12

ସକାଳର ଏକ ଗ୍ଲାସ ପାଣି ଶରୀରକୁ ୧୦୦ ବର୍ଷ ରଖିବ ସୁସ୍ଥ |

NEWS

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ସକାଳେ ବ୍ରଶ ନକରି ପାଣି ପିଇବା ପରାମର୍ଶଦାୟକ କି, ଏହି ଅଭ୍ୟାସ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ କିଭଳି ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ତାହା ଜାଣନ୍ତୁ
ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଶୁଣିଥିବେ ଯେ ସକାଳେ ଉଠିବା ମାତ୍ରେ ଆପଣ ଖାଲି ପେଟରେ ପାଣି ପିଇବା ଉଚିତ୍, ଅନେକ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଏହା କରନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ!

ଶରୀରକୁ ହାଇଡ୍ରେଟ୍ ରଖିବା ଏବଂ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଆମେ ପ୍ରତିଦିନ ପାଣି ପିଇବା ଉଚିତ୍ | ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ପ୍ରତିଦିନ 8 ରୁ 10 ଗ୍ଲାସ୍ ପାଣି ପିଇବା ଉଚିତ୍ |
ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ରାତିରେ ଶୋଷିଲା ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ଏବଂ ରାତିରେ ପାଣି ପିଇବା ପାଇଁ ଉଠନ୍ତି | ବାସ୍ତବରେ, ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଶୋଇବାକୁ ଯାଆନ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ଜଳ ବ୍ୟବହାର କରେ,

water
ଯେଉଁଥିପାଇଁ ବେଳେବେଳେ ଆପଣ ରାତିରେ ଶୋଷିଲା ଅନୁଭବ କରନ୍ତି | ତେଣୁ ସକାଳୁ ଉଠି ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ , ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ସକାଳେ ବ୍ରଶ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢିଥାଏ | ଯଦି ତୁମେ ଶୀଘ୍ର ଥଣ୍ଡା ଧରେ, ତେବେ ତୁମେ ସକାଳେ ପାଣି ପିଇବା ଉଚିତ |

water glass
କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଖାଲି ପେଟରେ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମ ଏବଂ କେଶ ମଧ୍ୟ ସୁସ୍ଥ ରହିଥାଏ | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଯଦି ଆପଣ ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ଏବଂ ଡାଇବେଟିସ ପୀଡିତ, ତେବେ ଖାଲି ପେଟରେ ପାଣି ପିଇବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ | ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଆପଣ ସକାଳେ ବ୍ରଶ ନକରି ପାଣି ପିଅନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ମୋଟାପଣର ସମସ୍ୟାକୁ ମଧ୍ୟ ଏଡାଇ ପାରିବେ |

କିମ୍ବା ଯଦି ଆପଣ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ସକାଳେ ବ୍ରଶ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ପାଣି ପିଇବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇପାରେ | ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ |

ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *