10

୩୦ ବର୍ଷ ପରେ ଶନି ଦେବଙ୍କ କୁମ୍ଭରେ ପ୍ରବେଶ, ତୁଳା ମିଥୁନ ଉପରେ ପଡ଼ିବ ଭାରି ପ୍ରଭାବ |

RASIPHALA

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ 29 ଏପ୍ରିଲରେ 30 ବର୍ଷ ପରେ ଶନି ଦେବ ମକର ରାଶିରୁ କୁମ୍ଭରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ | ଶନି ଦେଵ ପ୍ରତି ଅଢେଇ ବର୍ଷରେ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତି | ଏହି ରାଶିରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ତିରିଶ ବର୍ଷ ସମୟ ଲାଗିଛି | ଏହି ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ ମିଥୁନ ଏବଂ ତୁଳା ପାଇଁ ସୁଖ ଆଣିଦେବ | ଯେଉଁଥିରେ ଶନିଙ୍କ କୋପ ଚାଲିବା ଶେଷ ହେବ | ଏହା ପରେ, ଧନୁ ରାଶିରେ ସାଢେ ସାତୀ ସମାପ୍ତି ହେତୁ ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିବେ | ଅନ୍ୟ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ | ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ନ୍ୟାୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ। ରାଜନୈତିକ ଉତ୍ଥାନ-ପତନରେ କୌଣସି ହ୍ରାସ ହେବ ନାହିଁ। କୃଷକମାନେ ଉପକୃତ ହେବେ | ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଲାଭ ଆଡକୁ ଗତି କରିବେ | ଯଦି କର୍ମ ପ୍ରଦାନକାରୀ ଶନି ଏହି ରାଶିରେ ରହନ୍ତି, ତେବେ ରାହୁ ଉପରେ ଏହାର ତୃତୀୟ ଦୃଶ୍ୟ ସଂକ୍ରମଣ ବିସ୍ତାର ରୋଗର କାରଣ ହୋଇପାରେ | ତେବେ ଏହି ପରିସ୍ଥିତି କେବଳ ଜୁଲାଇ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିବ।

sanii

ଏହି ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଉପରେ ଶନିଙ୍କ କୋପ ଆରମ୍ଭ ହେବ |
ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଶନିଙ୍କ କୋପ କର୍କଟ ଏବଂ ବିଛା ରାଶିରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ସାଢେ ସାତୀର କୁମ୍ଭର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ, ମକର ରାଶି ଉପରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଏବଂ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମୀନ ଉପରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ଜୁଲାଇ 12 ରୁ ଶନି ମକର ରାଶିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ | ତା’ପରେ ମିଥୁନ ଏବଂ ତୁଳା ପୁଣିଥରେ କୋପର ପ୍ରଭାବରେ ଆସିବ | ଯେତେବେଳେ ଶନି ପୁନର୍ବାର କୁମ୍ଭ କୁ ଯିବେ, ସେତେବେଳେ ଏହା ଧନୁ ରାଶିରୁ ମୁକ୍ତ ହେବେ ଏବଂ ମିଥୁନ ଏବଂ ତୁଳା କୋପରୁ ଠାରୁ ମୁକ୍ତ ହେବେ | ମେଷ, ତୁଳା, ଧନୁ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ |

sanii

ସମକକ୍ଷତା କ’ଣ ହେବ?
ଏପ୍ରିଲ୍ 29 ରେ, ଶନି ଦେବ କୁମ୍ଭରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ | 30 ରେ ଶାନିଶଚରୀ ଅମାବାସ୍ୟା ରହିବେ | ଵୈଶାଖରେ ଘଟୁଥିବା ଏହି ଅମାବାସ୍ୟାକୁ ସାତୁଭୋଇ ଅମାବାସ୍ୟା କୁହାଯାଏ | ଶନି ଦେବ ଅମାବାସ୍ୟା ତିଥିର ପ୍ରଭୁ ଅଟନ୍ତି | ଏହି ଦିନ, ଶାନୀଙ୍କ ସହ ଓସ୍ତ ଗଛକୁ ପୂଜା କରିବା ଏବଂ ଦାନ କରିବା ଫଳପ୍ରଦ ହୋଇଥାଏ |

ଅପ୍ରାକୃତିକ ପ୍ରଭାବ ଏବଂ ସ୍ୱୀକୃତିରୁ କିପରି ରକ୍ଷା ପାଇବେ | ଶନିଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟର ଦେବତା ଭାବେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ନବଗ୍ରହଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶନି ଦେବଙ୍କର ଜଣେ ବିଚାରପତି ପଦବୀ ରହିଛି। ସେ ଲୋକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଫଳ ଦିଅନ୍ତି | ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, କର୍ମ ଦାତାଙ୍କର ଅପ୍ରାକୃତିକ ପ୍ରଭାବକୁ ଏଡ଼ାଇବା ପାଇଁ, ମନ୍ତ୍ର ଶାନିଶଚାର୍ଯ୍ୟ ନମଃ ଜପ କରିବା ଉଚିତ , ହନୁମାନ ଚଲିସା ପାଠ କରିବା ଦ୍ଵାରା ଅସୁବିଧାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବ | ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଦାନ କରି ବାଧା ଦୂର ହେବ | ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ |

ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *