16

ମାତ୍ର ପଚାଶ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ପାଆନ୍ତୁ ପିଭିସି ଆଧାର କାର୍ଡ l

NEWS

ଘରେ ବସି ପିଭିସି ଆଧାର କାର୍ଡ ମିଳିପାରିବ PVC ଆଧାର କାର୍ଡ କ’ଣ ଜାଣନ୍ତୁ | କେବଳ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବରରୁ ମିଳିପାରିବ | ଏହା ଏକ ସରଳ ଉପାୟରେ କରାଯାଇପାରିବ | ଆଧାର କାର୍ଡ ଏପରି ଏକ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି ଯାହାକୁ ଆମେ ସବୁ ଜାଗାରେ ଆବଶ୍ୟକ କରୁ | ଏହା ବିନା ଆପଣ କୌଣସି ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ଲାଭ ଉଠାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ | ଏହା ପ୍ରାୟ ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ | ଅଫିସରୁ ସ୍କୁଲ, କଲେଜ, ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ ଏପରିକି ବ୍ୟାଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ |

ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆପଣଙ୍କର ଆଧାର କାର୍ଡକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ଦାୟିତ୍ବ ଅଟେ | ଅବଶ୍ୟ, ସମୟ ଅତିବାହିତ ହେବା ସହିତ ଆଧାର କାର୍ଡରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଛି | ୟୁନିକ୍ ଆଇଡେଣ୍ଟିଫିକେସନ୍ ଅଥରିଟି ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (UIDAI) ଚଳିତ ବର୍ଷ ପିଭିସି ଆଧାର କାର୍ଡ ଆଣିଛି | ଯାହା ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ସହଜ ଏବଂ ଏକ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଥାଏ | ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅଂଶ ହେଉଛି ଆପଣ ଗୋଟିଏ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବରରୁ ସମଗ୍ର ପରିବାର ପାଇଁ PVC କାର୍ଡ ଅର୍ଡର କରିପାରିବେ |

money

PVC ଆଧାର କାର୍ଡ କ’ଣ PVC ଆଧାର କାର୍ଡ ହେଉଛି ଆପଣଙ୍କର ଆଧାର କାର୍ଡର ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ହାର୍ଡ କପି | ଯାହା ତୁମର ମୂଳ ଆଧାର କାର୍ଡ ସହିତ ସମାନ, ଯଦିଓ ଏହା ଏକ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ସିଟ୍ ଉପରେ ମୁଦ୍ରିତ | ପାରିବାରିକ PVC ଆଧାର କାର୍ଡରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ଆବଶ୍ୟକ | UIDAI ଟ୍ୱିଟରରେ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି ଯେ ଆପଣ ଆଧାରରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିବା ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ନକରି ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ OTP ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଆପଣ ଯେକୌଣସି ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ।

ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ପୁରା ପରିବାର ପାଇଁ ଅନଲାଇନରେ ଆଧାର PVC କାର୍ଡ ଅର୍ଡର କରିପାରିବେ | ମାତ୍ର 50 ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ଆଧାର କାର୍ଡ ପାଇଁ | ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅଂଶ ହେଉଛି ଆପଣ ଗୋଟିଏ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ସହିତ ସମଗ୍ର ପରିବାର ପାଇଁ ଏକ PVC ଆଧାର କାର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିବେ | ପିଭିସି କାର୍ଡ ବହନ କରିବା ସହଜ ଅଟେ | ଏଗୁଡ଼ିକ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ଆକାରରେ ଆସେ | ଏହା ଏକ ଏଟିଏମ୍ ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡର ଆକାର ଏବଂ ଏହାକୁ ପକେଟ କିମ୍ବା ୱାଲେଟରେ ସହଜରେ ରଖାଯାଇପାରିବ |

ଯଦି ଆପଣ ପିଭିସି ଆଧାର କାର୍ଡ ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ନାମକରଣ ଦେବାକୁ ପଡିବ | ଆଧାର କାର୍ଡ ପାଇଁ କିପରି ଆବେଦନ କରିବେ | ଯଦି ଆପଣ ପିଭିସି ଆଧାର କାର୍ଡ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ UIDAI ୱେବସାଇଟ୍ uidai.gov.in କିମ୍ବା resident.uidai.gov.in ଯାଇକି କରିପାରିବେ | ୱେବସାଇଟରେ ଆପଣଙ୍କର ଆଧାର କାର୍ଡ ନମ୍ବର, ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ID ନମ୍ବର କିମ୍ବା ପଞ୍ଜୀକରଣ ନମ୍ବର ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତୁ | ଏହା କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ତୁମର ପଞ୍ଜୀକୃତ ଠିକଣାରେ ପହଞ୍ଚିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *