8

ମୃ-ତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ମଣିଷକୁ ମିଳିଥାଏ ଏହି ସଂକେତ |

NEWS

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନ ଜନ୍ମରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ଶେଷ ହୁଏ | ଏହା ଏପରି ଏକ ଅବିସ୍ମରଣୀୟ ସତ୍ୟ ଯାହାକୁ କେହି ଏଡାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ | ଲୋକମାନେ ‘ମୃତ୍ୟୁ’ର ନାମ ଶୁଣି ଭୟଭୀତ ହୁଅନ୍ତି | ଏହା ଏପରି ଏକ ସତ୍ୟ, ଯାହା ବିଷୟରେ କେହି ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ କିମ୍ବା କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ | ଏହାକୁ ଏଡାଇ ଦିଆଯାଇପାରିବ ନାହିଁ କିମ୍ବା ଅସ୍ୱୀକାର କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ | ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଯେତେ ଜ୍ଞାନବାନ ହୁଅନ୍ତୁ ନା କାହିଁକି, ବିଜ୍ଞାନ ଯେତେ ଅଗ୍ରଗତି କରେ ନା କାହିଁକି, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ମୃତ୍ୟୁ ସମୟ କେବେ ଆସିବ ତାହା କେହି କହିପାରିବେ ନାହିଁ |

ଶିବ ପୁରାଣଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର କିଛି ମାସ ପୂର୍ବରୁ, କିଛି ସୂଚନା ତାଙ୍କଠାରେ ଦେଖାଯିବା ଆରମ୍ଭ କରେ | ଭଗବାନ ଶିବ ନିଜେ ମାତା ପାର୍ବତୀଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁର ପ୍ରଥମ ସଙ୍କେତ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି | ଶିବ ପୁରାଣ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେତେବେଳେ ମାତା ପାର୍ବତୀ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ପଚାରିଲେ, କୈାଣସି ସୂଚନା ଅଛି ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଜଣେ ମଣିଷ ମରିବା ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥାଏ ? ଏହାର ଜବାବ ଦେଇ ଶିବ ଦେବୀଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି।

siba
ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ମନୁଷ୍ୟରେ ଏପରି ସଂକେତ ଦେଖିଥାଏ |
ଯେତେବେଳେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିର ଶରୀର ହଠାତ୍ ହଳଦିଆ, ହାଲୁକା ଲାଲ କିମ୍ବା ଧଳା ହୋଇଯାଏ, ଅର୍ଥାତ୍ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିର ମୃତ୍ୟୁ ପାଖେଇ ଆସେ | ଶରୀରରେ ଏପରି ପରିବର୍ତ୍ତନ ସୂଚିତ କରେ ଯେ ବ୍ୟକ୍ତି ଛଅ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ମରିପାରେ | ଯଦି କୈାଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଚନ୍ଦ୍ର, ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଅଗ୍ନିରୁ ବାହାରୁଥିବା ଆଲୋକ ଦେଖି ପାରନ୍ତି ନାହିଁ | ଏହିପରି ସଂକେତ ମଧ୍ୟ ସୂଚିତ କରେ ଯେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନ ଛଅ ମାସ ବାକି ଅଛି |

sun 1
ଜିଭ ଫୁଲିଯିବା, ଦାନ୍ତରୁ ବାହାରୁଥିବା ପୁସ୍ ଏବଂ ଦିନକୁ ଦିନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହେବା ମଧ୍ୟ ସୂଚାଇଥାଏ ଯେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନ କିଛି ମାସ ବାକି ଅଛି |
ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ରୂପକୁ ଜଳ, ତେଲ କିମ୍ବା ଦର୍ପଣରେ ବିକୃତ ଢଙ୍ଗରେ ଦେଖନ୍ତି, ଏହା ମଧ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ମୃତ୍ୟୁକୁ ସୂଚିତ କରେ | ଯଦି ବିନା କାରଣରେ ବାମ ହାତ ଏକ ସପ୍ତାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଵୁଲିବାକୁ ଲାଗେ, ତେବେ ଏହା ଏକ ସଙ୍କେତ ଅଟେ ଯେ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ କିଛି ମାସ ବାକି ଅଛି |

ହଠାତ୍ ସବୁକିଛି କଳା ଦେଖାଯିବା ଆରମ୍ଭ କରେ, ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଏକ ସଙ୍କେତ ଅଟେ | ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଛାୟା ନିଜଠାରୁ ଭିନ୍ନ ଦେଖାଯିବାକୁ ଲାଗେ | ଏହି ସଂକେତ ମଧ୍ୟ ସୂଚିତ କରେ ଯେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିର ମୃତ୍ୟୁ ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ | ଯଦିଓ ବ୍ୟକ୍ତିର ପାଟି, କାନ, ନାକ, ଜିଭ ପଥରରେ ଛଟପଟ ହୁଏ, ତେବେ ଏପରି ବ୍ୟକ୍ତି ଛଅ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ମରିପାରନ୍ତି | ଶିବ ପୁରାଣରେ ପ୍ରଭୁ ଭୋଲେନାଥ ମାତା ପାର୍ବତୀଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ଏହି ଆଠଟି ଚିହ୍ନ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ସଂକେତ ଦେଖିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି | ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ | ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *