6

ଏହି ଦିଗକୁ ମୁହଁ କରି ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ଘରେ ହୋଇଥାଏ ଧନର ବର୍ଷା |

NEWS

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଏହି ଦିଗକୁ ମୁହଁ କରି ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ସବୁବେଳେ ଅର୍ଥର ଅଭାବ ରହିଥାଏ! ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିୟମ ଜାଣନ୍ତୁ –

ଵାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ସମସ୍ତ ଦିଗର ଭିନ୍ନ ଗୁରୁତ୍ୱ ରହିଛି | ଯେପରି ପୂର୍ବ-ଉତ୍ତର ଦିଗ (ଇଶାନ କୋଣ) ଉପାସନା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିବେଚନା କରାଯାଏ, ସେହିଭଳି ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଦିଗ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି | ଵାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାନୀୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଉପଯୁକ୍ତ ଦିଗ ଚୟନ କରାଯିବା ଉଚିତ୍। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଯେ ଖାଦ୍ୟ ପାଇଁ କେଉଁ ଦିଗକୁ ବସିବା ଉଚିତ ଏବଂ କେଉଁ ଦିଗକୁ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ନିଷେଧ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ |

money

କେଉଁ ଦିଗକୁ ମୁହଁ କରି ଖାଇବା ଭଲ ?
ଵାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଦେବତାମାନେ ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ବାସ କରିଥାନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏହି ଦିଗକୁ ମୁହଁ କରି ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ରୋଗ ଦୂର ହୁଏ, ଏବଂ ଦେବତାମାନଙ୍କର ଅନୁଗ୍ରହ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ଦୀର୍ଘ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ | ଉତ୍ତର ଦିଗଷମଧ୍ୟ ଦେବତାମାନଙ୍କର ଦିଗ ଅଟେ | ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏବଂ କୁବେର, ଧନର ଦେବତା ଏହି ଦିଗ ସହିତ ଜଡିତ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏହି ଦିଗକୁ ମୁହଁ କରି ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ଟଙ୍କା ଅଭାବ ହୁଏ ନାହିଁ |

laxmi
ଚାକିରିଆ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ପଶ୍ଚିମ ଦିଗ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହି ଦିଗକୁ ମୁହଁ କରି ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିଥାଏ | ଵାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଡକୁ ମୁହଁ କରି ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ଦିଗକୁ ମୁଖ କରି ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଦାରିଦ୍ରତା ଆସିଥାଏ | ଏଥିସହ, ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସଂକଟ ର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ |

ଵଖସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଘରକୁ ଆସୁଥିବା ଅତିଥିଙ୍କୁ ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ବସାଇ ଖାଦ୍ୟ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଉତ୍ତର କିମ୍ବା ପୂର୍ବ ଆଡକୁ ମୁଖ କରି ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ | ଏହା ଫଳରେ ସମୃଦ୍ଧତା ଆସିଥାଏ | ଯଦି ଆପଣ ଖାଇବା ପାଇଁ ଡାଇନିଂ ଟେବୁଲ୍ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହାକୁ ଦକ୍ଷିଣ କିମ୍ବା ପଶ୍ଚିମ କାନ୍ଥ ଆଡକୁ ରଖନ୍ତୁ |ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ | ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *