5

ଗ୍ରୀଷ୍ମ ସମୟରେ କେଉଁ ସମୟରେ ଆପଣ ଗୋଲାପ ଜଳର ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ ଜାଣନ୍ତୁ l

NEWS

ଆପଣମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲକୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ସମସ୍ତେ ନିଶ୍ଚୟ ଜାଣିଥିବେ ଚର୍ମର କିଛି ଦ୍ରବ୍ୟ ଥାଏ ଯାହା ଚର୍ମର ସର୍ବୋତ୍ତମ ସମାଧାନ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଯାହାକୁ ଆମେ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଏବଂ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବା ଏବଂ ଗୋଲାପ ଜଳ ମଧ୍ୟ ସେଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ | ଗୋଲାପ ଜଳର ବ୍ୟବହାର ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ଚର୍ମର ଯତ୍ନର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଂଶ | ବିଶେଷକରି ଗ୍ରୀଷ୍ମଋତୁରେ ଚର୍ମରେ ଗୋଲାପ ଜଳ ଲଗାଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ | ତଥାପି, ଗୋଲାପ ଜଳର ପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟବହାର କରିବା ସତ୍ତ୍ୱେ କେତେକ ମହିଳା ଗୋଲାପ ଜଳର ସଠିକ୍ ବ୍ୟବହାର ଏବଂ ଏହାର ସମସ୍ତ ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଅବଗତ ନଥାନ୍ତି |

ବାସ୍ତବରେ, ଗ୍ରୀଷ୍ମ ସମୟରେ ଚର୍ମର ଚମକକୁ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଗୋଲାପ ଜଳ ହେଉଛି ସର୍ବୋତ୍ତମ ବିକଳ୍ପ | କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଚର୍ମରେ ଗୋଲାପ ଜଳ ବ୍ୟବହାର କରିବାର ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ କ’ଣ ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ସମୟରେ ଗୋଲାପ ଜଳ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ଚର୍ମ ଉପରେ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହୋଇଥାଏ ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଗୋଲାପ ଜଳ ପ୍ରୟୋଗ କରିବାର ସଠିକ ସମୟ ଏବଂ ଉପାୟ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା | ଗୋଲାପ ଜଳ ପ୍ରୟୋଗ କରିବାର ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ | ଚର୍ମରେ ଗୋଲାପ ଜଳର ଉତ୍ତମ ଫଳାଫଳ ପାଇଁ, ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଗୋଲାପ ଜଳକୁ ଚର୍ମରେ ଲଗାଇ ପାରିବେ |

rosee
ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଆପଣ ସକାଳେ ଗୋଲାପ ଜଳକୁ ଫେସ୍ କ୍ଲିଜର୍ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ଏବଂ ଆପଣ ବାହାରକୁ ଆସିବା ପରେ ଗୋଲାପ ଜଳକୁ ଫେସ୍ ଟୋନର ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ | ଏହା ସହିତ, ଆପଣ ଗୋଟିଏ ନୁହେଁ ବରଂ ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚାରେ ଅନେକ ଉପକାର ଦେଖିବେ ଗୋଲାପ ଜଳର ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା | ପ୍ରଥମେ ଉପାୟ ହେଉଛି ଚର୍ମ ଥଣ୍ଡା ରହିବ ଗୋଲାପ ଜଳ ସ୍ୱାଭାବିକ ଭାବରେ ବହୁତ ଥଣ୍ଡା ଅଟେ | ଯାହା ଚର୍ମ କୋଷର ଭିତରକୁ ଯାଇ ଚର୍ମକୁ ଭିତରୁ ଥଣ୍ଡା ରଖିବା ପାଇଁ କାମ କରେ | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଗୋଲାପ ଜଳ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଚର୍ମର pH ସ୍ତର ବଜାୟ ରହିଥାଏ ଯାହା ଆପଣ ବ୍ରଣ, ଫୁଲା ଭଳି ଅନେକ ଚର୍ମ ସମସ୍ୟାରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ |

ଗ୍ରୀଷ୍ମଋତୁରେ, ଗୋଲାପ ଜଳ ମଧ୍ୟ ଚର୍ମ ପାଇଁ ଆଣ୍ଟି-ପିଗମେଣ୍ଟେସନ୍ ଗୁଣ ଥିବା ପ୍ରମାଣିତ କରିପାରେ | ଗୋଲାପ ଜଳ ସହିତ ମିଶ୍ରିତ ଆଲୋ ଭେରା ଜେଲ୍ ଚର୍ମର ପିଗମେଣ୍ଟେସନ୍ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ | ଏହା ସହିତ, ଏହା ଚର୍ମର ଲାଲ ଏବଂ କଳା ରଙ୍ଗର ଦାଗ ଅପସାରଣ କରି ଚର୍ମର ରଙ୍ଗକୁ ଉନ୍ନତ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରେ | ଗୋଲାପ ଜଳ ଚର୍ମକୁ ମଶ୍ଚରାଇଜ୍ କରିବା ସହିତ ଚର୍ମକୁ ହାଇଡ୍ରେଟ୍ କରିଥାଏ | ଗୋଲାପ ଜଳ ଆଣ୍ଟି-ଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଗୁଣରେ ଭରପୂର ଅଟେ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଗୋଲାପ ଜଳକୁ ନିୟମିତ ବ୍ୟବହାର କରି ଚର୍ମର ମୁକ୍ତ ରେଡିକାଲଗୁଡ଼ିକ କମେଇପାରିବେଏହା ଚର୍ମକୁ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ UV କିରଣରୁ ରକ୍ଷା କରାଇଥାଏ |

ଚର୍ମ ପାଇଁ ଗୋଲାପ ଜଳ ମଧ୍ୟ ଉପଯୁକ୍ତ ଟୋନର ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଆପଣ ଚେହେରାକୁ ସଫା କରିବା ପାଇଁ ଗୋଲାପ ଜଳକୁ ଏକ ଟୋନର ଭାବରେ ପ୍ରୟୋଗ କରିପାରିବେ | ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ | ଏହି ପୋଷ୍ଟଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟକୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ଧନ୍ୟବାଦ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *