7

ଶନି ଦେବ କୃପା ଲାଭ ପାଇଁ ଧାରଣ କରନ୍ତୁ ଏହି କାଠର ମାଳା, ଭାଗ୍ୟ ବଦଳି ଯିବ |

NEWS

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଅନେକ ଗଛ ଓ ଉଦ୍ଭିଦ ଅଛି, ଯାହାର ଉପାସନା ଉପାସନା କରିବା ଦ୍ଵାରା ଶୁଭ ଫଳ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇଥାଏ | ଅନେକ ଗଛ ଦେବତା ଏବଂ ଦେବୀଙ୍କ ବାସସ୍ଥାନ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ | ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଗଛଗୁଡ଼ିକୁ ପୂଜା କଲେ ଦେବତା ଏବଂ ଦେବୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ। ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ନିମ୍ ଗଛ, ତୁଳସୀ ଗଛ ଯାହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଭଲ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ସେହି ସମୟରେ, ବୈଦିକ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ନିମ୍ ବହୁତ ଉତ୍ତମ ଏବଂ ଉପକାରୀ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏହା ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଯେ ନିମ୍ଵ ବୃକ୍ଷର ସମ୍ପର୍କ ଶନି ଏବଂ କେତୁ ଗ୍ରହ ସହିତ ଅଟେ |

ଯଦି କୌଣସି ଗ୍ରହର ଦ୍ଵାରା ଶନି ଗ୍ରହ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଘରେ ଏକ ନିମ୍ଵ ଗଛ ଲଗାଇ ଏହାକୁ ନିୟମିତ ପୂଜା କରିପାରିବେ, ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣ ଗ୍ରହର ତ୍ରୁଟିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ | ଵାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ନିମ୍ଵ କାଠ ସହିତ ହଵନ କରିବା ଦ୍ଵାରା ଶନି ଦେବଙ୍କ କୁପ୍ରଭାବ ଏବଂ କ୍ରୋଧ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଥାଏ | ଅନ୍ୟ ପଟେ, ଯଦି ନିମ୍ଵ ପତ୍ରକୁ ସ୍ନାନ ପାଣିରେ ପକାଯାଇ ସ୍ନାନ କରାଯାଏ ତେବେ କେତୁ ସହିତ ଜଡିତ ରୋଗ ଏବଂ ଗ୍ରହ ଦୋଷ ଦୂର ହୁଏ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ନିମ୍ଵ ଗଛର ଏହି ପ୍ରତିକାର ବିଷୟରେ ଜାଣିବା |

sanii
ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ଭାଗରେ କିମ୍ବା ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ କୋଣରେ ନିମ୍ଵ ଗଛ ଲଗାଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଭଲ ଅଟେ | ବିଶ୍ଵାସ କରାଯାଏ ଯେ ଈଶ୍ୱରୀୟ ଶକ୍ତି ନିମ୍ଵ ଗଛରେ ରହିଥାଏ , ଯଦି ନିମ୍ବ ଗଛକୁ ଘର ପାଖରେ ରଖି ପୂଜା କରାଯାଏ ତେବେ ପିତୃପୁରୁଷମାନେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ରାଶିଫଳରେ ପିତୃଦୋଷରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ |

sanii
ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଶନି ଦୋଷ ଠାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ, ନିମ୍ଵ ଗଛର କାଠରେ ନିର୍ମିତ ଏକ ତାଵିଜ ପିନ୍ଧିବା ଦ୍ୱାରା ଶନି ଦୋସା ଠାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ | ଅନ୍ୟ ପଟେ, ଶନିଙ୍କ ମହାଦଶାଙ୍କ ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ କମ୍ ଅଟେ |

ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ରବିବାର ଦିନ ଏକ ନିମ୍ଵ ଗଛକୁ ପାଣି ଦେଇ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ସୁଫଳ ପାଇଥାଏ | ଏହା ସହିତ, ରାଶିଫଳରେ ଅଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଦେଉଥିବା ଗ୍ରହମାନେ ମଧ୍ୟ ଶାନ୍ତ ହୁଅନ୍ତି | ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ଘରେ ନିମ୍ଵ ଗଛ ଲଗାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗ ବାଛନ୍ତୁ | ଏହା ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହର ରୂପ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏଥିସହ ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ କେବଳ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜୀବନରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଗଛ ଲଗାଇବା ଉଚିତ୍ |ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ | ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *