4

ରାତିରେ ହଠାତ୍ ନିଦ ଭାଙ୍ଗୁଥିଲେ ହୋଇପାରେ ରାହୁ ଦୋଷ କରନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ରତିକାର |

RASIPHALA

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ର ସମେତ ସମସ୍ତ ଗ୍ରହର ପ୍ରଭାବ ମନୁଷ୍ୟର ଜୀବନ ଉପରେ ପଡ଼ିଥାଏ , ସୂର୍ଯ୍ୟ, ଚନ୍ଦ୍ର, ବୁଧ, ଶୁକ୍ର, ମଙ୍ଗଳ, ବୃହସ୍ପତି, ଶନି, ରାହୁ ଏବଂ କେତୁ ଜ୍ୟୋତିଷ ଏବଂ ପୁରାଣରେ ନଅଟି ଗ୍ରହ ଅଟନ୍ତି | ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ରାହୁ ଏପରି ଏକ ଗ୍ରହ, ଯାହା ମାନବ ଜୀବନ ଉପରେ ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ | ଯଦି ରାଶିରେ ରାହୁଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ, ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତି ରାତିରେ ନିଦ୍ରାହୀନ ହୋଇଯାଏ | ତେଣୁ, ରାହୁ କାଲ ସମୟରେ ଯେକୌଣସି ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଅଶୁଭ ବୋଲି ଧରାଯାଏ | ରାହୁଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏହା ରାଶିଫଳରେ ଅବସ୍ଥିତ 12 ଟି ଘରକୁ ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ |

ରାହୁ ମାନବ ଜୀବନ ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ |
ରାହୁ ଅବସ୍ଥା ଦୁର୍ବଳ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଅଶୁଭ ଫଳାଫଳ ପାଆନ୍ତି | କାରଣ ଏହା ଏକ ନିଷ୍ଠୁର ଗ୍ରହ | କିନ୍ତୁ ଅପରପକ୍ଷେ, ସେହି ରାଶିରେ ରାହୁ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଭଲ ଫଳାଫଳ ପାଆନ୍ତି | ରାହୁଙ୍କ ନକାରାତ୍ମକ ଫଳାଫଳକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କିଛି ପ୍ରତିକାର ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି |

sleep

ଏଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ରାହୁଙ୍କ ଦୁର୍ବଳ ସ୍ଥିତିର ଲକ୍ଷଣ :-
* ହଠାତ୍ ଘରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମତଭେଦ ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖାଦେଵା |
* ରାଶିରେ ରାହୁଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଦୁର୍ବଳ ହେଲେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଶା ସେବନ କରନ୍ତି |
* ବ୍ୟକ୍ତିରେ ହଠାତ୍ ବିରକ୍ତିକରତା ଦେଖାଯାଏ | ସେ ଯେକୌଣସି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି |
* ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଯାଦୁକରୀରେ ଲିପ୍ତ ରହେ, ସେତେବେଳେ ଏହିପରି ଲୋକମାନଙ୍କର ରାହୁ ମଧ୍ୟ ଦୁର୍ବଳ ହେବାକୁ ଲାଗେ |

sleep

* ରାତିରେ ବାରମ୍ବାର ଶୋଇବା, ଶୋଇବା ମାତ୍ରେ ଭୟାନକ ସ୍ୱପ୍ନ, ଭୟ ଏବଂ ଶୋଇବାରେ ଅସ୍ଥିରତା ମଧ୍ୟ ରାହୁଙ୍କ ଦୁର୍ବଳ ସ୍ଥିତିକୁ ସୂଚିତ କରେ |
ହଠାତ୍ ଘରେ ପଥର ଏବଂ କାଚ ଫାଟିଗଲା |
ଯଦି ରାହୁଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ପେଟ, ଗ୍ୟାସ୍, ପାଗଳାମି, ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ଭଳି ଅନେକ ରୋଗରେ ଘେରି ରହିଥାଏ |

ରାହୁ ଦୋସା ଅପସାରଣ କରିବାର ପ୍ରତିକାର :-
ରାଶିରେ ରାହୁଙ୍କ ସ୍ଥିତିକୁ ସଂଶୋଧନ କରିବାକୁ ଶନିବାର ଦିନ ଉପବାସ ପାଳନ କରନ୍ତୁ | ଏହା ରାହୁର ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ପ୍ରଭାବକୁ ଶାନ୍ତ କରିଥାଏ |
ଘରେ ମନ୍ଦିର କିମ୍ବା ପୂଜାପାଠରେ ରାହୁ ଯନ୍ତ୍ର ପ୍ରତିଷ୍ଠା କର ଏବଂ ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ପୂଜା କର | ୨ଟି ଛୋଟ ରୂପା ସାପ ତିଆରି କରି ଏହାକୁ ପ୍ରବାହିତ ପାଣିରେ ଭସେସି ଦିଅ | ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ  | ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *