3

ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହକୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବାରେ ସହଜ ଏବଂ ଚମତ୍କାରୀ ଉପାୟ |

RASIPHALA

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହର କିଛି ପ୍ରତିକାର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ , ଜାଣନ୍ତୁ

ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହକୁ ପ୍ରସନ୍ନ କରିବାର ପ୍ରତିକାର:
ଭୁମିପୁତ୍ର ମଙ୍ଗଲ ଦେବଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାକୁ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ମଙ୍ଗଳବାରରେ ଉପବାସ ପାଳନ କରନ୍ତି | ଏହି ଉପବାସରେ, ଫଳ ଖାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ଲୁଣ ଏବଂ ଖଟା ଜିନିଷ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ |

rasi4
-ହନୁମାନ ଚଲିସା, ପ୍ରତିଦିନ କିମ୍ବା ଅତି କମରେ ପ୍ରତି ମଙ୍ଗଳବାରରେ ପାଠ କରନ୍ତୁ |
ପ୍ରତି ମଙ୍ଗଳବାରରେ କରାଲ, ଗହମ, ମସୁର ଡାଲି, ଲାଲ୍ କପଡା, ଇତ୍ୟାଦିରୁ ଯେ କୈାଣସି ଵସ୍ତୁ ଦାନ କରନ୍ତୁ | ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହା କରିବା ପ୍ରଭୁ ମଙ୍ଗଳଙ୍କୁ ପ୍ରସନ୍ନ କରେ |
ଉପରୋକ୍ତ ବସ୍ତୁ ବ୍ୟତୀତ ତମ୍ବା ବାସନ, ଲାଲ ଚନ୍ଦନ, ନାଲି ଗାଈ , ସିନ୍ଦୂର ଇତ୍ୟାଦି ଦାନ କରନ୍ତୁ |
ପ୍ରଭୁ ମଙ୍ଗଳଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ, ଏହି ମନ୍ତ୍ରକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଜପ କରନ୍ତୁ – ଓମ୍ ଅଙ୍ଗାର୍କାୟା ନମ୍ଃ

hanuman

ଏହି ଗୋଟିଏ ସମାଧାନ କରନ୍ତୁ:-
ଯଦି ରାଶିଫଳରେ ମଙ୍ଗଳ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କର ତ୍ରୁଟି ଥାଏ କିମ୍ବା ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହର ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଥାଏ, ତେବେ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ପ୍ରତିକାର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ହୋଇପାରେ | ଏହାର ପ୍ରତିକାର ଅନୁଯାୟୀ, ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ସେଠାରେ ପୂଜା କରିବା ପରେ ପ୍ରଭୁଙ୍କୁ 9 ଟି ଲଡୁ ଏବଂ 9 ଟି କଦଳୀ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ | ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି, ଆପଣ ଏକକ ଭାବରେ ମୋଙ୍ଗ୍ ପୁଡିଙ୍ଗ୍ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିପାରିବେ |

ଭୋଗ ପୂଜା କରିବା ଏବଂ ଅର୍ପଣ କରିବା ପରେ, ଏକ ଲାଲ୍ ରୁମାଲରେ ଗଣ୍ଠି ବାନ୍ଧନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ଜଣେ ଶ୍ରମିକ କିମ୍ବା ଗରିବଙ୍କୁ ଦାନ କରନ୍ତୁ | ଯଦି ଉପରୋକ୍ତ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଗୋଟିଏ ପ୍ରତିକାର କରାଯାଏ, ତେବେ ହନୁମାନଙ୍କ ଅନୁଗ୍ରହରେ ଜୀବନର ବାଧା ଦୂର ହୁଏ ଏବଂ ମଙ୍ଗଲ ଦେବଙ୍କ କୃପା ମଧ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ | ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ |
ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *