8

କୁମ୍ଭ ରାଶିର ମେ ମାସର ମାସିକ ରାଶିଫଳ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ର, ଅର୍ଥନୈତିକ ଓ ପ୍ରତିକାର ସଂପୁର୍ଣ୍ଣ ଜାଣନ୍ତୁ |

RASIPHALA

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଜି ଆମେ ଜାଣିବା ୨୦୨୨ ଏପ୍ରିଲ ମାସର କୁମ୍ଭ ରାଶିର ମାସିକ ରାଶିଫଳ ବିଷୟରେ , ଏହି ମାସିକ ରାଶିଫଳ ଗ୍ରହଙ୍କ ର ସ୍ଥିତି ଓ ଚଳନକୁ ନେଇ ଆଧାରିତ , ଏବଂ ଗ୍ରହଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଏବଂ ଚଳନ ଆମ ମନୁଷ୍ୟ ଜୀଵନ ଉପରେ ବହୁତ ଗଭୀର ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ଯାହାଫଳରେ ଆମ ଜୀବନରେ କେବେ ସୁଖ ଆସିଥାଏ ତ କେବେ ଦୁଃଖ ଆସିଥାଏ , ଗ୍ରହଙ୍କର ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଆମେ ପାରିବାରିକ ଜୀବନ , ବୈବାହିକ ଜୀବନ , ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି , ଶିକ୍ଷା , ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ସଂପୁର୍ଣ୍ଣ କଥା ଜାଣିଥାଉ ,ଆଜି ଆମେ ଏହି ସବୁକୁ ବିଶ୍ଲେଷଣ କରି କହିବୁ

କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ମାସ କ୍ୟାରିୟର ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଭଲ ହେବ | ବୃହସ୍ପତି ଏବଂ ଶୁକ୍ର ଆରୋହଣରେ ଏକାଠି ଥିବାରୁ ନିଯୁକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇବେ | ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ ପ୍ରଗତିର ପଥ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିବେ | ପଞ୍ଚମ ଘରେ ବୃହସ୍ପତିର ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦର୍ଶନ ହେତୁ ଛାତ୍ରମାନେ ଭଲ ମାର୍କ ପାଇବେ | ଯଦିଓ ପୁରୁଣା ଜିନିଷକୁ ନେଇ ପରିବାରରେ ଟେନସନ ହୋଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଘରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ହେତୁ ପରିବାରରେ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ପ୍ରେମ ହେବ | କୁମ୍ଭର ମୂଳବାସୀ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ପରିବାରରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବେ | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରେମ ଜୀବନ ଭଲ ହେବ | ବୁଧବାର ତୃତୀୟ ଘରେ ବୁଧବାର ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ସହିତ ବିଚଳିତ ହେବ | ଲଭମେଟ ସହିତ ସ୍ମରଣୀୟ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ଆପଣ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ | ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରେ | ଦ୍ୱିତୀୟ ଘରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ସ୍ଥାନିତ ହେବା ସହିତ, ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଦୃଢ ରହିବ ଏବଂ ସେଠାରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଟଙ୍କା ପ୍ରବାହ ରହିବ | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ଆପଣ ଛୋଟ ରୋଗରେ ଅସୁବିଧାରେ ରହିପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଷଷ୍ଠ ଘରେ ଶନିଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦୃଷ୍ଟିଶକ୍ତି ଯେକୌଣସି ପ୍ରମୁଖ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବ | ଏପ୍ରିଲ୍ ମାସଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ହେବ ଏବଂ ପରିବାର, ବୃତ୍ତି, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ପ୍ରେମ ଇତ୍ୟାଦି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣ କିପରି ଫଳାଫଳ ପାଇବେ ଜାଣିବା ପାଇଁ ରାଶିଫଳକୁ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ଜାଣନ୍ତୁ |

rasi4

କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ର :-
କ୍ୟାରିୟର ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ମାସ ଭଲ ହେବ | ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରେ, ବୃହସ୍ପତି ଏବଂ ଶୁକ୍ର, କର୍ମା କ୍ଷେତ୍ରର ମାଲିକ, ଆରୋହଣରେ ଏକତ୍ର ରହିଲେ ଆପଣ ଉପକୃତ ହେବେ | ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ଏହି ଯୋଗ କ୍ୟାରିଅରକୁ ଆଗକୁ ନେବାରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅବଦାନ ଦେବ | ନିଯୁକ୍ତ ଲୋକମାନେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇବେ | ସରକାରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେବ | ଚାକିରି ଖୋଜୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ସମୟ ବିଶେଷ ଭଲ ହେବ | ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନୂତନ ଚାକିରିର ରାସ୍ତା ଖୋଲିବ | ମାସର ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧରେ ବୃହସ୍ପତି ଦ୍ୱିତୀୟ ଘରେ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟ ତୃତୀୟ ଘରେ, ପରିସ୍ଥିତି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ହେବ | ଏହା ସହିତ ବୃହସ୍ପତି ଦଶମ ଘରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି | ଏହା ସ୍ୱାଭାବିକ ଯେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ କ୍ୟାରିୟର ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ସଫଳତା ଦେଖିବେ | ଅଫିସରେ ପ୍ରଗତିର ପଥ ଖୋଲିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ବଡ ହେବ | ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ଚାକିରି ଅଫର୍ ମଧ୍ୟ ପାଇପାରନ୍ତି | ବ୍ୟବସାୟ କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ମାସ ମଧ୍ୟ ସଫଳତା ଆଣିବ | ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଗ୍ରଗତି ହେବ ଏବଂ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟର ରାସ୍ତା ଖୋଲିବ | ବ୍ୟବସାୟରେ ବିନିଯୋଗ ପାଇଁ ଆପଣ ଯୋଜନା କରିବେ | ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପ୍ରେରଣା ଦେବ ଏବଂ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ସଫଳ ହେବେ | ଶିକ୍ଷା ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଧିକ ସଫଳତା ପାଇବେ | ବିଦେଶୀ ବ୍ୟବସାୟ ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ସମୟ ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବ |

ଅର୍ଥନୈତିକ :-
ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ କୁମ୍ଭ ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏଥର ଭଲ ଦେଖାଯାଉଛି | ମାସର ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଘରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ସ୍ଥାନ ହେତୁ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଦୃଢ ହେବ। କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଟଙ୍କା ପ୍ରବାହ ହେବ | ବୃହସ୍ପତି, ଏକାଦଶ ଘରର ପ୍ରଭୁ, ସୂର୍ଯ୍ୟ, ଶୁକ୍ର ଏବଂ ମଙ୍ଗଳ ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ରାଶିରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ | ଏହି କାରଣରୁ, ଭାଗ୍ୟ ଲାଭରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବ | ନୂତନ ଯୋଜନାରୁ ଟଙ୍କା ଆସିବ | ମାସର ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଗୃହରେ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ଗମନାଗମନ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଆପଣ ଉପକୃତ ହେବେ | ଏହି କାରଣରୁ ଗୁପ୍ତ ଟଙ୍କା ମିଳିବ | କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ଫଳ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ | ସ୍ଥଗିତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ତୁମେ ସଫଳତା ପାଇବ | ରୋଜଗାର ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ ଭଲ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ | ବିଦେଶୀ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟରେ ଆସିବ ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ବହୁତ ଅଗ୍ରଗତି ହେବ | ଯଦି ଆପଣ ଏହି ସମୟରେ ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟରେ ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଉପକୃତ ହେବେ | ନିଯୁକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ସମୟରେ ସରକାରୀ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ଆର୍ଥିକ ସୁବିଧା ପାଇବେ | ବ୍ୟବସାୟରେ ବିନିଯୋଗ ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ଦେବ |
rasi1
ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ :-
ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ କୁମ୍ଭ ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ମାସ ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବ | ଷଷ୍ଠ ଘରେ ଶନିଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦର୍ଶନ ପାଇଲେ କୈାଣସି ବଡ଼ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ | ତଥାପି, ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ସାମାନ୍ୟ ଅସୁସ୍ଥତା ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି | ଅନେକ ଦେଶବାସୀ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ରୋଗରୁ ରୋଗ ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରିବେ | ମାସର ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧରେ, ଦ୍ୱିତୀୟ ଗୃହରେ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ଗମନାଗମନ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ରାଶିରେ ଶନିଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ଆପଣଙ୍କ ଅସୁବିଧାକୁ ବଢାଇବ | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କ ମାନସିକ ଚାପ ବଢିପାରେ | ନିଜକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ବ୍ୟସ୍ତ ରଖନ୍ତୁ | ଏହି ସମୟରେ, କୈାଣସି ଲମ୍ବା ଯାତ୍ରା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ ଏବଂ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ | ଶତ୍ରୁଠାରୁ ଦୂରତା ରଖ | ଆପଣ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରତି ଗମ୍ଭୀର ହେବା ଉଚିତ୍ | ପୁରୁଣା ଖାଦ୍ୟରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ବାହାରେ ଖାଇବା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ନୁହେଁ | କାର୍ଯ୍ୟ ଚାପ ଯୋଗୁଁ ଆପଣଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ଏବଂ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ | ସେଥିପାଇଁ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଉଠିବା ଏବଂ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଖାଇବା ଅଭ୍ୟାସକୁ କଠୋର ଅନୁସରଣ କରିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମୁଖ୍ୟତ good ଭଲ ହେବ | ଘରର ପ୍ରାଚୀନମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରନ୍ତୁ |

ପ୍ରତିକାର :-
ଆଦିତ୍ୟ ସ୍ତୋତ୍ର ପଢନ୍ତୁ |
ଶନିବାର ଦିନ କଳା ଜିନିଷ ଦାନ କରନ୍ତୁ |
ମହାରାଜ ଦାଶରଥଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନୀଳ ଶନି ସ୍ତୋତ୍ର ପଢନ୍ତୁ |
ଚାଉଳ କଦଳୀ ତିଆରି କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଏହାକୁ ମା’ଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସେହି ପ୍ରସାଦକୁ ନିଜେ ଖାଆନ୍ତୁ |
ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ | ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *