏପରି ଏକ ସାମଗ୍ରୀ ଯାହା ବିନା ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ପୂଜା ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ , ଏହା କେବଳ ପୂଜାରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ ନାହିଁ, ବରଂ ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କର୍ପୁର ଠାରୁ ମିଳୁଥିବା କିଛି ବିଶେଷ ପଦକ୍ଷେପ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ |

* ଯଦି ତୁମର ରାଶିରେ ପିତ୍ରୁ ଦୋସ, କାଳସର୍ପ ଦୋସ୍ ଅଛି, ତେବେ ତୁମେ ଏହାକୁ ସକାଳ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଘିଅରେ ବୁଡ଼ାଇ କର୍ପୁର ଜଳାଇବା ଉଚିତ୍ କାରଣ ଏହି ପ୍ରତିକାର ଦ୍ୱାରା ପିତ୍ରୁ ଦୋସ, କାଳ ସର୍ପ ଦୋଷ ଦୂର ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ସେହି ସମୟରେ ଵାସ୍ତୁ ଦୋଶ ମଧ୍ୟ ଘରୁ ବାହାର ହୋଇଯାଏ |

rasi4
* ବେଳେବେଳେ ଭାଗ୍ୟ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହୁଏ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ କର୍ପୁର ସବୁଠାରୁ ଉପଯୋଗୀ | ଭାଗ୍ୟକୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କରିବା ପାଇଁ, ସକାଳେ କିଛି ବୁନ୍ଦା କର୍ପୁର ତେଲ ପାଣିରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ସେହି ପାଣି ସହିତ ଗାଧୋଇ ହୁଅନ୍ତୁ |

* ଯଦି ଘରେ ସର୍ବଦା ନକାରାତ୍ମକତା ଏବଂ ଟେନସନ ଥାଏ, ତେବେ ଏହା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଜୀବନଶୈଳୀକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ ଏବଂ ଘରେ ସବୁବେଳେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ରହିଥାଏ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଜୀବନଶୈଳୀ ସେତେ ଭଲ ହେବ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ପୂଜାପାଠ ସମୟରେ ସକାଳ ଓ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କର୍ପୁର ଜଳାଇଵା ଉଚିତ୍ |


* ଯଦି ଆପଣ ସକାଳ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କର୍ପୁର ଘିଅରେ ଭିଜାଇ ଜାଳି ଦିଅନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଘରର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ଅଗ୍ରଗତି ପାଇଁ ବାଟ ଖୋଲିଥାଏ ଏବଂ ସେମାନେ ଅନେକ ଲାଭ ପାଇଥା’ନ୍ତି |

* ଗୋଲାପ ଫୁଲରେ କର୍ପୁର ଏକ ଖଣ୍ଡ ରଖ ଏବଂ ତା’ପରେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏହାକୁ ଫୁଲରେ ଜଳାଇ ଦେବୀ ଦୁର୍ଗାଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କର | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ହଠାତ୍ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ |

* ରାତିରେ, ଯେତେବେଳେ ରୋଷେଇ ଘରର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହୁଏ, ତା’ପରେ ଏକ ରୂପା ପାତ୍ରରେ ଲବଙ୍ଗ ଏବଂ କର୍ପୁର ଜାଳନ୍ତୁ | ଏହା କରିବା ଦ୍ଵାରା ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ଉନ୍ନତି ଆସେ ଏବଂ ସେହି ସମୟରେ ପରିବାରରେ କୈାଣସି ଅର୍ଥର ଅଭାବ ହୁଏ ନାହିଁ |ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ | ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *