8

ଶନି ମହା ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରଭାବ |

RASIPHALA

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଅଢେଇ ବର୍ଷ ପରେ କରିସ୍ମା ପ୍ରଦାନକାରୀ ଶନି ଦେବ ନିଜର ରାଶି ଚିହ୍ନ ମକର ରାଶି ଛାଡି ନିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ରାଶି କୁମ୍ଭରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଶନୀଙ୍କ ଏହି ମହାନ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ ବୈଶାଖ କୃଷ୍ଣ ପକ୍ଷ 14, ବିକ୍ରମ ସମ୍ୱତ 2079 ରେ 29 ଏପ୍ରିଲ 2022 ଆଜି ସକାଳ 7.52 ରେ ଘଟିବ। କୁମ୍ଭରେ ଶନିଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ସହିତ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀ ଧନୁ ରାଶିରୁ ଶେଷ ହେବ | ଏହା ସହିତ, ମକର ରାଶି ଉପରେ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀର ଶେଷ ଧାୟା, କୁମ୍ଭ ଉପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଅଧା ଦିନ ଏବଂ ମୀନ ଉପରେ ପ୍ରଥମ ଅଧା ଦିନ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ସେହିଭଳି ଶନିଙ୍କ କଲ୍ୟାଣୀ ଧାମ ମିଥୁନ ଏବଂ ତୁଳା ଠାରୁ ଶେଷ ହେବ ଏବଂ କର୍କଟ ଏବଂ ଵିଛା ଚିହ୍ନରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ |

କୁମ୍ଭରେ 30 ବର୍ଷ ପରେ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ :-
ଶନି ଅଢେଇ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୋଟିଏ ସଙ୍କେତରେ ରହିଥାନ୍ତି | ଏହିପରି ବାରଟି ରାଶିର ଗୋଟିଏ ଚକ୍ର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ଶନି 30 ବର୍ଷ ସମୟ ନେଇଥାଏ | 30 ବର୍ଷ ପରେ, ଶନି ପୁଣି କୁମ୍ଭରେ ଆସୁଛନ୍ତି | ଶନିଙ୍କର ଏହି ମହାନ ପରିବର୍ତ୍ତନ ବିଭିନ୍ନ ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଉପରେ ଭିନ୍ନ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ |

ତିନୋଟି ରାଶି ଚିହ୍ନ ଉପରେ ଶନିଙ୍କ ସାଢେ ସାତି ପ୍ରଭାବ |

ମୀନ : ଶନିଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀର ପ୍ରଥମ ଧାୟା ପିସ୍ ଲୋକଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି | ଏହା ଶୁଭ ନୁହେଁ | ଚାକିରି-କାର୍ଯ୍ୟ, ବିଦେଶ ଭ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟ ସଙ୍କଟ, ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଯନ୍ତ୍ରଣା, ଅର୍ଥର ଅପଚୟ, ଭାଗ୍ୟ, ଶିଶୁ ସମସ୍ୟା ଏବଂ ପରିବାରଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ |

rasi4
କୁମ୍ଭ: ଶନିଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀର ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧ କୁମ୍ଭ ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି | ହୃଦୟରେ ଶନିଙ୍କୁ ପରିଦର୍ଶନ କରି ଅପ୍ରୀତିକର ଫଳାଫଳ ମିଳିବ | ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ, କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିଳମ୍ବ ପରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାୟୀ ଲାଭ, ଚାକିରିରେ ଅଗ୍ରଗତି, ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ପୋଷ୍ଟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଜନ୍ମରେ ଶନି ଦୁର୍ବଳ ହେଲେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଅବନତି, ମସ୍ତିଷ୍କ ଯନ୍ତ୍ରଣା, ଜୀବନସାଥୀ ପାଇଁ ଯନ୍ତ୍ରଣା, କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା, ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସହିତ ଶତ୍ରୁତା ଦେଖାଯିବ |

ମକର ରାଶି: ମକର ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଶନିଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀର ତୃତୀୟ ତଥା ଶେଷ ଧାୟା ତାମ୍ରପଡା ପାଦରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ, ଯାହା ମଧ୍ୟମ ଭାବରେ ଶୁଭ ହେବ | ଯଦି ଜନ୍ମରେ ଶନି ଶକ୍ତିଶାଳୀ, ତେବେ ଆୟ, ସ୍ଥାୟୀ ସମ୍ପତ୍ତି ସୁଖ, କୋର୍ଟରେ ବିଜୟ ଏବଂ ଖ୍ୟାତି ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଯଦି ଜନ୍ମ ଚାର୍ଟରେ ଶନି ଦୁର୍ବଳ, ତେବେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପୃଥକତା, ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ, ଆତ୍ମ ଏବଂ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଅବନତି, କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିଫଳତା, ଅପମାନ ହେବ |

କର୍କଟ: କର୍କଟ ଉପରେ ଶନିଙ୍କ ଲାଗୁକାଲାନି ଧିଆନି ଅଷ୍ଟମ ଘରେ ଏକ ରୂପା ପେ ସହିତ ଆରମ୍ଭ ହେବ, ଯେଉଁଥିରେ କମ୍ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଏବଂ ଅଧିକ ଖରାପ ଫଳାଫଳ ମିଳିବ | ଯେ କୈାଣସି ଉପାୟରେ ଅର୍ଥ ଉପାର୍ଜନ ହେବ, କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ, କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ | ସାଥୀଙ୍କ ଠାରୁ କ୍ଷତି, କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା, ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ, ବଂଶ, ବନ୍ଧୁ, ପଶୁ ଏବଂ ଯାନ, ଭୟ, ଅପମାନ, ଜୀବନସାଥୀ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେବେ |

ବିଛା: ଵିଛା ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ଭଲ ଫଳାଫଳ ଦେବ | ଯଦି ଜନ୍ମରେ ଶନି ଶକ୍ତିଶାଳୀ, ତେବେ ଆପଣ ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି, କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା, କାହାର ମୃତ୍ୟୁରୁ ଲାଭ, ଚାକିରି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଗ୍ରଗତି ପାଇବେ | ଯଦି ଶନି ଜନ୍ମ ସମୟରେ ଦୁର୍ବଳ ହୁଏ, ତେବେ ଯାତ୍ରା, ସ୍ଥାନ ପରିବର୍ତ୍ତନ, ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ଅଲଗା ହେବାରେ ଅସୁବିଧା ହେବ |

rasi1

ମେଷ: ଧନ ଲାଭ, ପଦବୀ ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି, ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ଚାକିରିରେ ସଫଳତା, ଜମି, ଲୁହା, ପଥର ଏବଂ ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ

ବୃଷ: ପିତାମାତା ଅସୁସ୍ଥ, କାର୍ଯ୍ୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ, କ୍ଷତି, ଚଳନଶୀଳ ଏବଂ ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି, ବିବାଦ-ପାର୍ଥକ୍ୟ, ମାନସିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା |

ମିଥୁନ: ଯଦି ଶନି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ତେବେ ସେଠାରେ ଶିଶୁ ସୁଖ, ତୀର୍ଥଯାତ୍ରା, ସାଧୁ ସଭା, ବସ୍ତୁ ଅଧିଗ୍ରହଣ, ସ୍ଥଗିତ ଟଙ୍କା, ଯଦି ଶନି ଦୁର୍ବଳ ତେବେ ଅସୁବିଧା, ପିଲାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା, ଖରାପ ବିଷୟ |
ଲିଓ: ନୈତିକ ପଥ ମାଧ୍ୟମରେ ଅର୍ଥ ଲାଭ, ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ, ରିଅଲ୍ ଇଷ୍ଟେଟ୍, ବିବାହ ଯୋଗ, ସେୟାରରେ ଲାଭ, ମାନସିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା, ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଯନ୍ତ୍ରଣା |

କନ୍ୟା: ଶତ୍ରୁ ବିନାଶ, ବିବାହରେ ସୁଖ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଋଣରୁ ମୁକ୍ତି, ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ, ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଗ୍ରଗତି, ଧନ |

ତୁଳା : ପିଲା ଏବଂ ଜୀବନସାଥୀ, ଖରାପ ବ୍ୟାପାର, ବିଦେଶୀ ନିବାସ, ଶେୟାରରେ କ୍ଷତି, କମ୍ ଆୟ, ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ, ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତିରେ ବିବାଦ |
ଧନୁ ରାଶି: କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଗ୍ରଗତି, ଅର୍ଥ ଲାଭ, ପଦବୀ, ପ୍ରତିଷ୍ଠା, ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି, ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କର ବିନାଶ, ଭାଇମାନଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ | ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କଠାରୁ ଯନ୍ତ୍ରଣା, ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଯାତ୍ରା | ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ | ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *