7

ଏହି ରାଶିଙ୍କ ଉପରେ ମହା ବିପଦ ପଡୁଛି ଶନିଙ୍କର ବିଷ ଯୋଗ, ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚିବେ |

RASIPHALA

2020 ମସିହାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱକୁ ଘୋଡାଇ ଦେଇଥିଲାବେଳେ ଜ୍ୟୋତିଷମାନେ 2021 ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଛନ୍ତି।ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁଠାରେ କାଳ ସର୍ପ ଯୋଗ 2020 ର ରାଶିଫଳରେ ରହିଥିଲେ, ଏହା କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷର ଅର୍ଥାତ 2021 ର ରାଶିରେ ବିଶ୍ୱ ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହେବ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସମସ୍ତେ ଜାଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ଏହି ବିଷେଶ ଯୋଗ କ’ଣ ଏବଂ ଏହାର ପ୍ରଭାବ କ’ଣ ହେବ? ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ କିପରି ଏଡାଇବେ ଜାଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି |2021 ବର୍ଷର ରାଶିଫଳ: 2021 ମସିହାରେ ଚନ୍ଦ୍ର ନିଜର ରାଶି କର୍କଟରେ ଗମନ କରିବେ ଏବଂ ବୃହସ୍ପତି ନକ୍ଷତ୍ର ପରେ ଶନି ନକ୍ଷତ୍ର ପୁଷ୍ପ ନକ୍ଷତ୍ରରେ ଯାତ୍ରା କରିବେ। ଚନ୍ଦ୍ର କେବଳ ଜୀବଜନ୍ତୁଙ୍କ ପାଇଁ ଅମୃତ ର ଭଣ୍ଡାର ରୂପ, କିନ୍ତୁ ଶନିଙ୍କ ପ୍ରଭାବ ହେତୁ ଏହା ବିଶ୍ୱ ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି।

shani dev

ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଏହି ବର୍ଷ 2021 ରେ ଶନି ସହିତ ମକର ରାଶିରେ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ହେତୁ ଅର୍ଥାତ୍ ଶନିଙ୍କ ସମାନ ସଙ୍କେତରେ ବୃହସ୍ପତିର ଶୁଭ ପ୍ରଭାବ ନିଷ୍କ୍ରିୟ ହୋଇଯାଏ |ଏହି ଯୋଗ ଯୋଗୁଁ ଲୋକମାନେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଯନ୍ତ୍ରଣା ପାଇପାରନ୍ତି | ଯଦିଓ ବୃହସ୍ପତି ଅର୍ଥାତ୍ ଗୁରୁଙ୍କ ପାଇଁ ଶନିଙ୍କର ବହୁତ ସମ୍ମାନ ଅଛି, କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଶନିଙ୍କର ସ୍ୱଳ୍ପତା ଏବଂ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଯୋଗୁଁ ବୃହସ୍ପତିର କିଛି ଶୁଭ ପ୍ରଭାବ ନିଷ୍କ୍ରିୟ ହୋଇଯାଏ |ଶନି ନକ୍ଷତ୍ରଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ପୁଷ୍ପା, ଅନୁରାଧା ଏବଂ ଉତ୍ତରାଭଦ୍ରାପଡା ଏବଂ ସେଠାରେ 2 ଟି ରାଶି ମକର ରାଶି ଏବଂ କୁମ୍ଭ ଅଛି |ତୁଳାରେ ଶନି 20 ଡିଗ୍ରୀରେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଏବଂ ବିଛା ରେ 20 ଡିଗ୍ରୀରେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ | ଶନି ବର୍ଷସାରା ମକର ରାଶିରେ ରହିବେ | ମକର ରାଶି ହେଉଛି ଦଶମ ଘରର ଚିହ୍ନ, ଯାହାକି କର୍ମବାଭା | ତଥାପି, ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଉଛି ଯେ 2021 ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଏହି ପରିସ୍ଥିତି ବଦଳିଯିବ ଏବଂ ଭଲ ସମୟ ଆରମ୍ଭ ହେବ |

ବାସ୍ତବରେ, ଶନି ଏବଂ ବୃହସ୍ପତି ବର୍ଷର ଆରମ୍ଭରେ ମକର ରାଶିରେ ରହିବେ | ଶନି ବର୍ଷସାରା ଏହି ସଙ୍କେତରେ ରହିବେ, କିନ୍ତୁ ବୃହସ୍ପତି ଏହାର ଗତିବିଧି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବ |ରାହୁ ଏବଂ କେତୁ ଯଥାକ୍ରମେ ବୃଷ ଏବଂ ବିଛା ରେ ରହିବେ | ରାହୁ ମିଥୁନରେ ମଧ୍ୟ ଉନ୍ନତ ଏବଂ ଧନୁ ରାଶିରେ ଦୁର୍ବଳ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଯଦି ରାହୁ ରାଶିରେ ସ୍କର୍ପିଓରେ ଅବସ୍ଥିତ, ତେବେ ଏହା ଏହାର ଦୁର୍ବଳ ସଙ୍କେତରେ କୁହାଯିବ |ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ନିଜସ୍ୱ ସଙ୍କେତ ଆରିସରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏବଂ ବର୍ଷ ଶେଷରେ ଏହାର ଦ୍ୱିତୀୟ ସଙ୍କେତ ବିଛା ରେ ଗମନାଗମନ କରିବ ଏବଂ ବର୍ଷସାରା ଅନେକ ରାଶି ରେ ଭ୍ରମଣ କରିବ |ଅବଶିଷ୍ଟ ଗ୍ରହମାନଙ୍କରେ ଶୁକ୍ର ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ବିଛା ରେ, ବୁଧ ଧନୁ ରାଶିରେ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ଧନୁ ରାଶିରେ ରହିବେ। ଏହି ଗ୍ରହ ଗମନାଗମନ ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଶି ଉପରେ ଭିନ୍ନ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ, କିନ୍ତୁ ସାମଗ୍ରିକ ଭାବରେ ଏହି ଅବସ୍ଥା ବର୍ଷର ମଧ୍ୟଭାଗ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ବୋଲି ଧରାଯାଏ | ତେବେ ଗତ ବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ଏହି ବର୍ଷ ବହୁତ ଭଲ ହେବ।

ଯଦି ଶନି ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ର ଗୋଟିଏ ଘରେ ଏକାଠି ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ ‘ବିଶ୍ୱୋଗା’ କୁହାଯାଏ | ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଯୋଗ ପରି ‘ବିଶ୍ୱାମ ଯୋଗ’ ମଧ୍ୟ ଏକ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଯୋଗ, ଯାହା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ | ଯେକୈଣସି ରୂପରେ ଶନି ସହିତ ଚନ୍ଦ୍ରର ସଂଯୋଗ ଦର୍ଶନ ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରେ |ଏହିପରି ଭାବରେ ଯୋଗ ଗଠିତ ହୁଏ:1. ଯଦି ଚନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ଶନି କୈଣସି ଘରେ ଏକାଠି ବସିଛନ୍ତି, ତେବେ ବିଶ୍ୱ ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ |2. ଯେତେବେଳେ ଶନି ଚନ୍ଦ୍ର ଉପରେ ଗମନ କରେ କିମ୍ବା ଯେତେବେଳେ ଚନ୍ଦ୍ର ଶନି ଉପରେ ଅତିକ୍ରମ କରେ, ସେତେବେଳେ ବିଶ୍ୱ ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ | ଯେତେବେଳେ ଚନ୍ଦ୍ର ଶନି କିମ୍ବା ରାହୁଙ୍କ ସଙ୍କେତରେ ଗତି କରେ, ବିଶ୍ୱ ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ |3. କେତେକ ଜ୍ୟୋତିଷ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ସଂଯୋଗ ବ୍ୟତୀତ ଚନ୍ଦ୍ରରେ ଶନିଙ୍କ ଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ ବିଷ ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରେ |

ଯଦି ଶନି କର୍କଟରେ ପୁଷ୍କା ନକ୍ଷତ୍ରରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ର ମକର ରାଶିରେ ଶ୍ରାବଣ ନକ୍ଷତ୍ରରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଶନି ବିପରୀତ ସ୍ଥିତିରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଉଭୟ ନିଜ ନିଜ ସ୍ଥାନରୁ ପରସ୍ପରକୁ ଚାହିଁଛନ୍ତି, ତେବେ ବିଶ୍ୱ ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ |5. ଯଦି ରାହୁ ଅଷ୍ଟମ ଘରେ ଏବଂ ଶନି ମେଷ, କର୍କଟ, ଲିଓ, ସ୍କର୍ପିଓ ଆରୋହଣରେ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ବିଶ୍ୱ ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ |
6. ଯଦି ଶନିଙ୍କର ଏକ ଦଶା ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ରର ପ୍ରତୀକ ଅଛି କିମ୍ବା ଚନ୍ଦ୍ରର ଏକ ଦଶା ଅଛି ଏବଂ ଶନିଙ୍କର ପ୍ରତୀକ ଅଛି, ତେବେ ବିଷ ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ |ସକରାତ୍ମକ ଦିଗ: କୁହାଯାଏ ଯେ ଏହି ମିଶ୍ରଣରେ ବ୍ୟକ୍ତି ନ୍ୟାୟଯୁକ୍ତ, ପରିଶ୍ରମୀ, ସଚ୍ଚୋଟ | ଏହି ମିଶ୍ରଣ ହେତୁ, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଅସନ୍ତୋଷ ମଧ୍ୟ ଜନ୍ମ ହୁଏ |ବିଶ୍ୱ ଯୋଗର ପ୍ରଭାବ:କୁହାଯାଏ ଯେ ଯାହାର ରାଶିରେ ଏହି ଯୋଗ ଥାଏ, ସେ ଜୀବନସାରା ବିଷ ଭଳି ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୁଅନ୍ତି |

rashi

1. ଏହି କାରଣରୁ, ସର୍ବଦା ଅସନ୍ତୋଷ, ଦୁଃଖ, ନଷ୍ଟଲଜିଆ, ନିରାଶା ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମନରେ ଜୀବନରେ କିଛି ଅଭାବ ହେବାର ଇଚ୍ଛା ରହିଆସିଛି | ବେଳେବେଳେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଭଳି ଚିନ୍ତାଧାରା ମଧ୍ୟ ଆସେ | ଅର୍ଥାତ୍ ସବୁବେଳେ ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ମନରେ ରହିଥାଏ |2. ଯେଉଁ ଘରେ ଏହି ସଂଯୋଗ ହୁଏ, ଏହା ସେହି ଘରର ଫଳ ନଷ୍ଟ କରେ | ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ଯଦି ଏହି ସଂଯୋଗ ପଞ୍ଚମ ଘରେ ଅଛି, ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜୀବନରେ କେବେବି ସ୍ଥିରତା ପାଇବ ନାହିଁ | ବୁଲିବା ଜାରି ରଖେ |ଯଦି ସପ୍ତମ ଘରେ ଚନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ଶନିର ମିଶ୍ରଣ ଥାଏ, ତେବେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପତି ଏକ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ପରିବାରର, କିନ୍ତୁ ବିବାହିତ ଜୀବନର କୈଣସି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ନାହିଁ | ଯଦି ଚନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ଶନି ସହିତ ମଙ୍ଗଳ ଅଛି, ତେବେ ଏହାର ଭିନ୍ନ ପ୍ରଭାବ ଦେଖାଯାଏ |3. ବ୍ୟକ୍ତି ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କୁ ବିନାଶ କରିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର କ୍ଷତି କରିବା କିମ୍ବା ସେମାନଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରେ | ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନରେ କେବଳ ତାଙ୍କର ଶତ୍ରୁମାନେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ |

ଶନି-ଚନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ରଣ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଇଚ୍ଛାନୁସାରେ କଦାପି କାମ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି, ତାଙ୍କୁ ସର୍ବଦା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ନେବାକୁ ପଡିବ | ଏପରି ବ୍ୟକ୍ତିର ସ୍ୱଭାବରେ ଅସ୍ଥିରତା ଅଛି | ଛୋଟ ଛୋଟ ଅସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ନିରାଶ କରେ |ଭାଭା ଅନୁଯାୟୀ ବିଶ୍ୱ ଯୋଗର ପ୍ରଭାବ: କ’ଣ କରିବେ ଏବଂ କଣ କରିବେ ନାହିଁ ଜାଣନ୍ତୁ…1. ଯଦି ଏହି ସଂଯୋଗ ପ୍ରଥମ ଘରେ ଗଠିତ ହୁଏ, ତେବେ ଏହା ସାଂଘାତିକ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୁଏ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଅନ୍ୟ ଯୋଗ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୁଏ ତେବେ ଜୀବନ ଶକ୍ତି ଗ୍ରହଣ ଜାରି ରହିବ |ଯଦି ଏହି ସଂଯୋଗ ଦ୍ୱିତୀୟ ଘରେ ଗଠିତ ହୁଏ, ତେବେ ମାତା ମୃତ୍ୟୁ ପରି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗନ୍ତି | କୁହାଯାଏ ଯେ ଏକ ବ୍ୟତିକ୍ରମ ଭାବରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ |3. ଯଦି ଏହି ସଂଯୋଗ ତୃତୀୟ ଘରେ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ, ତେବେ ଏହା ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ସାଂଘାତିକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ |4. ଯଦି ଏହି ସଂଯୋଗ ଚତୁର୍ଥ ଘରେ ଗଠିତ ହୁଏ, ତେବେ ଏହା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସାହସୀ ହସ କରିଥାଏ |

ଯଦି ପଞ୍ଚମ ଘରେ ଏହି ସଂଯୋଗ ଗଠନ କରାଯାଏ, ତେବେ ଭଲ ଜୀବନ ପାଇବା ସତ୍ତ୍ୱେ ବିବାହିତ ଜୀବନରେ ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣତା ରହିଥାଏ |6. ଯଦି ଷଷ୍ଠ ଘରେ ଏହି ସଂଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ, ତେବେ କୁହାଯାଏ ଯେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅସୁସ୍ଥ ଏବଂ ଅଳ୍ପ ସମୟର, ଯଦିଓ ଦ୍ୱିତୀୟ ଯୋଗ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ତେବେ ଏହାର କୈଣସି ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ |7. ଯଦି ଏହି ସଂଯୋଗ ସପ୍ତମ ଘରେ ଗଠିତ ହୁଏ, ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତି ଧାର୍ମିକ ପ୍ରକୃତିର କିନ୍ତୁ ଜୀବନ ସାଥୀ ମୃତ୍ୟୁ ପରି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗନ୍ତି | କୁହାଯାଏ ଯେ ଏହି ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ବହୁ ପତ୍ନୀ / ସ୍ୱାମୀ ଯୋଗ ହୋଇଯାଏ |8. ଯଦି ଅଷ୍ଟମ ଘରେ ଏହି ସଂଯୋଗ ଗଠନ କରାଯାଏ, ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଦାନଭୀର କର୍ନାଙ୍କ ପରି ପରୋପକାରୀ ଅଟନ୍ତି |

shanidev

ଯଦି ନବମ ଘରେ ଏହି ସଂଯୋଗ ଗଠନ କରାଯାଏ, ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତି ଦୀର୍ଘ ଧାର୍ମିକ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତି |10. ଯଦି ଏହି ମିଶ୍ରଣ ଦଶମ ଘରେ ଗଠିତ ହୁଏ, ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତି ବହୁତ ଦୁଃଖଦାୟକ ହୋଇଯାଏ |11. ଯଦି ଏକାଦଶ ଘରେ, ଅର୍ଥାତ୍ ଏକାଦଶ ଘରେ ଏହି ସଂଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ, ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତି ଶାରୀରିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗନ୍ତି | ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଧର୍ମରୁ ବିମୁଖ ହୋଇ ନାସ୍ତିକ ହୋଇଯାଏ, ତେବେ ସେ ଆହୁରି ଅଧିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗନ୍ତି |12. ଯଦି ଦ୍ୱାଦଶ ଘରେ ଏହି ସଂଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି, ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତି ଧର୍ମ ନାମରେ ଟଙ୍କା ନେଇଥାଏ |ମୁ ଆଶା କରୁଛି ଆମର ଏହି ଖବରଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଥିବ ଯଦି ଟିକିଏ ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଆମକୁ କମେଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ତଳ ପେଜରେ ଲାଇକଟିଏ କରିଦିଅନ୍ତୁ I

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *