rasi

୩୦ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୨ ଆଜିର ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ |

RASIPHALA

୧)ମେଷ ରାଶି : ଆଜି କାମ ଅଧିକା ହେବା କାରଣରୁ ପରିଶ୍ରମ ଅଧିକା କରିବାକୁ ହେବ , କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରତି ଜୋସ୍ ଏବଂ ଉତ୍ସାହ ବଢିବ । ପରିଶ୍ରମ ଅଧିକତା ରହିବ , ଆପଣଙ୍କ ସଂମର୍କୀୟ ଓ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭଲ ଖବର ମିଳିବ , ଆପଣ ନିଜ ପରିବାରରେ ଏକ ଉତ୍ସାହଜନକ ନୁଆ ଭୁମିକା ନିଭାଇପାରିବେ । ଆକସ୍ମିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢିବା କାରଣରୁ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି , ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହ ସୁଖଦ ସମୟ ବିତାଇବେ । କେଉଁ ମିତ୍ରଙ୍କର ସହଯୋଗରେ ଆପଣ ନୁଆ ସ୍ରୋତ ଆରମ୍ଭ କରିପାରନ୍ତି ।

୨)ବୃଷ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ଦ୍ୱିତୀୟ ମାମଲାରେ ଦଖଲ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ , ଖାସକରି ନିଜ ପାର୍ଟନରଙ୍କ ଫଇସଲା ଉପରେ , ଆପଣଙ୍କ ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ସୁଖମୟ ଓ ଆନନ୍ଦଦାୟକ ରହିବ , ସାମାନ୍ୟ ରୁପରେ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଭଲ ସଂବନ୍ଧ ହେବ , ଓ ଆପଣଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟତା ବଢିବ , ଗାଇକୁ ରୁଟି ଖୁଆନ୍ତୁ , ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମ ସଂବନ୍ଧ ମାମଲାରେ ମଧୁରତା ଆସିବ , ଭାବିଥିବା କାମ ସମୟରେ ପୁରା ହୋଇଯିବ , ସାମାଜିକ ସ୍ତରରେ ଆପଣଙ୍କ ମନବୋଳ ବୃଦ୍ଧି ହେବ , କଳା ଓ ସଂଗୀତ ପ୍ରତି ରୁଜ୍ଞାନ ରହିବ ।

୩)ମିଥୁନ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ କେଉଁ କଡା ପାଠ ସିଖାଇବାପାଇଁ ନିଜକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରଖନ୍ତୁ , ମିଡିଆ ସହ ଯୋଡି ହୋଇଥିବା କ୍ଷେତ୍ରର ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ନିଜକୁ ବ୍ୟସ୍ତ ରଖିବା ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ କାମ ରହିବ , ପରିଜନଙ୍କ ସହ ଯୁକ୍ତିତର୍କ କରିବାରେ ଦୁରେଇ ରୁହନ୍ତୁ , ବିବାଦ ବଢିବାର ସଂମ୍ଭାବନା ଅଧିକା ଅଛି , ଲୋକ ଓ ବସ୍ତୁ ନିଜ ଆପଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅଲଗା କରନ୍ତୁ , ସୋମବାର ଦିନ ନିଜ ଇଷ୍ଟଦେବଙ୍କୁ ମନେ ପକାନ୍ତୁ , ଓ ତାଙ୍କର ଅର୍ଚ୍ଚନା ଅବଶ୍ୟ କରନ୍ତୁ , ଆପଣଙ୍କ କାମର ନୁଆ ଅବସର ଜଲଦି ମିଳିବ , ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ମିଳିବ ।

mithun

୪)କର୍କଟ ରାଶି ; ନେଗେଟିଭ୍ ବିଚାରରୁ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ , ନୁଆ ମାହୋଲରେ ନିଜକୁ ପକାଇବା ମୁସକିଲ୍ ଅଟେ , ମାତାଙ୍କ ସୁଖରେ ସାମାନ୍ୟ କମି ଅନୁଭବ କରିବେ , ଭାଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କାହାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ବିଗଡିବାର ସଂମ୍ଭାବନା ଅଛି , ଏହି ରାଶିର ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ସାମାନ୍ୟ ରହିବ , ଜୀବନ ଓ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଉନ୍ନତିର ଅବସର ମିଳିବ , ଏହାର ଭରପୁର୍ ଲାଭ ଉଠାନ୍ତୁ , ଏହି ରାଶିର ଲଭ ମେଟ୍ ଆଜିର ଦିନ ଖାସ୍ ଅଛି , କଥାବାର୍ତ୍ତାରେ ସନ୍ତୁଳିତ ରୁହନ୍ତୁ

୫)ସିଂହ ରାଶି : ଆଜି ଯାହା ବି ନୁଆ ମଉକା ମିଳିବ , ତାହାର ଫାଈଦା ଉଠାଇବାପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରୁହନ୍ତୁ , ଆଜି ଆପଣ କଠିନତାକୁ ଦୁର କରିବାକୁ ଓ ପ୍ରଗତି ଆଡକୁ ବଢିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ , ଆପଣଙ୍କ ପରିଶ୍ରମ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ରୁପରେ ସୁନ୍ଦରତା ସହ ଭୁଗଦାନ କରିବ , ଆପଣଙ୍କ ପୁରୁଣା ପରିଶ୍ରମ କାମରେ ଆସିବ , ନିଜ ଉପରେ ଭରସା କରନ୍ତୁ , ଆପଣ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ପୁର୍ଣ୍ଣ ଅଛନ୍ତି , ଓ ଯୋଗ୍ୟ ଅଛନ୍ତି , ଭୋକିଲା ଲୋକଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଖୁଆନ୍ତୁ , ଆପଣଙ୍କ ସବୁ ଇଚ୍ଛା ପୁରା ହେବ

୬)କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କେଉଁ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ସ୍ରୋତରୁ ଆମଦାନୀ ହେବାର ସଙ୍କେତ ଅଛି , ଉର୍ଜାର କମି ହେବା କାରଣ ହୋଇପାରେ , ଯାତ୍ରା କମ୍ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ , ଯାତ୍ରାର ସମୟରେ କିଛି ଚିନ୍ତା ଆସିପାରେ,  ଧନ ସଂବନ୍ଧି ମାମଲାରେ ସହଜରେ ଆଗକୁ ବଢିବେ , ଓ ନିଜ ଭଲ ଲାଭ କମାଇବେ , ଯଦି କେଉଁ ଜାତକ ପୁରୁଣା ରୋଗରେ ଅଛନ୍ତି , ତେବେ ସେହି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ , କେଉଁ ନୁଆ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିଲେ , ପରିବାରର ସବୁ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖୁସି ହୋଇପାରିବେ ।

kanya

୭)ତୁଳା ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ସମୟରେ ପୁରା କରିପାରିବେ , ବ୍ୟବସାୟୀ ଲମ୍ବା ସମୟରୁ ଚାଲି ଆସୁଥିବା ଜଟିଳ ସମସ୍ୟାକୁ ସମାଧାନ କରିପାରିବେ , ଆପଣଙ୍କ ବିତ୍ତିୟ ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ଆସିବ , ପଇସା ସହ ଯୋଡି ହୋଇଥିବା ଟାର୍ଗେଟ୍ ପୁରା କରିବାରେ ଭଲ ସମୟ ଅଛି , ସୁଖାଦ୍ୟ ଖାନପାନ ଉପରେ ରୁଚି ବଢିବ , ଆପଣଙ୍କ ପଜେଟିଭ୍ ବ୍ୟବହାର ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ , ମନ ଓ ମସ୍ତିଷ୍କ ଏକ ନୁଆ ଉର୍ଜା ଆସିବ , ଏହାକୁ ଉଚିତ୍ ଦିଗରେ ଲଗାଇବେ , ତେବେ ସଫଳତା ମିଳିବ ।

୮)ବିଛା ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଟିକିଏ ସତର୍କ ରହିବାର ଅଛି , ପାରିବାରିକ ଚିନ୍ତା କୁ ଗମ୍ଭୀରତା ସହ ନିଅନ୍ତୁ , କିନ୍ତୁ ବେକାର ଚିନ୍ତାରୁ ମାନସିକ ଚିନ୍ତାରୁ ଟିକିଏ ବର୍ତ୍ତି ପାରିବେ , ପ୍ରେମ ସଂବନ୍ଧରେ ଶୁଭ ସମୟ ନାହିଁ , ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀର ଦାୟିତ୍ୱ ରଖିବାର ଅଛି , କିଛି ବିଳମ୍ବତା କରନ୍ତୁ ନାହିଂମ୍ , ନିଜ ମୁଡ୍ ସ୍ୱିଙ୍ଗ୍ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖନ୍ତୁ , କିଛି ସମୟରୁ ଚାଲି ଆସୁଥିବା କାମ ସଂପନ୍ନ ହୋଇପାରେ , ଭାଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ସହ ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ ।

୯)ଧନୁ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ଯାହା ବି କାମ କରିବେ ତାହା ସଫଳତା ମିଳିବାର ସଂମ୍ଭାବନା ଅଛି , ସଂମ୍ପର୍କ ଓ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ଭଲ ସଂମ୍ପର୍କ ଓ ସୌହାର୍ଯ୍ୟପୁର୍ଣ୍ଣ ରହିବ , ବିନା ଚିନ୍ତାରେ ଆଗକୁ ବଢିପାରିବେ , ବିତ୍ତିୟ ସ୍ଥିତି ମଜବୁତ୍ ହେବ , ପୁରୁଣା କଥାକୁ ନେଇ ନିଜ ବର୍ତ୍ତମାନଙ୍କୁ ଖରାପ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ , ଯେଉଁ କଥା ସରି ଯାଇଛି  ତାହାକୁ ବଦଳାଇପାରିବେ ନାହିଁ , କେଉଁ ଅଲଗା ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ କାମ ଦେବାରେ ବଞ୍ଚିବା ଦରକାର,  ଆୟର କମି ଓ ଖର୍ଚ୍ଚର ବୃଦ୍ଧି ସ୍ଥିତିରୁ ଚିନ୍ତିତ କରିବ |

dhanu

୧୦)ମକର ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ନିଜ କଥାକୁ କାହାକୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ , ନିଜ ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ଆରାମଦାୟକ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି ହେବ , ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ମିଶ୍ରିତ ଫଳଦାୟି ରହିବ , କିଛି କଥାକୁ ନେଇକରି ମନରେ ଚିନ୍ତା ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ । ସାମାଜିକ ରୁପରେ ଆପଣ ଅଧିକା ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସିଲ୍ କରିବେ , ମହତ୍ତ୍ୱପୁର୍ଣ୍ଣ ଲୋକଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତାରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ , ଆପଣଙ୍କ ମନ ଇଚ୍ଛା ପୁରା ହେବ , ନିଜ ସାଥିଙ୍କୁ ଖୁସି ରଖିବାପାଈଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ।

୧୧)କୁମ୍ଭ ରାଶି : ଆଜି ନିଜ କ୍ରୋଧ ଓ ଆବେଗରୁ ଅତିରେକ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ , ସାଥୀ ଯଦି କିଛି କଥା ଭଲ ଲାଗୁନାହିଁ ଏବେ ତାକୁ ପ୍ରେମରେ ବୁଝାନ୍ତୁ , ନିଜ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପ୍ରଗତି ପାଇଁ ସୋମବାରକୁ କିଛି କରନ୍ତୁ , ଗୀତା ପାଠ ଆପଣଙ୍କ ପାଈଁ ଭଲ ରହିବ,  ନୁଆ କାମ ଧନ୍ଦାରେ ବିଚାର କରିପାରିବେ , ଆଜି ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷମତାରୁ ଫାଇଦା ପାଇବେ , ଆଜି ଆପଣ ସୁସ୍ଥ୍ୟ ଅନୁଭବ କରିବେ ।

୧୨)ମୀନ ରାଶି : ଆଜି ପ୍ରେମରେ ନିରାଶା ହାତରେ ଲାଗିବ , ବାପାଙ୍କ ତରଫରୁ ଲାଭ ହେବ , ଆପଣଙ୍କ ଗୁପ୍ତ ଶତୁ ଆପଣଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କାମ କରିପାରନ୍ତି , ଆପଣଙ୍କ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇପାରେ , କେଉଁ କଥାର କାରଣରୁ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି , ଅଲଗା କଥାକୁ ନେଇ ଏତେ ବି ପ୍ରଭାବିତ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ , ନିଜ ନିର୍ଣ୍ଣୟକୁ ଭୁଲ୍ ହୋଇଯାଉ , କେଉଁ ସଉଦାକୁ ଅନ୍ତିମ ରୁପ ଦେବାପାଇଁ ଭଲ ନାହିଁ ଦିନ , ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ । ଘରେ ସୁଖ ଶାନ୍ତି ମାହୋଲ୍ ରହିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *