ଘରେ ସକାଳ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜଳାନ୍ତୁ କର୍ପୁର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମସ୍ୟା ହେବ ଦୂର l

NEWS

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲକୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ସମସ୍ତେ ନିଶ୍ଚୟ ଜାଣିଥିବେ ସାଧାରଣତ ଆମେ ଆରତୀ ସମୟରେ କିମ୍ବା ଆରତୀ ପରେ କର୍ପୁର ଜାଳିଥାଉ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଜଳୁଥିବା କର୍ପୁର ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହାକୁ ଜାଳିବା ଦ୍ୱାରା ପରିବେଶ ଶୁଦ୍ଧ ରହିଥାଏ | ଘରେ ପୂଜା ସମୟରେ କର୍ପୁର ଜାଳିବା ଦ୍ୱାରା ଏହାର ସୁଗନ୍ଧ ବାୟୁମଣ୍ଡଳରେ ବ୍ୟାପିଥାଏ ଏହାର ସୁଗନ୍ଧ ପରିବେଶରେ ଥିବା ଜୀବାଣୁକୁ ମାରିଦିଏ | ପ୍ରାଚୀନ କାଳରୁ କର୍ପୁର ଜାଳିବା ପରମ୍ପରା ଚାଲିଛି | ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ, ଦେବତାମାନଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ କର୍ପୁର ଜାଳିବା ଦ୍ୱାରା ଭଲ ଗୁଣ ଆସିଥାଏ | ତେଣୁ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କର୍ପୁର ଜାଳନ୍ତୁ | କର୍ପୁର ଜାଳିବା ଦ୍ୱାରା ଦେବଦୋଷ ଏବଂ ପିତୃଦୋଷ ପଳେଇଥାଏ |

ଯଦି ଆପଣ ଏହା କରିପାରିବେ ନାହିଁ, ତେବେ ସକାଳ, ସନ୍ଧ୍ୟା ଏବଂ ରାତିରେ ପ୍ରତିଦିନ ତିନିଥର ଘିଅରେ ଭିଜାଯାଇଥିବା କର୍ପୁରକୁ ଜାଳନ୍ତୁ | ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ସକାଳେ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଯେଉଁ ଘରେ କର୍ପୁର ଜଳାଯାଏ ସେହି ଘରେ କୌଣସି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟେ ନାହିଁ | ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ କର୍ପୁର ଜଳାଇବା ଅଧିକ ଲାଭଦାୟକ ହେଇଥାଏ | ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଭଲ ସମୟ ଆସୁନାହିଁ, ଅର୍ଥର ଅଭାବ ଅଛି ତେବେ ଆପଣ ନିୟମିତ ଭାବେ ଏକ ରୂପା ପାତ୍ରରେ ଲବଙ୍ଗ ସହିତ କର୍ପୁର ଜାଳନ୍ତୁ | ଏହାଦ୍ୱାରା ବାଧା ଦୂର ହେବ | ଘରେ ଭାଷ୍ଟୁ ତ୍ରୁଟି ହେତୁ ଘରର ଶାନ୍ତି ବ୍ୟାହତ ହୁଏ | ଦୋକାନ କିମ୍ବା ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରେ ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ ସର୍ବଦା କ୍ଷତି ହୋଇଥାଏ |


ଘର କିମ୍ବା ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରେ ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଦୋକାନରେ କର୍ପୁର ରଖ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ପଳେଇଯିବ ଏବଂ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଯଦି ଆପଣ ଘରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଘିଅରେ ଭିଜାଯାଇଥିବା କର୍ପୁର ଜଳାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାର ସୁଗନ୍ଧକୁ ଘର ସାରା ବିସ୍ତାର କରନ୍ତୁ |ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଘରର ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ନଷ୍ଟ ହୋଇଥାଏ ଦୁ ସ୍ୱପ୍ନ ଆସିବ ନାହିଁ ଏବଂ ଘରେ ଶାନ୍ତି ରହିବ | ବୈଜ୍ଞାନିକ ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଏହା ମଧ୍ୟ ଜଣା ପଡିଛି ଯେ ଏହାର ସୁଗନ୍ଧ ଜୀବାଣୁ ରୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା ଜୀବମାନଙ୍କୁ ନଷ୍ଟ କରିଥାଏ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ପରିବେଶ ଶୁଦ୍ଧ ହୋଇଥାଏ | ରାତି ସମୟରେ ରୋଷେଇ ଘରକୁ ଆଚ୍ଛାଦନ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ରୂପା ପାତ୍ରରେ ଲବଙ୍ଗ ଏବଂ କର୍ପୁର ଜାଳନ୍ତୁ |

puja 1
ଯଦି ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ଏହି କାମ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଟଙ୍କା ପ୍ରଚୁର ରହିବ କଦାପି ଅର୍ଥର ଅଭାବ ହେବ ନାହିଁ | ଯଦି ଆପଣ ବିବାହରେ ଆସୁଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ହଟାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ପ୍ରତିକାର ବହୁତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଦେବ 36ଟି ଲବଙ୍ଗ ଏବଂ 6ଟି କର୍ପୁର ଖଣ୍ଡ ନିଅ, ଏଥିରେ ହଳଦୀ ଏବଂ ଚାଉଳ ମିଶାଇ ମା ଦୁର୍ଗାକୁ ଅର୍ପଣ କର | ଯେଉଁମାନେ ସରକାରୀ କିମ୍ବା ବେସରକାରୀ, ଏକ ଭଲ ଚାକିରି ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତି ବୁଧବାର ଦିନ କିଛି କର୍ପୁର ଏବଂ ଚିନି ଦାନ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଏହା ଚାକିରି ପାଇବାରେ ଥିବା ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବ | ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ କୌଣସି ଅଗ୍ରଗତି ନାହିଁ କିମ୍ବା ଟଙ୍କା ସ୍ଥାୟୀ ନଥାଏ, ତେବେ ଆପଣ ପ୍ରତ୍ୟେକ କୋଠରୀରେ ଏକ ରୂପା କିମ୍ବା ପିତ୍ତଳ ପାତ୍ରରେ ଦୁଇଟି କର୍ପୁର ଏବଂ ଲବଙ୍ଗ ଜାଳିବା ଉଚିତ |

ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା, ଘରେ ଉପସ୍ଥିତ ନକାରାତ୍ମକତା ସମାପ୍ତ ହେବ ଏବଂ ପ୍ରଗତିର ରାସ୍ତା ଖୋଲିବ | ଯେଉଁ ଘରେ ପ୍ରାୟତ ଝଗଡାର ବାତାବରଣ ଥାଏ ଏବଂ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ପରସ୍ପର ସହ ମିଶନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ଆପଣ ପ୍ରତି ରବିବାର ଦିନ ଘରର କୋଣରେ ଏକ କର୍ପୁର ଜାଳିବା ଉଚିତ୍ ଏହା ପରିବେଶକୁ ସକାରାତ୍ମକ କରିଥାଏ | ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ | ଏହି ପୋଷ୍ଟଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟକୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ଧନ୍ୟବାଦ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *