5

କୁମ୍ଭରେ ମଙ୍ଗଳ ଓ ଶନିଙ୍କ ଦ୍ୱନ୍ଦ ଯୋଗ କାରଣରୁ ଏହି ରାଶି ହୋଇଯାନ୍ତୁ ସାବଧାନ |

RASIPHALA

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯେତେବେଳେ ବି କୈାଣସି ଗ୍ରହ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରେ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଗ୍ରହ ସହିତ ସଂଯୋଗ କରେ | ତେଣୁ ଏହି ମିଶ୍ରଣ ଉଭୟ ଶୁଭ ଏବଂ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରେ | ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକ ଯେ ଏପ୍ରିଲରେ ଶନି ଦେବ କୁମ୍ଭରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି | ଯେଉଁଠାରେ ମଙ୍ଗଳ ପୂର୍ବରୁ କୁମ୍ଭରେ ବସିଥିଲେ | ଏହି ଉଭୟ ଗ୍ରହ ମେ 17 ରେ କୁମ୍ଭମେଳାରେ ଏକାଠି ବସିବେ | ଶନି ଏବଂ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହର ଏହି ମିଶ୍ରଣ ହେତୁ “ଡ୍ୱାଲ୍ ଯୋଗ” ଗଠନ କରାଯାଇଛି | ଏହି ଯୋଗକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ତେଣୁ, ଏହି ଯୋଗର ପ୍ରଭାବ ସମସ୍ତ 12 ଟି ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଉପରେ ପଡ଼ିବ, କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ 3 ଟି ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଅଛି ଯାହା ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଟିକିଏ କଷ୍ଟ ଦେଇପାରେ | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି 3 ଟି ରାଶିର ଚିହ୍ନ |

କର୍କଟ: ତୁମର ରାଶି ଚିହ୍ନରୁ ଅଷ୍ଟମ ଘରେ ଦ୍ୱନ୍ଦ ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ | ତେଣୁ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ଦୁର୍ଘଟଣାର ବିପଦରେ ଅଛନ୍ତି | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ କୈାଣସି ଆଘାତ, ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି | ଏକାସାଙ୍ଗରେ, କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ କୈାଣସି ପ୍ରକାରର ବିପଦକୁ ଏଡ଼ାନ୍ତୁ | ଏଥିସହ, ଯଦି ଆପଣ ଏହି ସମୟରେ କାହାକୁ l ଣ ନ ଦିଅନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଭଲ ହେବ | ନଚେତ୍ ଟଙ୍କା ବୁଡ଼ି ଯାଇପାରେ |

କନ୍ୟା : ତୁମର ଗମନାଗମନ ରାଶିରେ, ଷଷ୍ଠ ଘରେ ଦ୍ୱନ୍ଦ ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ | ଯାହାକୁ ରୋଗ ଏବଂ ଶତ୍ରୁ ସ୍ଥାନ କୁହାଯାଏ | ତେଣୁ, ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଗମ୍ଭୀର ରୋଗ ହୋଇପାରେ | ଶତ୍ରୁମାନେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇ ପାରନ୍ତି | କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ବିରୋଧର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତୁମର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ | ଖାଦ୍ୟର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ |

sani
କୁମ୍ଭ: ଏହି ଯୋଗ ଆପଣଙ୍କ ରାଶିର ଚିହ୍ନରେ ଅର୍ଥାତ୍ ଆରୋହଣ ଗୃହରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି | ତେଣୁ ଆପଣମାନେ ଅଧିକ ଯତ୍ନର ସହିତ ପାଦ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି | ଏହି ସମୟରେ ତୁମେ ତୁମର ଭାଷାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଉଚିତ୍ | କହିବା ପୂର୍ବରୁ ତୁମେ ଭାବିବା ଉଚିତ୍ | ଏହି ସମୟରେ, ତୁମର ଆଚରଣରେ କ୍ରୋଧ ଏବଂ ଅହଂକାର ଦେଖାଯିବ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ଏବଂ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ର ଉପରେ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ | ସହକର୍ମୀ କିମ୍ବା ବସ୍ ସହିତ ଝଗଡା ହୋଇପାରେ |
sani
1- ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ବଜରଙ୍ଗବାଲୀଙ୍କ ନାମ ଜପ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସୁନ୍ଦରକନ୍ଦ ପାଠ କରନ୍ତୁ | ହନୁମାନଙ୍କୁ ଲଡୁ ଫଳ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତୁ |

ଶନିବାର ଦିନ ଶନି ଦେବଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଜିନିଷ ଦାନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଶନି ମୂର୍ତ୍ତି ସାମ୍ନାରେ ଏକ ସୋରିଷ ତେଲ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ |

– ଶନି ଏବଂ ମଙ୍ଗଳଙ୍କ ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଜଣେ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ଲାଲ ଫଳ ଦାନ କରନ୍ତୁ |

4- ଶନି ଏବଂ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହକୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଏକ ଯଜ୍ଞ କର ଏବଂ ଲାଲ୍ ବୁନ୍ଦିର ପ୍ରସାଦ ବଣ୍ଟନ କର | ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ |

ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *