3

ବାର ଅନୁସାରେ ୧୧ଟି ଓସ୍ତ ପତ୍ରରେ କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ – ଚମକିଵ ଭାଗ୍ୟ |

NEWS

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ପୈରାଣିକ ସମୟରେ ଓସ୍ତ ଗଛକୁ ବହୁତ ପବିତ୍ର ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନେ ଓସ୍ତ ଗଛକୁ ପୂଜା କରନ୍ତି | ଏଥି ସହିତ, ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଓସ୍ତ ଗଛରେ ତ୍ରିଦେବ ଅର୍ଥାତ୍ ବ୍ରହ୍ମା ମୂଳରେ, ବିଷ୍ଣୁ ମଝି ଓ ଭଗବାନ ଶିବ ଉପର ଭାଗରେ ରୁହନ୍ତି , ଏହା ସହିତ ଓସ୍ତ ଗଛକୁ ପୂଜା କରିବା ଦ୍ଵାରା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଜୀବନର ସମସ୍ତ ବାଧାବିଘ୍ନରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ | ବାସ୍ତବରେ, ଏହା କୁହାଯାଏ ଯେ ଓସ୍ତ ଗଛ ବ୍ୟତୀତ ଏହାର ପତ୍ର ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଚମତ୍କାର | ଅନ୍ୟ ପଟେ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ , ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଓସ୍ତ ଗଛର ପତ୍ରରେ ଏପରି ପ୍ରତିକାର ରହିଥାଏ ଯାହା କରି ଵ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଜୀବନର ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିପାରିବ ,

ଓସ୍ତ ଗଛର 11 ଟି ପତ୍ର ସହିତ ପ୍ରତିକାର-
ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବାକୁ, ଓସ୍ତ ଗଛର 11 ଟି ପତ୍ର ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ସଫା ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ | ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ପତ୍ର କୈାଣସି ସ୍ଥାନରୁ ଭାଙ୍ଗିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଏହା ପରେ କୁକୁମ, ଅଷ୍ଟଗନ୍ଦା କିମ୍ବା ଚନ୍ଦନ କାଠକୁ ମିଶାଇ ଶ୍ରୀ ରାମଙ୍କ ନାମ ଲେଖନ୍ତୁ | ନାମ ଲେଖିବାବେଳେ ହନୁମାନ ଚଲିସା ପାଠ କରିବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଏହା ପରେ ଏହି ପତ୍ରଗୁଡ଼ିକର ଏକ ଫୁଲ ତିଆରି କରି ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରରେ ହନୁମାନଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ |

rasi4

ମଙ୍ଗଳବାର କିମ୍ବା ଶନିବାର ଦିନ ଏହି ପ୍ରତିକାର କରନ୍ତୁ – :-
ମଙ୍ଗଳବାର କିମ୍ବା ଶନିବାର ଦିନ, ଓସ୍ତ ଗଛରୁ ଗୋଟିଏ ପତ୍ର ଆଣି ଗଙ୍ଗା ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ, ହଳଦୀ ଉପରେ ମଝି ଆଙ୍ଗୁଠି ସାହାଯ୍ୟରେ ‘ହିଂ’ ଲେଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଦୀପ ଦେଖାଇ ଏହାକୁ ପର୍ସରେ ରଖନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ, ପ୍ରତି ଶନିବାର ଏହି ପଦ୍ଧତିକୁ ପୁନରାବୃତ୍ତି କରି ଅର୍ଥ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରନ୍ତୁ | ତଥାପି, ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ପୁରୁଣା ପତ୍ରକୁ ଏକ ପବିତ୍ର ସ୍ଥାନରେ ରଖି ଦିଅନ୍ତୁ |

ଶିବଲିଙ୍ଗର ଉପାସନା-
ପ୍ରକୃତରେ ଏହା ଏକ ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ୱାସ ଯେ ଏକ ଓସ୍ତ ଗଛ ତଳେ ଶିବଲିଙ୍ଗ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବା ବିଶେଷ ଫଳପ୍ରଦ ଅଟେ | ବାସ୍ତବରେ, ଯିଏ ନିୟମିତ ଭାବେ ଓସ୍ତ ଗଛ ତଳେ ନିର୍ମିତ ଶିବଲିଙ୍ଗକୁ ପୂଜା କରେ, ତାଙ୍କ ଜୀବନର ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ସମାପ୍ତ ହୁଏ |
siba
ଶନିବାର ପାଇଁ ପ୍ରତିକାର-
ଶନିବାର ଦିନ ଓସ୍ତ ଗଛକୁ ପାଣି ଦିଆଯିବା ଉଚିତ ଏବଂ ସୋରିଷ ତେଲ ଦୀପ ଜାଳିବା ଉଚିତ କାରଣ ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶନିଙ୍କ ଦଶା ଶେଷ ହୁଏ, ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଘରେ ରହିଥାଏ |

ପିତୃ ଦୋଶକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ-
ଯଦି ଆପଣ ପିତୃ ଦୋସ ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି, ତେବେ ପ୍ରତିଦିନ ଓସ୍ତ ଗଛକୁ ପାଣି ଦିଅନ୍ତୁ | ବାସ୍ତବରେ, ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ଉପାୟରେ ପିତୃ ଦୋଶ ଶେଷ ହୁଏ, ଏବଂ ଶନି ଦୋଷରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ , ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ |

ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *