5

ଘରେ ପୂର୍ବ ପୁରୁଷମାନଙ୍କର ଫୋଟ ଲଗାଉଥିଲେ ସାବଧାନ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ନିୟମ ନହେଲେ ସବୁ ଖୁସି ପଳେଇବ l

NEWS

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲକୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଯଦି ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଫୋଟ ଭୁଲ ଦିଗରେ କିମ୍ବା ଭୁଲ ସ୍ଥାନରେ ଲଗାଯାଏ ତେବେ ଏହା ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତାକୁ ହରାଇଥାଏ ଏବଂ ଜୀବନରେ ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡେ | ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ, ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଛବିକୁ ଘରେ ରଖିବା ପାଇଁ କିଛି ନିୟମ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯାହା ପାଇଁ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବ ଏବଂ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ରହିବ | ପ୍ରାୟତ ଘରେ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଫୋଟ ଥାଏ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ସବୁବେଳେ ପରିବାରରେ ରହିଥାଏ |

ଘରେ କିଛି ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ, ଆମେ ତାଙ୍କ ଫୋଟକୁ ଘରେ ରଖି ତାଙ୍କୁ ମନେ ପକାଉ | କିନ୍ତୁ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଫୋଟ ଘରେ ରଖିବା ପୂର୍ବରୁ, କିଛି ଜିନିଷ ଜାଣିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ | ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଫୋଟ ଭୁଲ ଦିଗରେ କିମ୍ବା ଭୁଲ ସ୍ଥାନରେ ଲଗାଯାଏ ତେବେ ଏହା ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତାକୁ ହରାଇଥାଏ ଏବଂ ଜୀବନରେ ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥାଏ ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ନିୟମଗୁଡିକ ବିଷୟରେ

| ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଛବିକୁ ଘରର ମନ୍ଦିରରେ ରଖିବା କିମ୍ବା ଦେବତା ଏବଂ ଦେବୀଙ୍କ ଫୋଟ ସହିତ ରଖିବା ନିଷେଧ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଦେବତାମାନେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି |

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଅନେକ ଫୋଟ ଘରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଏହା ଘରେ ନକାରାତ୍ମକତା ଆଣିଥାଏ ଏବଂ ପରିବାରର ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧିରେ କ୍ଷତି ହୋଇଥାଏ | ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଫୋଟ କେବେବି ଝୁଲି ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଫୋଟ ଧରି ରଖିବା ପାଇଁ ଏକ କାଠ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ | ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଛବି କେବେବି ଘରର ଜୀବନ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ଚିତ୍ର ସହିତ ମିଶ୍ରିତ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି ଜୀବନ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଫୋଟ ଥାଏ, ତେବେ ତାଙ୍କ ଜୀବନର ଆୟୁଷ ମଧ୍ୟ କମ୍ ହୋଇଯାଇଥାଏ |

ଏହା ସହିତ, ଏପରି କରିବା ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନ ଉପରେ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡେ | ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଛବିକୁ ଡ୍ରଇଂ ରୁମ୍, ଶୋଇବା ଘର କିମ୍ବା ରୋଷେଇ ଘରେ ରଖିବା ଅଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହା ପୂର୍ବପୁରୁଷମାନଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରେ ଏବଂ ପାରିବାରିକ କଳହକୁ ବଢାଇଥାଏ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଧନ ଏବଂ ସୁଖ ନଷ୍ଟ ହୁଏ ଏବଂ ଜୀବନର ଶାନ୍ତି ବିଚଳିତ ହୁଏ | ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଫୋଟ କେବେବି ଦକ୍ଷିଣ କିମ୍ବା ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ରଖାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ହ୍ରାସ ହୁଏ |

ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଫୋଟ କେବେବି ଏପରି ସ୍ଥାନରେ ରଖାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ଯେଉଁଠାରୁ ଆସୁଥିବା ଏବଂ ଯାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଆଖି ଫୋଟ ଉପରେ ପଡ଼ିଥାଏ | ଏହା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ନାହିଁ ଏହା ନକାରାତ୍ମକତା ଆନିଥାଏ | ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଫୋଟ ସର୍ବଦା ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ରଖାଯିବା ଉଚିତ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କର ଆଖି ଦକ୍ଷିଣ ଆଡକୁ ରହିବ।ଏହା ଅକାଳ ମୃତ୍ୟୁକୁ ରୋକିଥାଏ | ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ | ଏହି ପୋଷ୍ଟଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟକୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ଧନ୍ୟବାଦ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *