8

ଏପରି ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ଅନ୍ନ ଗ୍ରହଣ କଲେ ଜୀବନରେ ଆସିଥାଏ ଅନେକ ସମସ୍ୟା |

NEWS

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଗରୁଡ ପୁରାଣ 18 ପୁରାଣ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ | ଏଥିରେ ଶ୍ରୀ ହରି ନାରାୟଣ ଏବଂ ଗରୁଡ ପକ୍ଷୀ ମଧ୍ୟରେ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଛି | କୁହାଯାଏ ଯେ ଘରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଗରୁଡ ପୁରଣ ପଢିବାକୁ ହୋଇଥାଏ | କାରଣ ଗରୁଡ ପୁରାଣ ମୃତ୍ୟୁର ପରିସ୍ଥିତି ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପୁରା ଘଟଣା ବର୍ଣ୍ଣନା କରେ | ଏହି ପୁରାଣରେ ଏହିପରି ଅନେକ ଜିନିଷ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଯାହା ମଣିଷକୁ ପରିତ୍ରାଣ ପାଇବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ | ଗରୁଡ ପୁରାଣରେ, ଏପରି କିଛି ଲୋକଙ୍କ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯାହାର ଖାଦ୍ୟ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଏବଂ ସମ୍ମାନ ହରାଇବା ସହିତ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ, ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଏହା ବିଷୟରେ ଜାଣିବା |

ଏହି ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ |

ଚୋର କିମ୍ବା ଅପରାଧୀ :-
ଗରୁଡ ପୁରାଣରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଚୋର କିମ୍ବା ଅପରାଧୀଙ୍କ ଘରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ତୁମେ ପାପର ଅଂଶୀଦାର ହୋଇପାରିବ | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, କୁହାଯାଏ ଯେ ତୁମର ଚିନ୍ତାଧାରା ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ଭଳି ଭ୍ରଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ | ତେଣୁ, ଏପରି ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍ |

ସୁଦଖୋର ଵ୍ୟକ୍ତି :-
ଗରୁଡ ପୁରାଣରେ ଏହା ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଯେ ଭୁଲ ଉପାୟରେ ଅର୍ଜିତ ଟଙ୍କା ସର୍ବଦା ଖରାପ ଫଳାଫଳ ଦେଇଥାଏ | ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଅସହାୟତାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଘରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ |

food 2

ନିଶା କାରବାର କରୁଥିଵା ଲୋକ ଘରେ :-
ନିଶା ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନକୁ ନଷ୍ଟ କରିଦିଏ | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହା ତାଙ୍କ ପରିବାର ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ | ଗରୁଡ ପୁରାଣଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଏପରି ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ପାଦ ଦେବା ମଧ୍ୟ ପାପ। ଏହିପରି ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ପରିବେଷିତ ଖାଦ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ପାପର ଅଂଶୀଦାର କରିପାରେ |

wine 1

ଅସୁସ୍ଥ ବ୍ୟକ୍ତି :-
ଯଦି ଏହି ରୋଗ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଘରେ ବ୍ୟାପିଥାଏ, ତେବେ ଏପରି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଘରକୁ ଯିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | କୁହାଯାଏ ଯେ ଏପରି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଘରକୁ ଯିବା ଦ୍ଵାରା ଜୀବାଣୁ ବିସ୍ତାର ହୋଇପାରେ। ଏହି କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ରୋଗ ବ୍ୟାପିବାର ଭୟ ରହିଛି |

ଚରିତ୍ରହୀନ ନାରୀ :-
ଗରୁଡ ପୁରାଣଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଏକ ଚରିତ୍ରହୀନ ମହିଳାଙ୍କ ଘରକୁ ମଧ୍ୟ ଭୁଲରେ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ତାହା ମଧ୍ୟ ତୁମର ଚରିତ୍ର ଉପରେ ଅଙ୍ଗୁଳି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କରିପାରେ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏହିପରି ଲୋକଙ୍କ ପଦାଙ୍କ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ |

କ୍ରୋଧିତ ବ୍ୟକ୍ତି :-
ଆମେ ସବୁବେଳେ ଆମର ପ୍ରାଚୀନମାନଙ୍କ ମୁଖରୁ ଏହି କଥା ଶୁଣୁଛୁ | ସମାନ ଖାଦ୍ୟ ଖାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିର ମନ ସମାନ ହୋଇଯାଏ, ତେଣୁ କ୍ରୋଧିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଘରୁ କେବେବି ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ |

ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *