10

୩୦ ବର୍ଷ ପରେ କୁମ୍ଭରେ ଗୋଚର କରିବେ ଶନି ଦେବ, ଏହି ରାଶି କୋଟିପତି |

RASIPHALA

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ, ଶନି ଦେବ ଅପରାହ୍ନ 12:17 ରେ ଧନୀଶା ନକ୍ଷତ୍ର ଏବଂ କୁମ୍ଭରେ ପ୍ରବେଶ କରୁଛନ୍ତି | ଗୋଟିଏ ରାଶିରୁ ଅନ୍ୟକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଶନି ପ୍ରାୟ ଅଢେଇ ବର୍ଷ ସମୟ ନିୟନ୍ତି | 12 ଟି ରାଶି ଚିହ୍ନ ଅତିକ୍ରମ କରିବା ପରେ, 30 ବର୍ଷ ପରେ ପୁଣି ଥରେ ସେ କୁମ୍ଭରେ ଗମନାଗମନ କରିଛନ୍ତି |

ଆଚାର୍ଯ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଶନି ଗ୍ରହ ବିଚାରପତି ଏବଂ କର୍ମ ଗ୍ରହ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହା ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ଆଧାରରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଭଲ କିମ୍ବା ଖରାପ ଫଳାଫଳ ଦେଇଥାଏ | ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଶନି ସେମାନଙ୍କର ରାଶିଫଳରେ ହିତାଧିକାରୀ ଘରେ ରହିଥା’ନ୍ତି, ସେମାନେ ପ୍ରାୟତଃ କେବଳ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି, ଯେତେବେଳେ କି ଶନି ଯେତେବେଳେ ଅପାରଗ ଘରେ ଥାଆନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ, ଅସୁବିଧା ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ଆସିଥାଏ |

ଶନି ଦେବ କୁମ୍ଭରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ, ଏହା ପରେ ସାଢେ ସାତିର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୁମ୍ଭରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମକର ରାଶିରେ ଏବଂ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମୀନ ଉପରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, କର୍କଟ ଏବଂ ଵିଛା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ କୋପ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ଶନିଙ୍କ ରାଶିଫଳର ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ମିଥୁନ ଏବଂ ତୁଳାର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଧନୁ ରାଶିର ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀ ଏବଂ ଶନିଙ୍କ କୋପ ସମାପ୍ତ ହେବ | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନରେ କମ୍ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯିବ | ମକର ରାଶି ଏବଂ କୁମ୍ଭ ହେଉଛି ଶନିର ଲକ୍ଷଣ | ତୁଳା ହେଉଛି ଶନିଙ୍କର ଉଚ୍ଚ ସଙ୍କେତ | ମେଷ ରାଶି ହେଉଛି ଶନିଙ୍କର ଦୁର୍ବଳ ଚିହ୍ନ | ଶନିଙ୍କ ଉପରେ ଦଶନା କିମ୍ବା ମହାଦଶା ଚାଲିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ଶନି ଅଧିକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ |

sanii

ତିନୋଟି ନକ୍ଷତ୍ର ବିଶେଷ:

ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଶକ୍ତିଧର ତ୍ରିପାଠୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶନିଙ୍କ ତିନୋଟି ନକ୍ଷତ୍ର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର | ପୁଷ୍ପ, ଉତ୍ତରା ଭଦ୍ରାପ୍ରାଡା ଏବଂ ଅନୁରାଧା | ତେଣୁ, ଯିଏ ଏହି ନକ୍ଷତ୍ରରେ ଜନ୍ମ ହୁଏ, ସେ ମଧ୍ୟ ଶନି ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହେବ | ଶନୀଙ୍କ ଖରାପ ପ୍ରଭାବକୁ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତି ଶନିବାର ଦିନ ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ସୋରିଷ ତେଲ ଅର୍ପଣ କରିବାର ଏକ ପରମ୍ପରା ଅଛି | ହନୁମାନ ଜୀଙ୍କର ଉପାସନା, ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ଉପାସନା, ଓସ୍ତ ଏବଂ ଶାମି ବୃକ୍ଷର ଉପାସନା, ଆଠଟି ମୁଖ୍ୟ ରୁଦ୍ରକଳା ପିନ୍ଧିବା ଦ୍ୱାରା ଶନି ଦୋସା କମିଯାଏ।

ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଆନନ୍ଦ ଦୁବେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶନିବାର ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା ଦେଖିବା ପରେ ତେଲ ଦାନ କରନ୍ତୁ | ଶନିବାର ଦିନ କଳା ତେଲ, କମ୍ବଳ, କଳା ଉରାଡ, ଲୁହା ବାସନ ଏବଂ ପାଦୁକା ଦାନ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ | କୁମ୍ଭରେ ଶନିଙ୍କ ଆଗମନ ପରେ ଦୁନିଆରେ ଅଶାନ୍ତି କମିପାରେ | ଯେଉଁମାନେ ଉପାସନା କରନ୍ତି ଏବଂ ଭଲ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି ସେମାନେ ଲାଭ ପାଇବେ | ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତିରୁ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଆରାମର ଲକ୍ଷଣ ଅଛି | ଯୁଦ୍ଧର ଅବସ୍ଥା ସୁଧୁରିବ | ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ ମେଷ, ବୃଷ ଏବଂ ଧନୁ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ |

ଶନିଙ୍କ ରାଶି ଉପରେ ପ୍ରଭାବ :-

ମେଷ: ଶନି ଦେବ ତୁମର ଏକାଦଶ ଘରେ ଗମନାଗମନ କରିବେ, ବ୍ୟବସାୟରେ ଭଲ ଲାଭ ହୋଇପାରେ | ଆୟର ନୂତନ ଉତ୍ସ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରିବ |

ବୃଷ: ଶନି ଦେବ ଦଶମ ଘରେ ଯାତ୍ରା କରିବେ, ଏକ ନୂତନ ଚାକିରି ଅଫର ଆସିପାରେ | ପଦୋନ୍ନତି ଏବଂ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇପାରେ | ଭାଗ୍ୟରେ ବୃଦ୍ଧି |

ମିଥୁନ: ଶନି ହେଉଛି ଆପଣଙ୍କର ଅଷ୍ଟମ ଏବଂ ନବମ ଘରର ପ୍ରଭୁ ଏବଂ ଆପଣ କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ ପାଇବେ | ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବ | କୃଷି ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ଉପକୃତ ହେବେ | ବଡ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ ଲାଭଦାୟକ ହେବ |

କର୍କଟ ରାଶିଫଳ: ଘରେ ଟେନସନ ହେବ | ବିଦେଶ ଯାଇପାରିବେ କିମ୍ବା MNC କମ୍ପାନୀରେ ଚାକିରି କରିପାରିବେ | ସହଭାଗୀତା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ |

ସିଂହ : ତୁମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡ଼ିବ | ଏହି ସମୟରେ, କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବା ସହିତ, ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତିପକ୍ଷଙ୍କ ଠାରୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ | ଆପଣଙ୍କୁ ବକ୍ତବ୍ୟ ଉପରେ ବିଶେଷ ସଂଯମତା ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ |

କନ୍ୟା : ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ କିଛି ନୂଆ କରିପାରିବେ | ବକ୍ତବ୍ୟର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନେବା ବ୍ୟତୀତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ପେଟର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡିବ | ଆଣ୍ଠୁ ତଳେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ପ୍ରତାରଣାରୁ ସାବଧାନ ରୁହ |

ତୁଳା : ତୁମର ଚତୁର୍ଥ ଏବଂ ପଞ୍ଚମ ଘରର ପ୍ରଭୁ ହେଉଛି ଶନି | ଏହି ସମୟରେ, ଶାନି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଶୁଭ ହେବେ | କ୍ରୀଡା ଜଗତ ବ୍ୟତୀତ, ଆପଣ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଯେକୌଣସି ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ମଧ୍ୟ ବିଶେଷ କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରିବେ | ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମୁଦ୍ରା ଲାଭର ପରିସ୍ଥିତି ରହିବ |

sanii

ବିଛା ରାଶିଫଳ: ଏହି ସମୟରେ ଶନିଙ୍କ କୋପ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇପାରେ | ଆପଣଙ୍କୁ ଘର ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ | ସନ୍ଦେହ ମନରେ ରହିବ | କାର୍ଯ୍ୟରେ ଏକାଗ୍ରତା ଦ୍ୱାରା ହିଁ ସଫଳତା ହାସଲ ହେବ | ଚାକିରିରେ ଚାପର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

ଧନୁ ରାଶି: ଶନି ଗ୍ରହ ତୃତୀୟ ଘରେ ଗମନାଗମନ କରିବ | ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ଲକ୍ଷଣ ଅଛି | ଗୁପ୍ତ ଶତ୍ରୁମାନେ ମଧ୍ୟ ଧ୍ୱଂସ ହେବେ। ଆପଣ ଯେକୌଣସି ପୁରୁଣା ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ | ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ | ଏହା ସହିତ ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ଭାଇମାନଙ୍କ ସମର୍ଥନ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ |

ମକର ରାଶି: ସାଡେ ସତୀଙ୍କ ପ୍ରଭାବ ରହିବ | ତୁମର ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ | ସ୍ଥାନ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ଅଛି | ମାଆର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନିଅ, ଏହି ସମୟରେ ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ | ଏହି ସମୟରେ ଟଙ୍କା ଆସିବ |

କୁମ୍ଭ: ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ, ଆର୍ଥିକ ଦିଗ ଦୃ strong ହେବ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ବୈବାହିକ ସ୍ଥିତିର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ |

ମୀନ : ଚାକିରି ଏବଂ ସ୍ଥାନ ପରିବର୍ତ୍ତନ, ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚର ସମ୍ଭାବନା | ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ |
ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *